ПОРАДИ ВОДІЯМ

Отключить рекламу
 - tn1_poradi_vodiyam_1_596e8801ddcfc.jpg

В черговий раз хочемо привернути увагу водіїв про деякі питання на які необхідно звертати увагу при оформленні проколів про притягнення до адміністративної відповідальності.

По - перше необхідно відмітити,що до даного часу суди розглядають справи про адміністративні правопорушення, які були скоєні чи були скоєні на думку поліцейських ще на початку 2017 року. Відразу необхідно відмітити,що строк притягнення до адміністративної відповідальності становить два місяці а за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( управління в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння чи відмови від проходження обстеження) три місяці. Тому такі справи які до даного часу не розглянути судами підлягають закриттю.

Читайте статтю: ПРОЦЕССУАЛЬНЫЕ ОСОБЕННОСТИ ДЕЛ О ДТП ИЛИ НАРУШЕНИЯ УГОЛОВНО-ПРОЦЕССУАЛЬНОГО ЗАКОНА?

Суди першої інстанції розглядаючи Постанови поліцейських по адміністративних протоколах до детальної перевірки обставин справи відносяться вкрай поверхнево.

Водіїв правопорушників викликають завжди всіх одночасно а це буває понад 10 чоловік до одного судді на один і той же час. Розгляд справ відбувається за 1 хвилину. Складається враження що для судді головне пересвідчитись чи правопорушник прийшов до суду чи ні. А якщо не прийшов то ще й краще, особливо коли належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Але практика свідчить про те, що судові постанови рішення виносяться з грубим порушенням норм процесуального права. Невірно застосовуються матеріальні норм, що тягне за собою однобічне та не повне з’ясування судами усіх фактичних обставин справ, їх не дослідження та не надання їм належної оцінки. При цьому суд формально підходять до встановлення обставин справи, що є наслідком необґрунтованого застосування міри відповідальності як виду адміністративного стягнення за вчинене особою правопорушення.

Користуйтесь консультацією: ЗУПИНЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ. ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ

Приклади: Якщо ви не вживали алкогольні напої та наркотичні засоби ми радимо відмовитись від проходження будь-яких обстежень (драгерами, лікарями і т.д.) Чому, тому, що засіб може бути вже з ознаками алкоголю, лікар може виписати неправдивий висновок) але відразу рекомендуємо поїхати до медичного закладу і самому зробити відповідне медичне обстеження. По-скільки ми знаємо що водійське посвідчення передавати поліцейському в руки не обов’язково то ми рекомендуємо не віддавати посвідчення водія, тому що потім це може стати предметом торгу ( вимагання хабара).

Далі ми рекомендуємо відслідковувати до якого суду відправлять Ваші матеріали. Це має бути прописано в Протоколі. Але тут є нюанси. Поліцейські часто не вписують в протокол назву суду куди буде направлено протокол про адміністративне правопорушення, а буває потім закреслюють і вписують нову назву суду. Це є грубим порушенням.

Відповідно до Наказу МВС України № 1395 від 07.11.2015 року «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», а саме п. 7. Інструкцій, в котрій сказано - не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

Нюанс наступний.:Часто поліцейські зупиняють транспортний засіб з інших підстав ( порушення правил проїзду перехресть і т.д) а далі починають водію пред’являти претензії про те,що він перебуває в стані алкогольного сп’яніння, при цьому часто розуміють що говорять неправду. Для чого це робиться? Вони наперед знають що водій скаже що алкоголь не вживав, тоді вони говорять про те,що в нього зрачки очей розширенні, червоного кольору, мова невнятна (а це й зрозуміло тому що людей лякають) а потім роблять припущення про те,що водій перебуває в стан наркотичного сп’яніння. При таких звинуваченнях водії часто перестають себе контролювати, а поліцейському це тільки й потрібно, він вже наперед розуміє,що водій відмовиться від обстеження, вписує в протокол те, що водій відмовився при цьому водієві не роз’яснює, що відмова фактично є третьою умовою притягнення до адміністративної відповідальності по ст.130 КУпАП (тобто фактично третім невідомим природі видом сп’яніння). От тому ми й рекомендуємо після такого інциденту в самий короткий час пройти добровільне медичне обстеження у медичному закладі.

Аналізуйте судовий акт: «Алкотест» або експрес тест смужки індикаторного типу не можуть бути використані для встановлення стану алкогольного сп’яніння водія, тому адмінпровадження за ст. 130 КУпАП підлягає закриттю (Апеляційний суд від 21.02. 2017р., № 149/3273/16-п)

Також хочемо повідомити тим водіям, справи яких до сих пір не розглянуті судами за правопорушення скоєнні до 22 березня 2017 року. До даного часу поліцейські які складали такі протоколи були не повноважними особами. Згідно правили дорожнього руху право на складання адміністративних протоколів відносно водіїв мали право тільки працівники міліції.

Поліцейські набули таких прав тільки після 22 березня 2017 року.

Згідно правил дорожнього руху станом на 03.02.2017 року, право на складання протоколів про адміністративне правопорушення за порушення вимог пункт 2.5. правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КУпАП, мали право лише працівники міліції.

Право на складання протоколів про адміністративне правопорушення за порушення вимог пункт 2.5. правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП у працівників поліції набрало законної сили лише в редакції Постанови КМ № 161 від 22.03.2017.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол про адміністративне правопорушення затверджений, додатком 2 до «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» затвердженої наказом МВС № 1395 від 07.11.2015 року. За версією наказотворця у протоколі повинно бути зазначено суть правопорушення з обов’язковим посиланням на пункт Правил дорожнього руху.

У пункті 2.5 правил дорожнього руху вказано, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Читайте статтю: Відмова пройти огляд на стан сп'яніння на вимогу поліцейського не є адміністративним правопорушенням

Таким чином будьте пильними на дорогах і не забувайте, що поліцейський в своїй роботі більше покладається на наявність у нього поліцейського значка завдяки якому громадянин наговорить на себе і те, чого не було. А це називається психологічним впливом. Але це іншою проблемою нашого правосуддя. Жоден суд, жоден суддя при розгляді адміністративних справ не бере до уваги такого ментального фактору як опосередкований вплив на людину самого факту людини у формі, а якщо ця людина, ще й залякує водія, то вигідний яком текст протоколу в тому числі і без належних на те доказів він отримає.

З повагою Юридичний Центр «Алекс»

www.alexcenter.com.ua

044 240 19 88

050 462 19 88

067 408 65 88

  • 9456

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 9456

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст