Главная Блог ... Новости Приватного виконавця, який продав квартиру нібито за борги мертвої жінки, посадили на 5 років Приватного виконавця, який продав квартиру нібито ...

Приватного виконавця, який продав квартиру нібито за борги мертвої жінки, посадили на 5 років

Отключить рекламу
 - 6374f41492d9b7f185c2a5f68fa56777.jpeg

Ленінський райсуд Запоріжжя визнав приватного виконавця винним у зловживанні повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 1 лютого.

16 липня 2020 року в квартирі знайшли тіло жінки без ознак насильницької смерті. Зі слів сусідів, покійна хворіла, жила сама і родичів не мала, заповіту на залишила.

20 липня 2020 року приватний нотаріус відкрив провадження про стягнення із померлої на користь третьої особи 602 тис. грн боргу. Йшлося про примусове виконання виконавчого напису приватного нотаріуса про стягнення боргу, виданого ще у 2017 році. У подальшому державний нотаріальний архів повідомить, що такий документ нотаріусом не видавався.

31 липня 2020 суд арештував квартиру покійниці, оскільки причини її смерті ще встановлювалися, родичі також не знайшли і оригінали документів на це житло були відсутні.

За відсутності спадкоємців квартира мала перейти у комунальну власність територіальної громади міста Запоріжжя як відумерла спадщина.

Однак приватний виконавець виставив квартиру площею 36 кв.м. на елеектронні торги на майданчику «СЕТАМ» і продав за 318 тисяч гривень. Із цієї угоди він отримав 28 тисяч гривень винагороди, а решта суми начебто відійшла стягувачу.

У судовому засіданні чоловік наполягав, що невинуватий. Про смерть боржниці під час виконавчого провадження йому нібито не було відомо і неправомірну вигоду він не одержував.

Ухвалут про арешт квартири була обов’язковою для приватного виконавця. Тому він не мав права продавати квартиру боржника за наявності заборони на її відчуження.

Суд робить висновок, що обвинувачений виконав виконавчий документ, який нотаріусом не видавався і продав відчужена квартира, на яку був накладений арешт у кримінальному провадженні, отримавши винагороду приватного виконавця без законних підстав, що є неправомірною вигодою.

Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі. Суд задовольнив цивільний позов Запорізької міської ради про стягнення із засудженого 420 тисяч гривень – ринкової вартості проданої квартири.

 • 966

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 966

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст