Главная Блог ... Аналитические статьи Дайджесты Патентні повірені ЮПФ "Грищенко та партнери" взяли участь в Пан’європейському саміті з інтелектуальної власності Патентні повірені ЮПФ "Грищенко та партнери" взяли...

Патентні повірені ЮПФ "Грищенко та партнери" взяли участь в Пан’європейському саміті з інтелектуальної власності

Отключить рекламу
 - c639d79a6405c06fd79ea069de7ea44fjpg

4 і 5 грудня 2014 року в Брюсселі (Бельгія) проходив дев’ятий Пан’європейський саміт з інтелектуальної власності Pan-European IP Summit 2014, організований компанією Premier Circle, який було присвячено актуальним питанням захисту прав інтелектуальної власності у сучасній глобалізованій Європі та світі. Серед доповідачів та учасників саміту були посадовці з Єврокомісії, Європейського Патентного відомства, OHIM, Патентних відомств Японії, Данії та інших країн світу, а також представники юридичних департаментів таких відомих виробників, як Lego, Philips, Coach, Google, Samsung Electronics, Harley-Davidson, Orange та ін.

Саміт проходив у вигляді пленарних засідань і робочих груп за трьома напрямками: винаходи, торгові марки та авторське право. Від імені новообраної Єврокомісії саміт відкрила директор департаменту інтелектуальної власності Керстін Йорна, яка доповіла про стан справ у сфері захисту прав на об’єкти ІВ на європейському просторі та окреслила проблеми, з якими стикаються правовласники за сучасних умов глобалізації та поширення електронних мас-медіа. Спеціальний уповноважений Патентного відомства Японії Хітосі Іто в огляді діяльності установи за минулий рік розповів про цікаве нововведення в практиці відомства – проведення колективної експертизи портфелю різних об’єктів ІВ, які стосуються окремого проекту. У відкритті саміту також брав участь президент ЄПВ Бенуа Батистеллі, який при підбитті підсумку за минулий рік повідомив, що перше місце за тематикою винаходів, поданих на одержання патенту, зайняли медичні технології, друге місце посіли винаходи в галузі фармацевтики. Президент ЄПВ зауважив про активне застосування користувачами розроблених відомством пошукових продуктів Espacenet, пошукової платформи для патентних експертів EPOQUE та електронного перекладача Patent Translate.

На секціях, присвячених охороні та захисту прав на винаходи, основну увагу було приділено обговоренню питань, що й досі стоять на перешкоді введенню в дію унітарного патенту в Європі. Ці питання, в першу чергу, пов’язані з можливістю оскарження рішень про видачу патентів, а також ведення судових справ при боротьбі з неправомірним використанням патентів. Тому в Європі найважливішим завданням є створення та забезпечення роботи судової системи, яка обслуговуватиме унітарний патент.

Окремо розглядали питання патентної політики в таких конкретних галузях науки і техніки, як медицина і фармацевтика, телекомунікації і біологічна наука (в першу чергу, захист прав на основі патенту на традиційні рослини та насіння).

Одне із засідань було присвячено розгляду питання застосування кращих патентних стратегій при розробці та запровадженні нових технологій, створення портфелю об’єктів ІВ, забезпечення їх оптимального захисту та використання, а також основні правила, які необхідно знати при оцінці патенту, передачі прав на використання об’єкту захисту на основі ліцензійних договорів або продажу об’єктів ІВ на договірних основах.

Необхідно зауважити, що на розгляд та обговорення було поставлено багато питань, але не всіх з них знайшли свої відповіді, що, очевидно, буде поступово вирішуватись шляхом розробки нових нормативних документів, які врахують практику роботи патентних систем світу.

Серед питань, що розглядалися на засіданнях робочих груп з торгових марок, окрему увагу було приділено проблемам реєстрації нетрадиційних торгових марок у Відомстві з гармонізації на внутрішньому ринку (OHIM), об’єктами яких є, зокрема, рухомі зображення (так звані анімаційні знаки), смак, аромат або колір, адже досі не дуже зрозуміло, як публікувати та проводити пошук за такими знаками. Серед цікавих прикладів успішно зареєстрованих нетрадиційних торгових марок було згадано рухомі знаки у вигляді заставок операційної системи Microsoft Windows власника Microsoft Corp., рожевий колір як торгова марка бренду Т-mobile німецького телекомунікаційного холдингу Deutsche Telekom, пурпурний колір для продукції марки Whiskas, об’ємні знаки, що являють собою форму шоколаду та печива марок Toblerone, Kinder, Oreo, деяких звукових знаків, серед яких – звуковий супровід до заставок операційної системи Microsoft Windows, та нюхового знака, яким є «аромат свіжоскошеної трави», зареєстрованого для тенісних м’ячів.

Окрему увагу було приділено питанню зміни у правовому статусі чорно-білих марок у зв’язку із запровадженням на території країн ЄС так званої Convergence Programme, метою якої є зближення підходів національних відомств та OHIM до таких питань, як визначення обсягу охорони чорно-білих марок, прийнятність деяких термінів Міжнародної класифікації товарів і послуг, зближення тлумачення загальних термінів, що входять до заголовків класів МКТП, визначення абсолютних підстав для відмови в реєстрації зображувальних знаків та відносних підстав для відмови через ймовірність змішування. Згідно зі статистикою OHIM останнім часом спостерігається подання більшої кількості заявок на кольорові знаки, адже програмою передбачено, що реєстрація марки у чорно-білому кольорі не охоплює всіх кольорів і кольорові знаки, в яких колір є визначальним у загальній відмітності знака, треба реєструвати окремо.

На секціях з торгових марок також розглядали проблемні питання захисту торгових марок в Інтернеті, зокрема позитивний та негативний вплив активного розвитку соціальних мереж на імідж і репутацію торгової марки та можливості правовласника реагувати на цей процес. Дійсно, соціальні мережі та форуми забезпечують більший контакт зі споживачем, але вони не передбачають контролю з боку правовласника. Також обговорювали способи боротьби з поширенням контрафактної продукції на глобалізованому ринку, одним з яких є внесення даних про торгову марку до всесвітньої системи Ufaker, що збирає інформацію про факти порушень з усього світу.

Іншою проблемою, з якою стикаються правовласники торгових марок, є кіберсквоттинг, особливо пов'язаний із запровадженням нових gTLD (загальних доменів верхнього рівня). На сьогодні немає чіткої відповіді, чи покращує це життя власникам торгових марок або розширює можливості для недобросовісних реєстрантів доменів. Обговорювали можливість реєстрації правовласником своєї ТМ в інформаційному сервісі Trademark Clearinghouse (TMCH) для одержання пріоритетного права на реєстрацію доменного імені в нових загальних доменах верхнього рівня та видачі дозволів або заборон кожній особі, яка бажає зареєструвати доменне ім’я, що містить ТМ.

Не менш цікаві питання обговорювались за засіданнях з охорони авторського права. Поряд з такими традиційними проблеми, як колективне управління майновими правами авторів (розглядали бізнес-моделі колективного управління), ліцензування авторських майнових прав для використання за кордоном та відповідальність посередників, обговорювали можливі правові наслідки використання 3D друку, який останнім часом набуває все більшого поширення.

В роботі саміту також брали участь юристи та патентні повірені з різних країн світу. Від України у заході брали участь патентні повірені ЮПФ «Грищенко та Партнери» Льгова М.М. та Олішевич Л.А.

  • 1654

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1654

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст