0
0
1448
Адвокати, які співпрацюють з системою надання безоплатної правової допомоги, захищають права громадян України, іноземців, осіб без громадянства в умовах воєнного стану. Виклики, з якими зустрілися адвокати під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну, у тому числі стосуються і організаційних питань. Серед них – неможливість через об’єктивні причини подання до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги актів з відповідними додатками у визначений законодавством строк для оплати їх послуг.
«Ми розуміємо, що у воєнний час причин недотримання адвокатами строків подання актів з додатками може бути багато. Вони можуть перебувати на окупованих територіях, бути призвані на військову службу під час мобілізації, евакуйовані та інше. Але ж від строків подання таких актів залежить розмір винагороди адвокатів. Саме тому Координаційний центр з надання правової допомоги розробив пропозиції щодо удосконалення законодавства в частині оплати послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу в умовах воєнного стану», – розповів в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Так, Координаційним центром з надання правової допомоги розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України з метою врегулювання питання обчислення розміру винагороди адвокатів та забезпечення оплати їх послуг в період воєнного стану незалежно від строку подання акта з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
5 серпня 2022 р. на засіданні Уряду було прийнято постанову № 870 «Про внесення змін до пункту 3 Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» відповідно до якої у період воєнного стану, а також протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування розмір винагороди адвоката не залежатиме від строку подання ним акта з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
«Дуже важливо, що постанова Кабінету Міністрів України № 870 набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року, з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну. Якщо адвокати, які завершили надання безоплатної вторинної правової допомоги, наприклад, у березні чи квітні цього року не подали у визначений строк акти з відповідними додатками, вони можуть їх подати зараз чи пізніше в межах строку дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування, і отримати оплату за свої послуги», – підкреслила начальниця управління правового аналізу та експертизи Координаційного центру з надання правової допомоги Анна Мередова.
Джерело: Мінюст
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
353
Коментарии:
0
Просмотров:
340
Коментарии:
0
Просмотров:
317
Коментарии:
0
Просмотров:
221
Коментарии:
0
Просмотров:
499
Коментарии:
0
Просмотров:
272
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2023 «Протокол». Все права защищены.