Поиск в рубрикаторе
Выберите рубрику
-
Административное судопроизводство
- - Обжалование нормативно-правовых актов субъекта властных полномочий.
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности КМ України, центральних органов исполнительной власти, местных государственных администраций, органов местного самоуправления, их должностных лиц.
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности органов Государственной налоговой службы..
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности органов Государственного пенсионного фонда Украины и Государственной службы занятости
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности органов Государственной исполнительной службы и Госказначейства
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности других органов государственной власти и их должностных лиц.
- - Споры по поводу принятия граждан на публичную службу, её прохождение, увольнение с публичной службы..
- - Споры между субъектами властных полномочий по поводу реализации их компетенции в сфере управления, в том числе делегированных полномочий..
- - Правила дорожного движения - обжалование решений, действий и бездеятельности инспекторов полиции
- - Споры по обращению субъекта властных полномочий.
- - Споры отностительно правоотношений, связанных с избирательным процессом или процессом референдума.
- - Споры с распорядителем публичной информации относительно обжалования его решений, действий или бездеятельности в части доступа к публичной информации.
- - Вопросы административного процесса
- - Судебный контроль за выполнением решений субъектами властных полномочий
- - Спори в сфере строительства, в том числе с ГАСИ (архитектурно- строительный контроль)
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности государственных регистраторов и нотариусов
- Дела о наложении административных взысканий (по кодексу Украины об административных правонарушениях).
-
Хозяйственное судопроизводство.
- - Признание хозяйственных договоров недействительными и другие споры связанные с заключением, изменением или прекращением хозяйственных договоров.
- - Взыскание долга, убытков, штрафных санкций, процентов, предмета ипотеки, упущенной выгоды, морального ущерба, имущества приобретенного без достаточного правового основания
- - Приватизация имущества.
- - Дела по заявлениям органов Антимонопольного комитета.
- - Споры о взыскании убытков с органов государственной власти, органов местного самоуправления и их должностных лиц.
- - Банкротство.
- - Защита прав интеллектуальной собственности.
- - Учёт прав на ценные бумаги.
- - Споры между юридическим лицом и его учасниками (учредителями, акционерами, членами, тощо).
- - Земельные споры между субъектами хозяйственной деятельности.
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности органов Государственной исполнительной службы.
- - Вопросы хозяйственного процесса
- - Способы защиты прав субъекта хозяйствования и потребителя
-
Конституционное судопроизводство.
-
Криминальное судопроизводство
-
Гражданское судопроизводство.
- - Признание и защита прав собственности, других вещных прав.
- - Защита неимущественных прав лица, в том числе чести, достоинства и деловой репутации
- - Споры, которые возникают при заключении, изменении, прекращении и выполнении гражданских договоров.
- - Деликтные (внедоговорные) споры, о взыскании материального и морального ущерба, в том числе те, что возникают вследствие дорожно-транспортных проишествий.
- - Жилищные споры.
- - Земельные споры.
- - Семейные споры.
- - Наследственные споры.
- - Трудовые споры.
- - Защита прав интеллектуальной собственности.
- - Споры с банками и другими финансово-кредитными учреждениями. Взыскание денег по договорам ссуды и на основании долговых расписок.
- - Споры с застройщиками.
- - Обжалование решений, действий и бездеятельности государственных исполнителей
- - Вопросы гражданского процесса
- - Защита прав потребителя
- - Способы защиты гражданских прав и интересов судом
-
Приказное производство.
-
Отдельное производство.
-
Решения Европейского суда по правам человека. Исполнение решений Европейского суда по правам человека на территории Украины. .
-
Исковая давность. Другие примеры судебной практики.
-
Земельні спори (незалежно від судочинства)
-
ОСМД, ЖЕК, комунальные услуги и другое в сфере ЖКХ
ВС/КЦС: За напад на людину безпритульних собак може відповідати міська рада, оскільки нею допущена бездіяльність у питанні благоустрою з метою забезпечення безпечних умов для життя і здоров'я жителів (ВС/КЦС, справа № 503/361/17, 21.01.19)
Рішення суду мотивовано тим, що органом місцевого самоврядування - Кодимською міською радою була допущена бездіяльність у питанні благоустрою населених пунктів з метою забезпечення безпечних умов для життя і здоров'я жителів територіальної громади.
Подробнее
ВС/ККС: Момент розміщення ухвали суду першої інстанції в ЄДРСР не є поважною причиною для поновлення строку на її апеляційне оскарження передбаченого ч. 2 ст. 395 КК України (ВС/ККС: у справі № 222/466/17 від 25 вересня 2018р.)
30.01.2019
Просмотров:
1486
Особливості організації внутрішнього документообігу в системі органів прокуратури не можуть змінювати загальний порядок обчислення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції, визначений у ч. 2 ст. 395 Кримінального процесуального кодексу України. Не впливає на обчислення строку на апеляційне оскарження в цьому випадку й така обставина, як час розміщення в Єдиному державному реєстрі судових рішень тексту відповідної ухвали суду першої інстанції.
Подробнее
Велика Палата ВС: Судові рішення щодо застосування амністії, постановлені на стадії виконання вироку, не можуть бути оскаржені в касаційному порядку (ВП ВС справа № 738/1482/16-к, від 23 січня 2019 р)
Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду, з мотивів необхідності відступу від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в постанові ВСУ від 11 лютого 2016 року № 5-331кс15, 03 липня 2018 року передала матеріали судового провадження щодо засудженого на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Подробнее
ВС/КЦС: Оскарження рішення церковного керівництва про звільнення працівника релігійного об’єднання не є втручанням держави у діяльність релігійної організації, на нього поширюються норми трудового законодавства (ВС/КЦС, № 212/3829/15-ц, 24.01.19)
З огляду на загальновідомі обставини сучасного релігійного життя в Україні цікавою може бути судова справа, що пропонується увазі читачів. В ній Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду нагадав, що відповідно до статей 7, 25, 26 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» правовий статус священнослужителя, зокрема пастора, в релігійному об'єднанні визначається трудовим законодавством України, а тому на нього поширюються норми трудового законодавства.
Подробнее
«Андрєєва проти України»: ЄСПЛ встановив порушення Конвенції у зв`язку з неефективним та тривалим розслідуванням обставин смерті сина Заявниці (ст. 2 Конвенції, заява № 24385/10, від 29.01.2019 р.)
Сина Заявниці було знайдено мертвим; після огляду місця події міліцією було повідомлено, що він закінчив життя самогубством через повішення. Прокуратура відмовила у відкритті кримінальної справи за відсутністю складу злочину. Судово-медична експертиза не виявила інших, крім слідів мотузки, пошкоджень на тілі померлого.
Подробнее
«Чуприна проти України»: Ненадання у в`язниці адекватної і вчасної медичної допомоги прирівнюється до нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження (ст. 3, ст. 13 Конвенції, заява № 876/16, від 29.01.2019 р.)
Заявника було засуджено до кримінального покарання у вигляді позбавлення волі. Під час відбування покарання у Кіровоградській в`язниці, у Заявника погіршився стан здоров`я. Він скаржився на лихоманку, біль у животі, нудоту. За наслідками огляду у лікарні у Заявника було виявлено декілька хвороб.
Подробнее
ВС/ККС: Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання (ВС/ККС № 647/1831/15-к від 27.09.2018)
Окрім цього наявність або відсутність судимості має велике значення при кваліфікації злочинних дій винної особи в частині визначення кваліфікуючої ознаки «вчинення злочину повторно», застосування обставини, яка обтяжує покарання, а саме вчинення злочину особою повторно та рецидив злочинів (п. 1 ч. 1 ст. 65 КК України).
Подробнее
ВП ВСУ: У разі отримання у позику іноземної валюти позичальник зобов'язаний, якщо інше не передбачене законом чи договором, повернути таку ж суму грошових коштів у іноземній валюті, яка отримана у позику (ВПВС справа № 373/2054/16-ц, 16.01.19)
Роглянула її Велика Палата Верховного Суду з огляду на те, що наявною є «необхідність формування єдиної правозастосовчої практики у спорах про стягнення боргу за договором позики в іноземній валюті для забезпечення розумної передбачуваності судових рішень». Тобто справа містить виключну правову проблему і її вирішення необхідне для забезпечення розвитку права.
Подробнее
ВС/КЦС: Наявність перешкод у користуванні житлом з боку його власника УНЕМОЖЛИВЛЮЄ визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням (ВС/КЦС № 621/795/17 від 27.12.2018)
Нормами статті 405 Цивільного кодексу України визначено, що член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Подробнее
Суд: наклав на сільську раду величезний шраф за невиконання судового рішення про затвердження погодженого проекту землеустрою (Кіровоградський окружний адміністративний суд ,справа № 811/1758/18, 14.01.19)
Метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової
Подробнее
ВС/КЦС: Припинення трудового договору по закінченні строку не потребує заяви працівника й можливе у відпустці/на лікарняному (ВС/КЦС у справі № 640/498/17-ц від 26 грудня 2018 р.)
Традиційно, великим головним болем роботодавців було звільнення працівника, з яким укладався строковий трудовий договір, адже наприкінці такого строку працівник часто йшов на лікарняний, й такий стан справ міг тривати місяцями.
Подробнее
КАС/ВС: Ухвала суду апеляційної інстанції про призначення експертизи, не підлягає оскарженню до суду касаційної інстанції у відповідності ч.3 ст. 328 КАС України (ВС/КАС від 15.01.2019р., справа № 820/4931/16)
У цьому касаційному провадженні ПАТ «Філіп Морріс Україна» оскаржується процесуальна ухвала суду апеляційної інстанції щодо призначенням експертизи. Суд касаційної інстанції звернув увагу на те, що касаційний перегляд вищезазначеної процесуальної ухвали не передбачає перевірки правильності вирішення спору по суті судом першої інстанції.
Подробнее
«Віннійчук проти України»: Затримка у реалізації права Заявниці, спричинена неспроможністю національних органів виконати рішення суду, становила невиправданий і непропорційний тягар (ст. 8, ст. 13 Конвенції, заява № 34000/07, від 20.10.2016 р.)
Заявниця, громадянка України В.Віннійчук, стверджувала порушення Україною статті 8, статті 13, Першого протоколу Конвенції.Справа стосувалася незаконного виселення з житла та стверджуваної неспроможності держави відновити право Заявниці на житло на підставі судового рішення.
Подробнее
КОНКУРС: Стягнення грошових коштів за попереднім договором за правилами завдатку (Суддя Бойчук А. Ю., 2 рішення, справа № 522/15584/17, Приморський районний суд м. Одеси)
Свавільним можна назвати судове рішення, яке суд умисно ухвалює з порушенням вимог права або не засноване на досліджених доказах чи встановлених фактах. Суддя, ухвалюючи таке рішення, діє зі злим умислом. Мотиви можуть бути різними – бажання отримати вигоду, намір вигородити колег, страх або бажання вислужитися перед кимось тощо.
Подробнее
ВС/КЦС: Пральна машина чотири рази виходила з ладу при схожих проявах дефекту, що свідчить про наявність істотних недоліків, які виникли з вини виробника, і є підставою для розірвання договору (ВС/КЦС, справа № 398/3014/15-ц, 13.12.18)
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду з таким рішенням погодився і зазначив, зокрема, що придбана позивачем пральна машина має істотні недоліки, які виникли з вини виробника і підтверджені належними доказами, а оскільки ціни на аналогічний товар підвищились порівняно із цінами на час придбання товару, обґрунтованим є висновок про стягнення з відповідача на користь позивача вартості пральної машини у сумі 10 395 грн, тобто виходячи з нової ціни
Подробнее
«ТОВ «Інститут економічних реформ» проти України»: Внаслідок недостатнього обґрунтування національними судами необхідності втручання у право Заявника на вираження поглядів, було порушено Конвенцію (ст. 10 Конвенції, заява № 61561/08, від 02.06.2016 р.)
Скарга стосувалася справи про наклеп, порушеної проти редакції однієї з газет в Україні. Заявник, ТОВ «Інститут економічних реформ» є редакційним органом газети «Вечерние Вести», яка висвітлювала різноманітні суспільні та політичні питання.
Подробнее
ВС/КЦС: Об’єкт нерухомості, придбаний за договором інвестування в будівництво в період спільного проживання сторін без реєстрації шлюбу є об'єктом спільної сумісної власності подружжя (ВС/КЦС,справа № 759/13140/14-ц, 18.09.18)
Конструкція норми статті 60 СК України свідчить про презумпцію спільності права власності подружжя на майно, яке набуте ними в період шлюбу. Разом із тим зазначена презумпція може бути спростована, і один з подружжя може оспорювати поширення правового режиму спільного сумісного майна на певний об'єкт, в тому числі в судовому порядку. Тягар доказування обставин, необхідних для спростування презумпції, покладається на того з подружжя, який її спростовує.
Подробнее
ВС/ВП: Для доведення допустимості результатів НСРД мають бути відкриті не тільки результати цих дій, а й документи, які стали правовою підставою їх проведення (ВС/ВП № 751/7557/15-к від 16.01.2019)
Касаційний кримінальній суд у складі Верховного Суду та Верховний Суд України у своєму висновку, викладеному у постанові від 16.03.2017 № 5-364 кс16 неодноразово висловлювався про недопустимість доказів, отриманих в порядку проведення НСРД у разі невідкриття в порядку ст. 290 КПК України стороні захисту процесуальних документів, які стали підставою для проведення таких негласних слідчих дій.
Подробнее
Отримання фізичною особою інвестиційного доходу з операції відступлення корпоративних прав іншій особі рівномірно її частки у статутному капіталі не є доходом особи від продажу цінних паперів відповідно пп. 170.2.2 ст.170.2 ПК України (Рішення ОАС м. Києв
Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
Подробнее
ВС/КЦС: Для судового розгляду спору про необґрунтовану заборгованість за спожитий газ вжиття заходів досудового врегулювання ОБОВ’ЯЗКОВЕ (ВС/КЦС № 636/3647/16-ц від 27.12.2018)
У даній справі громадянин-споживач послуг з газопостачання звернувся до суду із позовом про захист прав споживача та відшкодування моральної шкоди у зв’язку із тим, що газпостачальною організацією йому необґрунтовано нараховано заборгованість за спожитий газ у зв'язку з перерахуванням субсидії. При цьому знято кошти та повернуто їх до бюджету як невикористану субсидію за опалювальний період.
Подробнее
ВС/КЦС: Не може розцінюватись як насильство в сім’ї і бути підставою для видачи обмежувального припису наявність між батьками спору про визначення місця проживання дітей та порядку участі в їх вихованні (ВС/КЦС, справа № 756/2072/18, 21.11.18)
Відмовляючи в задоволенні заяви, суд першої інстанції, зазначив, що вимоги заявниці не підтверджені доказами у справі. Крім того, між сторонами існує спір щодо визначення місця проживання, порядку та способу спілкування з дітьми, їх виховання, оскільки заявниця разом з малолітніми дітьми виїхала з постійного місця їх проживання та перешкоджає батькові у спілкуванні з ними.
Подробнее
Суд: Рішення про скасування встановлених в Києві тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій набрало законної сили (Шостий апеляційний адміністративний суд, справа № 826/8441/17, 20.12.18)
Більше півроку пройшло після визнання протиправним та скасування 06 липня 2018 року Окружним адміністративним судом м. Києва розпорядження Київської міської державної адміністрації № 668 від 06 червня 2018 року «Про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)».
Подробнее
«Гербей та інші проти України»: відмова у задоволенні клопотання особи, яка відбуває покарання, щодо надання їй копій документів з матеріалів кримінальної справи є перешкоджанням належному та ефективному розгляду (ЄСПЛ, ст. 34 Конвенції)
Так, перший заявник, відбуваючи покарання, у зв’язку зі зверненням до ЄСПЛ та на пропозицію останнього надати копії різних документів з матеріалів справи зробив декілька безуспішних спроб отримати копії необхідних документів. Лише через два роки, вже перебуваючи на свободі, перший заявник отримав деякі з документів, за винятком своєї касаційної скарги, та надіслав їх копії до Суду.
Подробнее
ВС/ККС: Порушенням права на захист є підтримання адвокатом доводів апеляційної скарги прокурора, яка погіршує становище засудженого (ВС/ККС № 489/3209/16-к від 08.11.2018)
Однією з гарантій дотримання прав особи, яка притягується до кримінальної відповідальності, яку зазначено у ч. 1 ст. 47 КПК України є обов’язок захисника використовувати засоби захисту, передбачені цим Кодексом та іншими законами України, з метою забезпечення дотримання прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого та з’ясування обставин, які спростовують підозру чи обвинувачення, пом’якшують чи виключають кримінальну відповідальність підозрюваного, обвинуваченого.
Подробнее
ВС/КАС: Норми чинного законодавства не уповноважують ЦВК звільняти кандидатів від сплати грошової застави та надавати технічну допомогу з метою виправлення неточностей в поданих документах ВС/КАС, справа №855/6/19, 17.01.19)
Вимоги скаржника зобов’язати ЦВК звільнити його від сплати грошової застави через стан його здоров’я, а також допомогти виправити неточності в поданих документах є безпідставними, оскільки нормами чинного законодавства такої можливості не передбачено, в свою чергу органи державної влади мають діяти виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч.2 ст.19 Конституції України).
Подробнее
6 ААС: Щодо відсутності у ПК України обмежень щодо можливості коригування суми від'ємного значення ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку ( 6ААС від 9 січня 2019 р. у справі №826/6192/17)
6 ААС: Щодо відсутності у ПК України обмежень щодо можливості коригування суми від'ємного значення ПДВ шляхом подання уточнюючого розрахунку ( 6ААС від 9 січня 2019 р. у справі №826/6192/17)
Подробнее
Суд: Сам по собі факт перебування прокурора у «друзях» в соціальній мережі Facebook з учасниками процесу не є підставою для відводу (Фрунзенський районний суд м. Харкова, Справа № 645/2378/17, 07.05.18)
Посилаючись на те, що прокурор має дружні відносини з потерпілою, що підтверджується роздруківкою з соціальної мережі «Фейсбук», захисник обвинуваченого заявив клопотання про його відвід, оскільки ця обставина «зумовлює заінтересованість прокурора … в результатах кримінального провадження та це викликає у сторони захисту обґрунтований сумнів в неупередженості як державного обвинувача».
Подробнее
ВС/ККС: У разі перекваліфікації судом дій винної особи на склад злочину приватного обвинувачення необхідно заява потерпілої про вчинення такого злочину, інакше ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ вирок (ВС/ККС № 761/6142/15-к від 20.12.2018)
Вироком місцевого суду за вказаним кримінальним провадженням постановлено виправдувальний вирок, у зв’язку із тим дії виправданого кваліфіковані неправильно, оскільки незаконне проникнення до приміщення було лише способом вчинення більш тяжкого злочину. З огляду на те, що інкриміновані дії утворюють склад іншого, більш тяжкого злочину, у якому обвинувачення не пред'явлене, в тому числі в порядку ст.338 КПК України шляхом зміни раніше пред'явленого обвинувачення, суд постановив обвинувальний вирок на підставі п.1 ч.1 ст.373 КПК України.
Подробнее
ВС/КЦС: Малозначна справа є такою у силу своїх властивостей, незалежно від того, чи визнавав її такою суд першої чи апеляційної інстанції (ВС/КЦС № 761/23962/17 15.01.2019)
Касаційний судовий суд у рішенні, що аналізується висловився щодо ознак малозначної справи, як такої що не підлягає касаційному оскарженню.
У даній справі особа яка є членом громадської організації звернулась із позовом до громадської організації про визнання незаконною та скасування постанови президії ГО про підвищення членського внеску.
Подробнее
У даній справі особа яка є членом громадської організації звернулась із позовом до громадської організації про визнання незаконною та скасування постанови президії ГО про підвищення членського внеску.
Шостий ААС: Підставою для притягнення особи до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення є виключно висновок НАЗК (Шостий ААС № 826/1160/18 від 14.01.2019)
Відповідно до вказаного роз’яснення основним джерелом обставин, які свідчать про декларування недостовірної інформації чи незаконне збагачення можуть бути лише висновки, викладені в рішенні Національного агентства за результатами повної перевірки декларації. Проте такі висновки не є автоматичним підтвердженням вчинення особою кримінального правопорушення.
Подробнее