Главная Юридический мир ... События Податкове резидентство 2022: ризики та наслідки для українських мігрантів під час війни, ФОП і ТОВ за кордоном, дистанційна праця за наймом, підприємництво, пасивні доходи від інвестицій ітд, застосування MLI угод, CRS, спеціальні податкові режими, практичні рекомендації Податкове резидентство 2022: ризики та наслідки дл...

Податкове резидентство 2022: ризики та наслідки для українських мігрантів під час війни, ФОП і ТОВ за кордоном, дистанційна праця за наймом, підприємництво, пасивні доходи від інвестицій ітд, застосування MLI угод, CRS, спеціальні податкові режими, практичні рекомендації

04.11.2022
Просмотров : 1509
 - ed5db4a7a6ebd7811fdda7fc5844c95c.jpg
Дата события
2022-11-16
Время проведения: 09:30-18:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
2250грн
Online

Визначення податкового резидентства, втрата статусу резидента України, ставки оподаткування, подання податкових декларації, майнові податки, транспортні, податки на розкіш тощо, врахування місцевих КІК-правил, застосування угод про уникнення про подвійне оподаткування, ФОПи і ТОВ за кордоном, типи доходів українців – праця за наймом, підприємництво, пасивні доходи від інвестицій тощо, дистанційна праця на українського роботодавця, чи можливе застосування ЄС «ковідного» прецеденту для уникнення подвійного оподаткування?, приєднуєднання України до автоматичного обміну банківською інформацією за стандартом CRS, спеціальні податкові режимі (зокрема для «цифрових кочівників» з IT-сфери), ризики подвійного податкового резиденства, практичні рекомендації для українців.

Податкове резидентство 2022: ризики та наслідки для українських мігрантів під час війни, ФОП і ТОВ за кордоном, дистанційна праця за наймом, підприємництво, пасивні доходи від інвестицій ітд, застосування MLI угод, CRS, спеціальні податкові режими, практичні рекомендації.

Дата: 16 Листопада 2022 року з 10:00 до 18:00
Участь в Онлайн (MyOwnConference) з можливістю ставити питання в чаті.
Участь в Залі для конференції: Київ, вул. Михайлівська 1/3, Готель Козацький, 1 поверх
Реєстрація та умови участі: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Доповідач:
КУЗНЄЧІКОВА Олена — Адвокат, керуючий партнер LAW GUIDE. Спеціалізується на питаннях побудови холдингових структур, питаннях податкового і корпоративного планування (включаючи міжнародне), структуруванні M & A-угод і підготовці бізнесу до продажу. Питаннях залучення фінансування і збереження конфіденційності володіння активами, питаннях взаємодії з українськими і міжнародними банками, супроводі спорів з податковими та митними органами.

Програма семінару на сайті: https://marmaer.ua/k_course/tax-residency

Тема 1. Які податкові обов’язки мають громадяни України при постійному проживанні в Україні та чи змінюється коло обов’язків при переїзді за кордон (тимчасово чи на тривалий термін)?
— Коли і за яких обставин українці повинні сплатити податки та/або подавати річну майнову декларацію в Україні? А як щодо країни перебування?

Тема 2. Який статус важливий для податкових цілей – громадянство чи резидентство?
Тема 3. Чек-лист визначення статусу «резидента» за законодавством України.
— Як визначати «центр життєвих інтересів» та чому це важливо для фізичних осіб?
— Українська та світова практика (с урахуванням відомих судових кейсів).
— Якщо сім’я розділена, чи можуть такі обставини вплинути на ваші податки?
— Чи має значення місце отримання доходів?

Тема 4. Підстави й процедура втрати статусу резидента України. Судова практика.
Тема 5. За яких обставин українець можете стати податковим резидентом й платником податків в іншій країні, чи є пільги та винятки та чи можливо заздалегідь усе спланувати й уникнути ризиків?
Тема 6. За якими показниками визначають статус «резидента» в інших країнах?
— Приклади по Франції, Нідерландам, Польщі, Естонії, Литві, Італії, Іспанії, Португалії, Хорватії, Словенії, США, Канаді тощо

Тема 7. Коли ведуть мову про «подвійне резиденство», чи означає це на практиці необхідність сплати податків двом країнам?
а. У разі відсутності доходів на території країни тривалого перебування чи можуть в такій країні виникати певні податкові обов’язки:
— Подання податкових декларації (включаючи «нульові»)
— Сплата інших податків, окрім податків з доходів (майнові, транспортні, податки на розкіш тощо).
— Врахування місцевих КІК-правил?
б. Як щодо оподаткування соціальної допомоги в країні перебування та в Україні.
в. Приклади податкового навантаження для фізичних осіб в розрізі країн.
г. Як відбувається застосування угод про уникнення про подвійне оподаткування у відношенні до фізичних осіб?
д. Які питання українці повинні з’ясувати, якщо довготривало проживають не тільки в Україні?

Тема 8. Чи є різниця у впливі на податковий статус типу доходів українців – праця за наймом, підприємництво, пасивні доходи від інвестицій тощо?
— Як статус підприємця в Україні впливає на податкові зобов‘язання українців за кордоном?
— Український підприємець виїхав з України без зняття з реєстрації ФОП чи місця проживання – на що це вплине?
— Якщо українець із тривалим перебуванням за кордоном продовжує дистанційно працювати на українського роботодавця – перед якою країною та який рівень податкових обов’язків він буд нести?

Тема 9. «Резиденти мимо волі» - поточні позиції інших країн (ЄС, зокрема) щодо оцінки обставин визначення резидентського статусу і податкових зобов'язань українських вимушених мігрантів (ліберальний підхід у Польщі, Ірландії, Іспанії, Латвії, фіскальний підхід – у Німеччині, Естонії).
— Звернення України до ЄС із пропозицією застосування до українських біженців «ковідного» прецеденту для уникнення подвійного оподаткування.

Тема 10. Як податковий статус впливає на банківське обслуговування за кордоном? Чому визначення резидентства вкрай важливе для обміну фінансовою інформацією для податкових цілей?
— Коли Україна приєднується до автоматичного обміну банківською інформацією за стандартом CRS та як він буде відбуватись?
— До чого може привести подання банку помилкової чи недостовірно інформації про резидентський статус банківського клієнта?

Тема 11. Чи існують країни без оподаткування доходів фізичних осіб?
— Які з європейських та НЕєвропейських країн можуть бути найкомфортнішими з податкових причин (01-10 переможців), а які – навпаки (топ-10 аутсайдерів)?
— Спеціальні податкові режимі (зокрема для «цифрових кочівників» з IT-сфери) – як працюють і які можуть мати ризики для українців?

Тема 12. Практичні рекомендації для українців, що вимушено опинились за кордоном на тривалий термін.

Реєстрація та умови участі:
Моб: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Вартість участі:
Участь Онлайн (MyOwnConference) з можливістю ставити питання в чаті: 2250 грн.
Участь в Залі для конференції: 2650 грн.
У вартість включено: чат з доповідачем, консультації, матеріали та презентації, обід, кава та випічка, сертифікат.

Знижки:
2 учасники - 5%, 3 і більше учасників - 10%.

1509
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст