Главная Блог ... Консультации от юристов Можливі варіанти перетину кордону чоловіками, що проживають в інших країнах, під час воєнного стану Можливі варіанти перетину кордону чоловіками, що п...

Можливі варіанти перетину кордону чоловіками, що проживають в інших країнах, під час воєнного стану

Отключить рекламу
 - ea8a2480ae1165803133232311f4bae6.jpg

На офіційному сайті Державної прикордонної служби України міститься інформація про те, що громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які офіційно постійно проживають за кордоном можуть виїжджати з України під час воєнного стану лише за умови документального підтвердження.

ДОВІДНИК: Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану

Отож, у цій публікації детально проаналізуємо законодавчі підстави для такого виїзду та перелік документів, який підтверджує право на перетин кордону.

Варто розпочати з того, що вибуття на постійне місце проживання за кордон – це спеціальна процедура, результатом якої є отримання відповідного дозволу у Державній міграційній службі України. При цьому, під час оформлення цього дозволу, передбачається і погодження виїзду особи із військкоматом.

Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України, які постійно проживають за кордоном, не ведеться. Більше того, вибуття громадян України за межі України на строк більше трьох місяців є підставою для зняття їх із військового обліку (п. 2 ч. 5 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Тобто, чоловік, який офіційно змінив місце свого постійного проживання не перебуває на обліку у жодному військовому комісаріаті України, а отже не є військовозобов’язаним. У зв’язку з чим може спокійно перетнути кордон та виїхати з України.

Документальним підтвердженням вважається проставлення відповідних відміток у паспортному документі особи.

Згідно статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України» такими відмітками є:

- для осіб які виїжджають вперше – штамп міграційної служби про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання. Приклад відмітки: «Постійне проживання в » / печатка «Оформлено виїзд на постійне проживання» (назва країни та дата).

- для осіб, які постійно проживають за кордоном – штамп про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи Міністерства закордонних справу України. Приклад відмітки: «Постійне проживання в » / «Прийнятий на консульський облік».

Якщо у особи є бажання перетнути кордон України на цій підставі, варто також врахувати на якій стадії оформлення знаходяться документи для виїзду за кордон.

У цьому разі можливими є два випадки: особа отримала рішення про дозвіл на виїзд та їй поставили відмітку в паспортному документі про оформлення виїзду на постійне проживання (і відповідно вона знялась із реєстрації) АБО особа лише отримала рішення Державної міграційної служби про надання дозволу на виїзд та відмітки ще не має (і відповідно не знялась із реєстрації).

Щодо першого випадку, якщо особі на підставі рішення Державної міграційної служби зробили відповідну відмітку в паспортному документі, то у військкомату дозвіл отримувати не потрібно та можна одразу виїжджати без попереднього відвідування військкомату.

Користуйтеся консультацією: Чоловікам яких професій дозволено перетинати кордон України у період воєнного стану: консультує адвокат Рогозін С.Л.

Однак, якщо особа знаходиться ще на стадії реєстрації та проставляння відповідної відмітки про оформлення виїзду на постійне проживання, то без військкомату не обійтись, так як для зняття з реєстрації (необхідна умова для завершення оформлення документів для виїзду) необхідно знятись з військового обліку (без зняття з обліку реєстратор не зніме з реєстрації місця проживання).

І в цьому випадку, враховуючи ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» дозволяти чи забороняти змінювати місце проживання в воєнний час є виключною компетенцією керівника військкомату.

При цьому законодавство не визначає які підстави для відмови або для задоволення вимоги про надання дозволу на зміну місця проживання та зняття з обліку, тому це на розсуд керівника військкомату.

Таким чином, відмовити в зміні місця проживання та знятті з обліку керівник може, але обов’язково повинен відмову обґрунтувати, так як згідно з Конституцією України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. І саме це положення включає в себе необхідність обґрунтування посадовою особою свого рішення.

Варто також врахувати те, що якщо чоловік фактично проживає за кордоном, але не оформив своє вибуття за офіційною процедурою та не знявся з обліку у військовому комісаріаті, він не має право на перетин кордону для виїзду за кордон.

Окрім цього, необхідно пам’ятати, що довгострокові та робочі візи іноземних країн не підтверджують постійне проживання за кордоном та не дають право на виїзд військовозобов’язаним.

Поряд з цим чоловіки, які мають громадянство іншої країни одночасно з громадянством України, можуть перетинати кордон за неукраїнським паспортом. Однак зауважте, що подвійне громадянство в Україні не дозволено, тож у разі отримання громадянства іншої країни, ви ризикуєте втратити громадянство України. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про громадянство України» добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття є підставою для втрати громадянства України.

Пользуйтесь консультацией: Выезд на учебу за границу во время военного положения в Украине

ПОТРІБНА ДОПОМОГА У ВИЇЗДІ ЗА КОРДОН??? ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА МОЖНА ЗВЕРНУВШИСЬ ЗА КОНТАКТАМИ, ЯКІ ПОДАНІ ВНИЗУ ПУБЛІКАЦІЇ!

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +3805019-359-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультации:

З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 2966

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2966

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст