Главная Юридический мир ... События Контрольовані іноземні компанії 2022: Визначення КІК, Звільнення від оподаткування, Визначення бази оподаткування, Ставки податків, Повідомлення і Звітність, Перевірки та штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків Контрольовані іноземні компанії 2022: Визначення К...

Контрольовані іноземні компанії 2022: Визначення КІК, Звільнення від оподаткування, Визначення бази оподаткування, Ставки податків, Повідомлення і Звітність, Перевірки та штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків

09.02.2022
Просмотров : 5634
 - b3613f319401154ddbb035048f7040ed.jpg
Дата события
2022-02-23
Время проведения: 10:00-17:30
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
2450грн
Online

Що змінилось для власників КІК з 1 січня 2022 року? Суть правил КІК? Чим проста іноземна компанія відрізняється від КІК? Як дізнатися, що Ви володієте КІК? Якщо є частка в КІК? Які обов’язки контролюючої особи КІК? Які податки потрібно платити? Як будуть обкладатися доходи КІК в Україні? Як дізнатись чи є підстави для звільнення прибутку КІК від оподаткування в Україні? Як підготувати звіт та/або повідомлення про КІК на основі інформації про іноземні структури? Як проаналізувати фінансову звітність КІК? Як уникнути ризиків донарахувать та/або потенційних переплат податку? Чи потрібно повідомляти податкову про зміни в діяльності КІК (купівля/ продаж частки, ліквідація компанії)? Як підготуватись до проведення аудиту КІК за вимогою податкової? Як відповідати на запити ДПС та надавати документи для перевірки? Які штрафні санкції за правилами КІК? Як мінімізувати КІК-ризики? Чи не суперечать правила КІК податковим конвенцій? Як змінити статус резидента України для мінімізації ризиків?

Контрольовані іноземні компанії — Визначення КІК, Звільнення від оподаткування, Визначення бази оподаткування, Ставки податків, Повідомлення і Звітність, Перевірки та штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків.

Дата: 23 Лютого 2022 року з 10:00 до 17:30
Участь в Онлайн — конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті.
Участь в Залі для конференції: Київ, вул. Хрещатик 7/11, БЦ "Укоопспілка", 6 поверх
Реєстрація та умови участі: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Доповідачі:
КУЗНЄЧІКОВА Олена — Адвокат, керуючий партнер LAW GUIDE. Спеціалізується на питаннях побудови холдингових структур, питаннях податкового і корпоративного планування (включаючи міжнародне), структуруванні M & A-угод і підготовці бізнесу до продажу. Питаннях залучення фінансування і збереження конфіденційності володіння активами, питаннях взаємодії з українськими і міжнародними банками, супроводі спорів з податковими та митними органами.

АБРОСИМОВА Євгенія — Директор АУДИТ-ІНВЕСТ ПЛЮС. Керівник напрямку міжнародного оподаткування та ТЦУ. Сертифікований аудитор. Досвід участі в проектах ТЦУ в транснаціональних корпораціях 10 років. Тільки за 2016-2021 рр. було складено 400 + пакетів документації та надано понад 150 консультацій.

Програма семінару: https://marmaer.ua/k_course/kontroliruemye-inostrannye-kompanii

Блок №1. Контрольовані іноземні компанії: запровадження нових правил в України з 2022 року.
1. Визначення контрольованих іноземних компаній (КІК).
— В чому суть правил контрольованих компаній в Україні і в світі (оподаткування нерозподіленого прибутку офшорних структур).
— Які структури будуть вважатися КІКами? Чи передбачені винятки? Яка правила КІК щодо фондів і трастів та ін.
— На кого ляжуть зобов’язання в рамках правил Контрольованих іноземних компаній? Визначення «контролюючої особи» – пороги володіння, правила розрахунку часток володіння і критерії «фактичного контролю». Чи є ризики для українських бухгалтерів, що керують іноземними рахунками своїх бенефіціарів? Як уникнути статусу «контролера»? Чи буде «виходом» розмивання часток? Хто буде нести КІК-ризики при сукупному контролі над Контрольованими іноземними компаніями?
— Фактичний контроль в рамках КІК, фактичний контроль для критеріїв ПП і фактичний контроль для визнання нерезидентної компанії резидентом України-чи є різниця?

2. Звільнення від оподаткування
— Звільнення від оподаткування за правилами Контрольованих іноземних компаній – на які випадки поширюється? Пороги прибутковості. Чи можна не платити додаткові податки, володіючи звичайним офшором? Чи можна вивести з-під оподаткування прибуток будь-якої кіпрської компанії? Компанії з яких юрисдикцій не збільшать податкове навантаження українських бенефіціарів? Які податкові рішення під ударом в першу чергу?

— Ставки ПДФО для бенефіціарів контрольованих іноземних компаній і умови їх застосування. Яким умовам належить відповідати для можливості застосування найнижчих ставок в 5% і 9% ПДФО?
— Безподаткова ліквідація контрольованих іноземних компаній – умови на терміни застосування. Чи можна ще встигнути стрибнути в останній потяг?
— Санкції за порушення правил Контрольованих іноземних компаній. Пільговий «тренувальний» період. Неподання КІК-звіту – ризик або вигідна стратегія?
— Розклад КІК -апокаліпсіса (дорожня карта важливих дат застосування правил Контрольованих іноземних компаній) для українських резидентів – фізичних і юридичних осіб.
— Деталізуються правила розрахунку ПДФО від іноземного доходу з інвестиційного прибутку, прибутку КІК та виплат доходу від партнерств, трастів, фондів та інших утворень без юрособи (Законопроект 5600).

Блок №2. Визначення бази оподаткування та КІК-звітність
1. База оподаткування та скоригований прибуток КІК
— Об’єкт оподаткування та особливості розрахунку скоригованого прибутку контрольованих іноземних компаній (результат інвестиційних операцій з ЦП, облік збитків, операції з пов’язаними особами, обмеження по процентних витратах, облік прибутку ПП), зменшення об’єкту оподаткування на суму податків, сплачених за кордоном. Валюта розрахунку скоригованого прибутку КІК.
— Коригуючі різниці за ПКУ – кейси та особливості

2. Повідомлення про КІК. Особливоситі
— Які зобов’язання покладаються на контролера КІК?
— Мінфін затвердив форму Повідомлення про КІК та Порядок надсилання Повідомлення до контролюючого органу. (Наказ МФУ № 512 від 22.09.2021, набрання чинності цих документів – з 01 січня 2022 року).
— Кому, коли і як треба подавати податківцям цей документ?
— Які підстави для відмови у прийнятті Повідомлення?

3. Звіт про КІК. Особливості
— Чи завжди потрібно подавати звіт про КІК? Який обсяг інформації розкривається в звіті по КІК?
— Яке наповнення звіту про КІК? Обов’язкові додатки до форми звіту – аудійована звітність офшорів, ТЦУ – документація контрольованих іноземних компаній.
— Чи є «покинуті» і / або «забуті» нерезидентні структури зоною ризику, якщо по ним не звітувати?

4. Податковий контроль для власників КІК – строки, штрафи, підстави
— Форми та межі податкового контролю за КІК (запити про надання додаткових пояснень та первинної документації контрольованих іноземних компаній, проведення відеоконференції із співробітниками КІК, зустрічні звірки), підстави перевірки контролюючих осіб.

5. Штрафи за неподання Звіту, несвоєчасну подачу Звіту, зміну долі участі в КІК, не відображення КІК в Звіті.
— Неподання Звіту про КІК штраф від 227 000 до 681 000 грн., Несвоєчасна подача Звіту про КІК штраф до 113 500 грн, Не відображення в Звіті про КІК інформації стосовно наявних КІК штраф до 2 270 000 грн.
— Не повідомлення контролером протягом 60 календарних днів інформації про зміну долі участі в КІК або здійснення фактичного контролю над КІК, створення утворень без статусу юридичної особи штраф 681 000 грн, Неподання (не в повному обсязі) документації з ТЦУ штраф до 2 270 000 грн.
— Коли будуть застосовуватись штрафні санкції та пеня під час визначення та обчислення прибутку КІК?

Блок №3. Мінімізація КІК-ризиків
— З яких джерел і яким шляхом контролюючі особи можуть отримати інформацію по ваших закордонних активах і КІКах? Чи реальне отримання інформації по офшорам?
— Використання закордонних рахунків і КІК-ризики. Як працює процедура автоматичного обміну банками фінансовою інформацією для податкових цілей (CRS) і чому важливий резидентський статус. Які наслідки запровадження CRS для власників іноземних компаній? Перші результати автоматичного обміну CRS. Перспективи приєднання України до автоматичного обміну банківською інформацією.
— Дедлайни 2022 року – що можна зробити в 2022 м для мінімізації КІК-ризиків?

Блок №4. Зміна (втрата) статусу резидента України задля мінімізації ризиків Контрольованих іноземних компаній та CRS.
— Допустимість подвійного (множинного) громадянства для громадян України. Єдине ≠ єдине. Плани держави щодо введення зобов’язання повідомляти про іноземні громадянства та посвідки на проживання за кордоном (указ Президента України № 85/2021від 25.02.2021р)
— Визначення податкового резидентства ФО за нормами іноземного законодавства.
— Визначення податкового резидентства фізичних осіб в Україні.
— Подвійний резидентний статус. Конфлікти податкових зобов’язань і способи їх вирішення через угоди про уникнення подвійного оподаткування.
— Іноземна судова практики щодо визначення статусу резидента й вирішення конфлікту подвійного резидентства. Чим важливий критерій «Центр життєвих інтересів» і як його можна визначити й підтверджувати.
— Процедури втрати резидентства в України – нормативне регулювання.
— ЯК переконати ДПС, що у них немає прав на ваші податки? Судові кейси щодо ОАЕ, Кіпру, Франції, Болгарії, Іспанії, Португалії тощо. Кейс, коли український громадянин визнаний судом НЕрезидентом незважаючи на наявність неліквідованого ФОП-статусу.
— Завдання, які вирішує практика зміни податкового резидентства.
— Невдоволення ОЕСР схемами зміни резидентства. «Чорний перелік» юрисдикцій для цілей СRS.

Блок №5. Набуття резидентського статусу фізичною особою за кордоном.
— Які країни на сьогодні найбільш ефективні країни для податкової міграції та зміни резидентського статусу за об’єктивними критеріями – прийнятний рівень податкового персонального навантаження, відсутність КІК правил для фізичних осіб, прийнятний термін проживання (до 6 місяців) для отримання статусу резидента.
— Стислий огляд податкових пільг для фізичних осіб – Кіпр, ОАЕ, Монако, Андорра, Мальта, UK, Італія, Португалія, Ізраїль, Швейцарія, Східна Європа (Чорногорія, Румунія, Болгарія), Гібралтар, Уругвай.

Стрес-тестування (Аудит)!!!
Стрес-тестування (Аудит) ваших КІК-ризиків (пільгові умови для учасників семінару), базовий і поглиблений формат.

Реєстрація та умови участі:
Моб: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Вартість участі:
Участь в Онлайн - конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті: 2450 грн.
Участь в Залі для конференції: 2950 грн
Місце проведення: Київ, вул. Хрещатик 7/11, БЦ "Укоопспілка", 6 поверх.
У вартість включено: чат з доповідачем, консультації, матеріали та презентації, обід в ресторані, кава та випічка, сертифікат.

Знижки:
2 учасники - 5%, 3 і більше учасників - 10%.

5634
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст