09.07.2019    Просмотров:  256
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Оскарження наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації підприємства здійснюється за правилами ГПК України – ВП ВС

Оскарження наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації підприємства здійснюється за правилами ГПК України – ВП ВС - oskargennya_nakazu_fondu_dergmayna_pro_provedennya_inventarizatsii_pidpriemstva_zdiysnyuetsya_za_pravilami_gpk_ukraini_vp_vs_5d242d3706af8.png

 ПрАТ звернулося до суду з позовом, у якому просило визнати протиправним і скасувати наказ Фонду державного майна України про проведення інвентаризації цілісного майнового комплексу та визнати протиправною відмову Фонду укласти з позивачем договір оренди зазначеного майна на новий термін.

Вирішуючи питання юрисдикційної належності спору, Велика Палата Верховного Суду виходила з того, що спірні правовідносини виникли між сторонами з приводу укладення договору оренди державного майна, тому цей спір не є публічно-правовим і має вирішуватися за правилами Господарського процесуального кодексу України.

Аналогічну правову позицію викладено в постановах ВП ВС від 7 листопада 2018 року у справі № 802/581/16-а (провадження № 11-677апп18) та від 23 січня 2019 року у справі № 817/726/17 (провадження № 11-1177апп18).

Щодо юрисдикційної належності спору в частині позовних вимог про визнання протиправним і скасування наказу Фонду держмайна про проведення інвентаризації Велика Палата ВС зазначила таке.

Сама собою участь у спорі суб'єкта владних повноважень не дає підстав вважати спір публічно-правовим і відносити його до справ адміністративної юрисдикції, натомість суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин справи.

Згадайте новину: ВП ВС визначила юрисдикцію спорів щодо відшкодування шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності

Матеріалами справи встановлено, що оскаржуваним наказом Фонд зобов’язав ПрАТ забезпечити проведення повної інвентаризації у зв’язку із закінченням дії договору оренди та необхідністю повернення зазначеного державного майна після закінчення строку дії договору оренди.

Отже, позовні вимоги у вказаній частині заявлено на поновлення порушеного, на думку позивача, права на укладення договору оренди державного майна на новий термін, а звернення позивача до суду з цими вимогами безпосередньо пов’язане з відмовою Фонду укласти з ПрАТ такий договір.

Таким чином, Велика Палата ВС дійшла висновку, що позовні вимоги в цій частині також підлягають розгляду за правилами господарського судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду у від 29 травня 2019 року у справі № 826/11736/14 (провадження № 11-1415апп18) можна ознайомитися за посиланням  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82424004.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: Вимоги про відшкодування вартості навчання за рахунок держзамовлення розглядаються за правилами ЦПК України – ВП ВС

256
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: