Главная Блог ... Новости НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру НААУ просить Президента не вносити у Раду новий За...

НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру

Отключить рекламу
НААУ просить Президента не вносити у Раду новий Закон про адвокатуру - tn1_0_99367400_1488734447_58bc48eff2a12.jpg

15 грудня 2016 року Рада адвокатів України у відкритій заяві заявила про неприйнятність схваленого робочою групою при Раді з питань судової реформи (РСУ) проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” за відсутності уповноважених представників Національної асоціації адвокатів України.

Рішенням Ради адвокатів України від 15 грудня 2016 року №288 цей текст законопроекту визнаний суттєво відмінним від того, над яким тривалий час працювала Робоча група РСУ разом з представниками НААУ. У затвердженій версії законопроект робочої групи не відображає позицію адвокатської спільноти й не відповідає цілям європейської реформи правосуддя.

Рада адвокатів України у своїй відкритій заяві від 15 грудня 2016 року вказала на численні суперечності, неузгодженості з положеннями чинного законодавства, насамперед, з Указом Президента № 276/2015 «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 — 2020 роки”. Хоча Стратегія прямо передбачає «зміцнення на інституційному рівні Національної асоціації адвокатів України для забезпечення належної професійної діяльності адвокатури, управління юридичними професіями та представництва колективних інтересів адвокатів», зміст законопроекту направлений на протилежну мету.

Користуйтесь консультацією: Правове регулювання надання інформації за адвокатським запитом

За оцінкою адвокатури, погоджений робочою групою текст законопроекту повністю руйнує систему адвокатського самоврядування, створену у відповідності до чинного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та позбавляє самоврядування скоординованості та збалансованості.

Текст заяви був направлений 19 грудня 2016 року до Президента України Петра Порошенка, членів Ради з питань судової реформи та до Ради адвокатських і правничих товариств Європи (ССВЕ). На жаль, звернення української адвокатури та лист від найбільшої професійної організації адвокатів Європи не отримали належної реакції. Жодної відповіді до Національної асоціації адвокатів України надіслано не було.

Ігнорування законних вимог адвокатської спільноти дає всі підстави зробити висновок про умисне відсторонення адвокатури від участі в реформі.

Представництво адвокатури в робочій групі завжди було дискусійним питанням, яке вирішилося в абсолютно дискримінаційний щодо адвокатури спосіб. Якщо включенням 5 представників НААУ планувалося створити видимість врахування думки професійної спільноти, то після направлення від НААУ 145-ти сторінок поправок до тексту профільного закону стало зрозуміло, що пасивного схвалення готових рішень від адвокатури очікувати не варто. Тому її просто вирішили виключити з процесу роботи над профільним законом.

Читайте статтю: Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю & Сплата єдиного соціального внеску

Попри публічну вимогу НААУ переглянути схвалений робочою групою РСУ законопроект та позицію ССВЕ, яка закликала утриматися від проведення реформи адвокатури без консультацій з НААУ як її представником, які були доведені до кожного члена Ради з питань судової реформи, зараз документ готується до передачі на розгляд до Верховної Ради.

Таким чином, Рада з питань судової реформи при Президентові України на фінальному етапі роботи над реформою адвокатури умисно проігнорувала вимогу професійної адвокатської спільноти і позбавила її не лише права участі в цій реформі, але навіть права бути ознайомленою із текстом змін до профільного законопроекту.

Останнім підтвердженням закритості цього процесу від адвокатури стало те, що повідомлення про передачу законопроекту до парламенту зроблено через фейсбук депутата Сергія Алексєєва, який є членом Ради з питань судової реформи, при цьому текст очікуваного законопроекту не опубліковано.

Такими діями Рада створила законодавчі передумови для повернення адвокатури до залежного від держави слабкого інституту. Європейські стандарти організації адвокатури передбачають, що незалежність адвокатської професії та її самоврядність визнаються як Рекомендаціями Ради Європи від 25 жовтня 2000 року, так і Основними принципами ООН щодо ролі адвокатів (14 грудня 1990 року). Також, ключові документи ССВЕ, як-от Хартія основних принципів європейської юридичної професії та Кодекс поведінки європейських адвокатів на рівні з іншими визнають незалежність професії та її самоврядність ключовими цінностями.

За умов погіршення стану дотримання прав людини в України, спроб внесення репресивних змін до чинного Кримінального процесуального кодексу, розширення повноважень правоохоронних органів така реформа правосуддя, яку проводить Рада з питань судової реформи, матиме наслідком перетворення України на поліцейську державу.

Читайте статтю: Адвокатам, які зупинили свою діяльність - ЕСВ

З огляду на таку ситуацію, Національна асоціація адвокатів звертається до Вас, пане Президенте, із закликом утриматися від передачі до Верховної Ради проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” як першочергового. Прийняття цього законопроекту зруйнує демократичні конституційні гарантії захисту прав громадян та позбавить незалежності адвокатську професію.

Закликаємо Раду з питань судової реформи повернутися до розгляду проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність ”, який розроблявся та обговорювався на засіданнях робочої групи та під час регіональних дискусій за участю адвокатської спільноти та виробити узгоджений документ, який сприятиме розвитку в Україні європейської адвокатури.

До цього листа додаємо рішення Ради адвокатів України № 288 “Про звернення з приводу внесення на розгляд робочої групи Ради з питань судової реформи при Президентові України змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 15 грудня 2016 року, текст відкритого листа НААУ до Асоціації правників України з приводу схвалення проекту змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, лист ССВЕ від 23 грудня 2016 року.

Джерело: НААУ

  • 1498

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1498

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст