Главная Блог ... Новости Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росіїї Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішенн...

Міжнародний арбітражний суд у Гаазі ухвалив рішення про стягнення 50 мільярдів доларів США з Росіїї

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 2

 • 0

 • 1672

Отключить рекламу
 - tn1_mignarodniy_arbiitragniy_sud_u_gaazi_uhvaliv_rishennya_pro_styagnennya_50_milyardiv_dolariv_ssha_z_rosiii_53d60238c836b.jpg

Постійна палата третейського суду (Permanent Court of Arbitration, PCA) - міжнародний арбітражний суд розташований у Гаазі 18 липня 2014 року одноголосно ухвалила рішення, яким стягнула біля 50 мільярдів доларів США з Російської Федерації на користь Group Menatep Limited, колишнього мажоритарного акціонера ОАО «НК «ЮКОС» (у минулому компанія МЕНАТЕП) . Це рішення було офіційно оприлюднено сьогодні і є безпрецедентним у міжнародній судовій практиці у відношенні Росії.

Суд прийшов до висновку, що Росія порушила багатосторонній Договір до Енергетичної хартії від 1994 року (який до речі Росія тільки підписала, проте не ратифікувала) і протиправно стягнула активи ОАО «НК «ЮКОС» ліквідувавши компанію через примусову процедуру банкрутства. Внаслідок цього величезних збитків зазнали акціонери ОАО «НК «ЮКОС» серед яких і Group Menatep Limited.

Вердикт Гаагського суду передбачає, що компенсація повинна бути сплачена Росією до 15 січня 2015 року, а якщо не буде сплачена - починається нарахування процентів. Звичайно Російська федерація не буде виконувати це рішення, яке є у всіх розуміннях ганебне та принизливе для Росії. Тому наприкінці січня 2015 року необхідно очікувати на виконання цього рішення арешти і стягнення російського майна за межами Росії. У Російської Федерації залишається також процесуальна можливість оскаржити рішення ППТС у національних судах Нідерландів, проте як кажуть експерти це лише спосіб затягнути процес.

Цікаво, що розгляд справи розпочався аж у 2005 році, саме рішення складається понад з 500 аркушів, а судові витрати сягнули 65 мільйонів доларів, які також будуть стягнуті з Росії відповідно до ухваленого рішення.

Постійна палата третейського суду є найстаршої із нині діючих міжнародних судових установ у світі, заснована у 1899 році і знаходиться у Палаці світу побудованому у 1913 році у Гаазі. В цій же будівлі знаходиться і Міжнародний суд ООН. ППТС компетентна розглядати спори між державами, так і між державою та приватною організацією, якщо такий спір носить міжнародний характер. ППТС розглядає спори, тільки якщо сторони визнали юрисдикцію ППТС, або якщо існує угода, яка зобов’язує сторону беззастережно визнавати юрисдикцію ППТС. При розгляді справи за позовом акціонерів ОАО «НК «ЮКОС» до РФ ППТС визнала себе компетентною розглядати цей позов і ухвалювати обов'язкове для сторін рішення.

 • 1672

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1672

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст