Главная Юридический мир ... События Контрольовані іноземні компанії (КІК) — загрози податкової амністії ЗУ №1539-ІХ, безподаткова ліквідація, звітність, контролери, штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків Контрольовані іноземні компанії (КІК) — загрози по...

Контрольовані іноземні компанії (КІК) — загрози податкової амністії ЗУ №1539-ІХ, безподаткова ліквідація, звітність, контролери, штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків

10.08.2021
Просмотров : 1280
 - 0_35382700_1628499826_6110ef725667a.jpg
Дата события
2021-08-26
Время проведения: 10:00-17:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
2450грн
Локация : Київ, вул. Андрія Малишка, 1, Готель Братислава, поверх 2
Показать на карте

Контрольовані іноземні компанії (КІК): введення в Україні правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, Чим проста іноземна компанія відрізняється від КІК? Як дізнатися, що Ви володієте КІК? Які податки потрібно платити? Чи є можливість уникнути / зменшити оподаткування прибутку КІК? Як будуть обкладатися доходи КІК в Україні? Звідки податкові органи будуть отримувати інформацію про КІК?, Чи подавати повідомлення про КІК? Перевірки контрольованих іноземних компаній: до чого готуватися? Як готувати КІК-звітність ?, Чи не суперечать правила КІК податковим конвенцій? Як мінімізувати КІК-ризики? Як ліквідувати контрольовану іноземну компанію? Чи можлива безподаткова ліквідація контрольованої іноземної компанії? Які чекають загрози податкової амністії ЗУ №1539-ІХ? Як змінити статус резидента України для мінімізації ризиків?

Контрольовані іноземні компанії (КІК) — загрози податкової амністії ЗУ №1539-ІХ, безподаткова ліквідація, звітність, контролери, штрафи, CRS, зміна статусу резидента України та способи мінімізації ризиків.

Дата: 26 Серпня 2021 року з 10:00 до 17:30
Участь в Онлайн — конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті.
Участь в Залі для конференції: Київ, вул. Андрія Малишка, 1, Готель Братислава, поверх 2
Реєстрація та умови участі: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Доповідач:
КУЗНЄЧІКОВА Олена — Адвокат, керуючий партнер LAW GUIDE. Спеціалізується на питаннях побудови холдингових структур, питаннях податкового і корпоративного планування (включаючи міжнародне), структуруванні M & A-угод і підготовці бізнесу до продажу. Питаннях залучення фінансування і збереження конфіденційності володіння активами, питаннях взаємодії з українськими і міжнародними банками, супроводі спорів з податковими та митними органами.

Програма семінару на сайті: https://marmaer.ua/k_course/kontroliruemye-inostrannye-kompanii

Блок №1. Українська версія податкової амністії капіталів

— На яке майно розповсюджується податкова амністія, що робити з кешем? Чи потрібно декларувати акції й корпоративні права в іноземних компаніях? А що робити з наявністю приватних сімейних фондів і трастів?
— Хто може брати участь у спеціальному декларуванні, чи існує можливість амністування капіталів, що належать державним чиновникам?
— Які офіційні державні гарантії у якості «пряника» пропонує Україна? Чи обмежуються випадки звільнення від кримінальної відповідальності? Чи може подана одноразова декларація стати підставою для порушення додаткових розслідувань?

— Які відомості щодо задекларованих активів слід розкривати у спеціальній декларації?
— Чи потрібно розкривати джерело походження коштів і задекларованих активів?
— У яких випадках потрібно підтверджувати вартість задекларованих активів, за допомогою яких документів це можна зробити?
— Що буде вважатись базою для нарахування спеціального збору за амністію у випадках рухомого й нерухомого майна?

— Які ставки збору передбачені для задекларованих активів? В яких випадках можна сплатити найнижчу ставку у 2,5%, а коли може бути нарахована ставка 18%? Чи потрібно додатково сплачувати 1,5% військового збору?
— Чи звільнятимуться задекларовані валютні цінності від банківського фінансового моніторингу?
— Який перелік активів підпадатиме під «ліміт безумовного амністування» щодо якого не потрібно подавати спец.декларацію й сплачувати спеціальний збір?
— Як буде відбуватись податковий аудит поданих спеціальних декларацій?

— З якими ризиками в майбутньому може стикнутись особа. Яка не скористалась правом на податкову амністію? Коли буде запроваджено непрямий контроль за витратами фізичних осіб- резидентів України?
— Чи створюватимуть задекларовані активі (бізнес й інше рухоме й нерухоме майно) витратну частину при їх можливому продажу в майбутньому, для цілей ПДФО?
— Інші проблемні питання податкової амністії, що обговорюються в експертних колах (в тому числі справжній намір законодавця).
— В яких випадках доцільно, а в яких нема сенсу реалізувати право на податкову амністію.

Блок №2. Запровадження правил КІК в України з 2022 року

— В чому суть правил контрольованих компаній в Україні і в світі (оподаткування нерозподіленого прибутку офшорних структур).
— Які структури будуть вважатися КІКами? Чи передбачені винятки? Яка правила КІК щодо фондів і трастів та ін.
— На кого ляжуть зобов’язання в рамках правил КІК? Визначення «контролюючої особи» – пороги володіння, правила розрахунку часток володіння і критерії «фактичного контролю». Чи є ризики для українських бухгалтерів, що керують іноземними рахунками своїх бенефіціарів? Як уникнути статусу «контролера»? Чи буде «виходом» розмивання часток? Хто буде нести КІК-ризики при сукупному контролі над КІК?

— Фактичний контроль в рамках КІК, фактичний контроль для критеріїв ПП і фактичний контроль для визнання нерезидентної компанії резидентом України-чи є різниця?
— Об’єкт оподаткування та особливості розрахунку скоригованого прибутку КІК (результат інвестиційних операцій з ЦП, облік збитків, операції з пов’язаними особами, обмеження по процентних витратах, облік прибутку ПП), зменшення об’єкту оподаткування на суму податків, сплачених за кордоном.

— Звільнення від оподаткування за правилами КІК – на які випадки поширюється? Пороги прибутковості. Чи можна не платити додаткові податки, володіючи звичайним офшором? Чи можна вивести з-під оподаткування прибуток будь-якої кіпрської компанії? Компанії з яких юрисдикцій не збільшать податкове навантаження українських бенефіціарів? Які податкові рішення під ударом в першу чергу?

— Чим подання повідомлень про КІК відрізняється від подання звітності по КІК? Чи завжди потрібно подавати звіт про КІК? Який обсяг інформації розкривається в звіті по КІК? Обов’язкові додатки до форми звіту – аудійована звітність офшорів, ТЦО-документація. Чи є «покинуті» і / або «забуті» нерезидентні структури зоною ризику?
— Ставки ПДФО для бенефіціарів КІК і умови їх застосування. Яким умовам належить відповідати для можливості застосування найнижчих ставок в 5% і 9% ПДФО?
— Безподаткова ліквідація КІК – умови на терміни застосування. Чи можна ще встигнути стрибнути в останній потяг?
— Санкції за порушення правил КІК. Пільговий «тренувальний» період. Неподання КІК-звіту – ризик або вигідна стратегія?
— Розклад КІК -апокаліпсіса (дорожня карта важливих дат застосування правил КІК) для українських резидентів – фізичних і юридичних осіб.
— З яких джерел і яким шляхом контролюючі особи можуть отримати інформацію по ваших закордонних активах і КІКах? Чи реальне отримання інформації по офшорам?
— Використання закордонних рахунків і КІК-ризики. Як працює процедура автоматичного обміну банками фінансовою інформацією для податкових цілей (CRS) і чому важливий резидентський статус. Перші результати автоматичного обміну CRS. Перспективи приєднання України до автоматичного обміну банківською інформацією.
— Дедлайни 2021года – що можна зробити в 2021м для мінімізації КІК-ризиків?

Блок №3. Зміна (втрата) статусу резидента України задля мінімізації ризиків КІК та CRS

— Допустимість подвійного (множинного) громадянства для громадян України. Єдине ≠ єдине. Плани держави щодо введення зобов’язання повідомляти про іноземні громадянства та посвідки на проживання за кордоном (указ Президента України № 85/2021від 25.02.2021р)
— Визначення податкового резидентства ФО за нормами іноземного законодавства.
— Визначення податкового резидентства фізичних осіб в Україні.
— Подвійний резидентний статус. Конфлікти податкових зобов’язань і способи їх вирішення через угоди про уникнення подвійного оподаткування.
— Іноземна судова практики щодо визначення статусу резидента й вирішення конфлікту подвійного резидентства. Чим важливий критерій «Центр життєвих інтересів» і як його можна визначити й підтверджувати.
— Процедури втрати резидентства в України – нормативне регулювання.
— ЯК переконати ДПС, що у них немає прав на ваші податки? Судові кейси щодо ОАЕ, Кіпру, Франції, Болгарії, Іспанії, Португалії тощо. Кейс, коли український громадянин визнаний судом НЕрезидентом незважаючи на наявність неліквідованого ФОП-статусу.
— Завдання, які вирішує практика зміни податкового резидентства.
— Невдоволення ОЕСР схемами зміни резидентства. «Чорний перелік» юрисдикцій для цілей СRS.

Блок №4. Набуття резидентського статусу фізичною особою за кордоном.

— Які країни на сьогодні найбільш ефективні країни для податкової міграції та зміни резидентського статусу за об’єктивними критеріями – прийнятний рівень податкового персонального навантаження, відсутність КІК правил для фізичних осіб, прийнятний термін проживання (до 6 місяців) для отримання статусу резидента.
— Стислий огляд податкових пільг для фізичних осіб – Кіпр, ОАЕ, Монако, Андорра, Мальта, UK, Італія, Португалія, Ізраїль, Швейцарія, Східна Європа (Чорногорія, Румунія, Болгарія), Гібралтар, Уругвай.

Стрес-тестування (Аудит)!!!
Стрес-тестування (Аудит) ваших КІК-ризиків (пільгові умови для учасників семінару), базовий і поглиблений формат.

Регламент заходу:
09:30-10:00 – Підключення учасників до ZOOM / Реєстрація учасників в залі для конференцій
10:00-11:30 – Сесія №1. Кузнечікова Олена
11:30-11:45 – Перерва на каву
11:45-13:15 – Сесія №2. Кузнечікова Олена
13:15-14:00 – Обід
14:00-17:00 – Сесія №3. Кузнечікова Олена

Реєстрація та умови участі:
Моб: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Вартість участі:
Участь в Онлайн - конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті: 2450 грн.
Участь в Залі для конференції: 2950 грн
У вартість включено: чат з доповідачем, консультації, матеріали та презентації, обіди, кава та випічка, сертифікат.

Знижки:
2 учасники - 5%, 3 і більше учасників - 10%.

1280
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст