04.07.2014    Просмотров:  352
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Повідомлення прес-служби Верховного суду України щодо постанови ВСУ від 14 квітня 2014р. у "газовій справі" Ю. Тимошенко

Повідомлення прес-служби Верховного суду України щодо постанови ВСУ від 14 квітня 2014р. у "газовій справі" Ю. Тимошенко - povidomlennya_pres_slugbi_verhovnogo_sudu_ukraini_shchodo_postanovi_vsu_vid_14_kvitnya_2014r_u_gazoviy_spravi_yu_timoshenko_53b8105f54cc5.jpg

 Наприкінці червня цього року представник Ю. Тимошенко Сергій Власенко повідомив громадськість про «жирну крапку у газовій справі Тимошенко» у зв’язку з ухваленням 14 квітня Верховним Судом України постанови у справі  № 5-7кс14, якою були скасовані обвинувальний вирок Печерського районного суду від 11 жовтня 2011р., ухвала Апеляційного суду м. Києва від 23 грудня 2011р., ухвала Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 29 серпня 2012р. та  закрита кримінальна справа у відношенні Тимошенко  Ю. В. за відсутністю події злочину.  

Згадайте новину: Вердикт Верховного Суду України: відсутність події злочину у «Газовій справі» Ю. Тимошенко.

Втім багато політичних опонентів Ю. Тимошенко і навіть недругів у Росії знайшли привід щоб використати цю постанову ВРУ від 14 квітня 2014р. у своїх цілях. Так широко розповсюдженою у ЗМІ була заява голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера, про його «згоду» з рішенням ВСУ зокрема наступним чином (http://interfax.com.ua/):

 "Верховный суд Украины - это высшая судебная инстанция Украины". "Контракт, который был подписан в 2009 году, в этом случае является бесспорным", - сказал Миллер." Это еще раз подчеркивает, что в течение пяти лет украинская сторона исполняла все условия контракта, платила по поставкам газа в рамках этого контракта и до последнего времени не было никаких серьезных проблем", - добавил он.

Цікаво чому О. Міллер не заявляв про свою незгоду з обвинувальним вироком у «газовій справі» Ю. Тимошенко? Зрозуміло, що таким висловлюванням О. Міллер намагається виправдати підвищення для України ціни на газ в рамках контракту № КП між ВАТ «Газпром» та НАК  «Нафтогаз» від 19 січня 2009р. купівлі-продажу природнього газу в 2009-2019рр., а не захоплюється досягненнями українського правосуддя.

Згадайте новину: Взаємні позови НАК «Нафтогаз Україна» та ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольму.

Спеціально для таких випадків прес – служба Верховного Суду України розповсюдила спеціальне повідомлення для преси з приводу ухвалення Постанови ВСУ від 14 квітня 2014  р. у справі № 5-7кс14. Зокрема у цьому повідомленні міститься наступне:    

«Верховний Суд України зробив висновки з точки зору кримінального права щодо дій конкретної посадової особи, які передували укладанню газових контрактів як зовнішньоекономічних договорів між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», самі ж договори не були предметом перевірки Верховного Суду України в межах кримінальної справи. Верховний Суд України в постанові від 14 квітня 2014 року не вдавався до правової оцінки цих контрактів та не висловлювався щодо законності чи незаконності умов, на яких вони були укладені.

Тобто висновків про правомірність контрактів Верховний Суд України не робив. Тому будь-які протилежні твердження, зокрема, й заяви осіб, на які посилаються засоби масової інформації, суперечать суті рішення Верховного Суду України та є нічим іншим, як суб’єктивною думкою цих осіб.»

Таким чином, встановлена ВСУ відсутність подій злочину при підписанні контракту № КП між ВАТ «Газпром» та НАК  «Нафтогаз» від 19 січня 2009р. купівлі-продажу природнього газу в 2009-2019рр. не встановлює безспірність його умов, правомірність дій продавця газу - Росії та автоматичну справедливість ціни на газ, яку очевидно буде визначати Арбітражний інститут Торгової палати м. Стокгольму.

  
Дивиться Постанову Верховного Суду України від 14 квітня 2014 р. у справі № 5-7кс14 («газова справа» Ю. Тимошенко) та окремі думки суддів за цим посиланням.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
}