12.04.2019    Просмотров:  773
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Наявність у фізичної особи статусу суб’єкта господарювання не означає, що усі правовідносини за її участю є господарськими – ВП ВС

Харківська міська рада звернулася до господарського суду з позовом, у якому просила стягнути з фізичної особи – підприємця безпідставно збережені кошти у вигляді несплаченої орендної плати за користування земельними ділянками без укладання відповідного договору оренди або наявності правовстановлюючих документів.

Згадайте новину: Під час вирішення тотожних спорів суди мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати Верховного Суду

Нерухоме майно – нежитлові будівлі належать ФОП на праві власності. При цьому вона використовує земельні ділянки, на яких розташоване це майно, без набуття права власності, користування та державної реєстрації прав на земельні ділянки відповідно до вимог статей 125, 126 Земельного кодексу України.

З огляду на відсутність зареєстрованих за будь-якими юридичними або фізичними особами прав на ці земельні ділянки та з урахуванням статей 12, 80, 83 ЗК України – вони перебувають у власності територіальної громади м. Харкова.

Суд апеляційної інстанції з’ясував, що відповідач використовує придбані об’єкти нерухомості (нежитлові приміщення) для передачі в оренду за договорами, в яких виступає як фізична особа; з доходів, отриманих від оренди майна, відповідач сплачує податок на доходи фізичних осіб, а також сплачує як фізична особа – власник нерухомого майна податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та земельний податок з фізичних осіб.

Згадайте новинуВП ВС визначила, у якій валюті має виконуватися зобов’язання у разі, якщо у позику передавалась іноземна валюта

Велика Палата Верховного Суду зазначила, що суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про те, що спірні правовідносини з позивачем стосовно фактичного використання відповідачем земельної ділянки без оформлення належним чином такого використання не мають ознак господарських. Судді ВП ВС погоджуються з викладеним у постанові суду апеляційної інстанції висновком щодо закриття провадження у справі, оскільки цей спір не належить до господарської юрисдикції, а має розглядатися за правилами цивільного судочинства.

З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 17 жовтня 2018 року у справі № 922/2972/17 (провадження № 12-194гс18) можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/77611624.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: ВП ВС визначила юрисдикцію справ щодо визнання протиправним акта про нещасний випадок на виробництві

773
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: