11.04.2018 | Автор:
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Паспорт громадянина України (ID картка)

Чи обов`язково замінювати паспорт-книжечку на ID-картку?

Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. ID-картка видається у всіх випадках, коли необхідна заміна паспорта - втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних особи власника документа. Отже, обов'язку змінювати паспорт зразка 1994 року на ID-картку немає. Разом з цим треба розуміти, що паспорт-книжечка в умовах сучасних технологій практично не захищений від підроблення, тому оформлення ID-картки є доречним з міркувань безпеки та захисту від шахрайства.

Що робити, коли ID-картку втрачено (викрадено, зіпсовано)?

Негайно звернутися до найближчого підрозділу ДМС України (незалежно від місця реєстрації) та подати відповідну заяву. Також заяву можна подати у будь-якому центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) (за умови що там є технічна можливість оформлення біометричних документів) або Паспортному сервісі.

Користуйтеся консультацією: Оформлення біометричних документів для громадян ,які раніше документувалися на територіях , тимчасово-окупованих російсько-террористичними військами (ОРДЛО та Крим)

Чи можна отримати паспорт громадянина України у формі картки не за місцем реєстрації?

Оформлення та видача першої ID-картки (за досягненням 14-річного віку або видача замість паспорта-книжечки зразка 1994 року) здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання.

Після оформлення ID-картки, у подальшому всі послуги із оформлення паспорта особа зможе отримувати у будь-якому місці України за місцем звернення. (пункт 17 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою КМУ 25.03.2015 №302)

Моєму синові виповнилося 14 років. За якою адресою та в який орган йому звернутися для отримання паспорта громадянина України у формі картки?

Особі, яка досягла 14 років, оформлення та видача паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання в Україні. Вашому синові необхідно звернутися до відділення ДМС за місцем реєстрації (перелік територіальних органів).

Де можна отримати паспорт громадянина України у формі картки? Які документи необхідно принести та скільки це буде коштувати?

Інформація щодо територіальних підрозділів, які здійснюють оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі картки та їх адреси можна отримати на офіційному веб-сайті ДМС або веб-сторінці відповідного територіального орану. Для оформлення паспорта вперше особа або її законний представник подають документи, перелі к яких визначено на наступних сторінках:.

За видачу громадянам паспорта громадянина України у формі картки вперше адміністративний збір не стягується.

Порядок оформлення паспорту громадянина України у формі картки мешканцям Донецької та Луганської областей, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» оформлення паспорта громадянина України у формі картки внутрішньо переміщеним особам здійснюється за місцем їх фактичного проживання.

Підкажіть будь-ласка чи потрібно моїй дочці, якій виповнилося 16 років 15 листопада 2015 року, отримувати паспорт громадянина України у формі картки в обов'язковому порядку чи можна ще отримати паспорт в паперовому вигляді?

Паспорт громадянина України у формі картки видається особам, які отримують паспорт вперше після досягнення 14 – річного віку. На сьогодні оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюється територіальними підрозділами ДМС, які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки (перелік таких територіальних підрозділів ДМС розміщений на офіційному веб-сайті ДМС).

 

Картинки по запросу біометричних документів

Фото: Вікна

Ми не змогли подати документи на одержання паспорту по причині хвороби дочки, а потім були новорічні свята. Чи потягне це за собою якусь відповідальність?

Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 51 грн) (стаття 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Користуйтеся консультацією: ОСОБЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ БАТЬКАМИ ЗГОДИ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН

Як відбуватиметься заміна паспортів громадянина України у формі книжечки на паспорти громадянина України у формі картки?

Паспорти громадянина України у формі книжечки не підлягають обов’язковій заміні на паспорти громадянина України у формі картки. Відповідно постанови Кабінету міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України» (зі змінами) запроваджено оформлення і видачу паспорта громадянина України у формі картки громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше після досягнення 14-річного віку.

Яка інформація вноситься до паспорта громадянина України у формі картки?

До паспорта громадянина України у формі картки вноситься така інформація: назва держави; назва документа; ім’я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі; номер документа; дата закінчення строку дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб’єкт, що видав документ (код); місце народження; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.

Чи можливо використовувати паспорт громадянина України у формі картки замість паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України, а паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, за кордоном і дає право цій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну (частина перша статті 21 та частина перша статті 22 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»).

Таким чином, для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Виїзд за кордон по паспорту громадянина України у формі картки можливий лише у разі укладення відповідних міждержавних угод (наразі таку угоду укладено з Турцією).

Користуйтесь консультацією: Все про ID картку або новий паспорт громадянина України

Який розмір плати, що справляється за оформлення паспорта громадянина України у формі картки?

Тим, хто отримує паспорт вперше послуга надається безкоштовно. У разі обміну паспорта замість втраченого чи пошкодженого стягується адміністративний збір, розмір якого можна дізнатися на сторінці: https://dmsu.gov.ua/invoice/invoice.php

Де можна оформити паспорт громадянина України у формі картки?

Оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюватиметься територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки.

Чи передбачена можливість відмови від оформлення паспорта громадянина України у формі картки та оформлення натомість паспорта громадянина України у формі книжечки?

Така можливість не передбачена. Наразі паспорт громадянина України оформляється громадянам України вперше після досягнення 14-річного віку виключно у формі картки тими територіальними підрозділами ДМС, в яких встановлено відповідне обладнання та які забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки. Територіальні підрозділи ДМС, які на сьогодні не забезпечені необхідним обладнанням для оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі картки, до завершення роботи із його встановлення, паспорт громадянина України оформлятиметься з використанням бланка паспорта громадянина України у формі книжечки.

Читайте статтю: Як отримати ID-карту. Власний досвід та практичні поради

 

6
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: