15.01.2015    Просмотров:  564
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Президент Порошенко наклав вето на закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті».

Президент Порошенко наклав вето на закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». - prezident_poroshenko_naklav_veto_na_zakon_pro_moratoriy_na_styagnennya_mayna_gromadyan_ukraini_nadanogo_yak_zabezpechennya_kreditiv_v_inozemniy_valyuti_54b913e6be071.jpg

При наявності конституційної більшості у Верховній Раді не часто але все ж таки користується Президент України Петро Порошенко своїм конституційним правом вето  (пункт 30, статті 106 Конституції України) на щойно прийняті закони із наступним  їх поверненням на повторний розгляд до парламенту для розгляду зауважень. Так сьогодні був ветований  ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» і це викликало колосальне обурення у валютних позичальників, які об’єктивно не можуть повертати кредити по існуючим курсам долара і євро по відношенню до гривні.  

Зауваження Президента до Закону ґрунтуються на тому, що він комплексно не вирішує проблеми погашення банківських кредитів в іноземній валюті. Відсутність комплексного врегулювання питання погашення заборгованості за споживчими кредитами в іноземній валюті призводить до стійкого погіршення ситуації в банківській системі та зниження її ліквідності. Вирішення проблем позичальників не може ставити під загрозу інтереси вкладників банків, які мають однакові права з позичальниками.

Таким чином, Верховна Рада України повинна повторно розглянути ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» і або подолати президентське вето або відмовитись від ідеї рятувати валютних позичальників в такий спосіб. 

Згадайте новину: Мораторій на стягнення майна (іпотеки), яке забезпечує повернення валютного кредиту.

Обговорюйте тему:   Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.

Аналізуйте судовий акт: Ухвала ВССУ від 22.12.2014 про визнання кредитної угоди (валютний кредит) недійсною. Позитивна судова практика.

Валютний кредитний договір визнано удаваним оскільки фактично кредит було надано у гривні.

Несправедлива умова у кредитному договорі: плата за обслуговування та дострокове погашення кредиту не є конкретною сумою, а визначається за формулою із змінними величинами.

 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: