Главная Блог ... Новости Порошенко повторно наклав вето на закон про інститут громадського обвинувачення. Підстава «сумнівна» - суперечить Конституції України Порошенко повторно наклав вето на закон про інстит...

Порошенко повторно наклав вето на закон про інститут громадського обвинувачення. Підстава «сумнівна» - суперечить Конституції України

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 1158

Отключить рекламу
 - c45e497ff77121e8a2258c39a01ade1fjpg

Верховна Рада не змогла подолати вето президента і відправила на доопрацювання закон, який дозволяв громадянам фіксувати отримання хабара на аудіо- та відео пристрої.

За проголосували 238 депутатів.

Закон передбачав впровадження інституту громадського обвинувачення, тобто можливість порушувати кримінальні провадження за ініціативи будь-яких фізичних чи юридичних осіб, яким стало відомо про факти корупції.

Цим законом із кримінального законодавства виключили статті, які забороняли придбання, збут чи використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.

Тепер профільний комітет має 30 днів на доопрацювання, після чого має внести закон на повторний розгляд.

Під час представлення закону, голова профільного комітету Андрій Кожем'якін зазначив, що закон "дає можливість громадянину самостійно навласноруч боротися з корупцією, і всі матеріали, які б він зміг зібрати проти корупціонерів, він би їх використав згідно з законом".

Згадайте новину: Порошенко наклав вето на закон про введення інституту громадського обвинувачення до кримінального процесуального законодавства

"На жаль, радники президента, які опікуються юридичними питаннями, змусили президента цей закон заветувати", - обурився Кожем'якін.

Цей закон дозволяв ініціювати особливий порядок кримінального провадження за вчинення злочинів за одержання неправомірної вигоди службовою особою, а також за статтею 370 – провокація підкупу.

"Користуватись технічними засобами для фіксування злочину, оскаржувати бездіяльність кожного прокурора, слідчого і співробітника правоохоронних органів, якщо він не хоче розбиратись з цими матеріалами", - сказав Кожем'якін.

Закон був прийняти парламентом в у травні, однак президент Петро Порошенко наклав на нього вето і повернув у Раду.

На думку президента, пропонований законом підхід щодо збирання та оцінки доказів суперечить низці конституційних гарантій прав і свобод людини, встановлених кількома статтями Конституції.

Читайте статтю: Запровадження правового інституту суспільної недовіри

Порошенко пропонував відхилити законопроект і вважав за необхідне "зосередити зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства на забезпеченні ефективної та дієвої реалізації існуючих законодавчих норм щодо протидії і боротьби з корупцією та участі громадськості у цьому процесі".

ВР не вистачило голосів, щоб відхилити закон.

Джерело: УП

Спостерігайте подію: Чем грозит Украине введение института общественного обвинителя

Читайте статтю: Як правильно знімати міліцію на фото та відео

 • 1158

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1158

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст