09.02.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

ГПУ підозрює екс-заступника глави АП Чмиря в силовому розгоні Євромайдану

Суд дозволив прослухати розмови Чмиря в період з 20 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Генпрокуратура отримала дані про причетність екс-заступника глави Адміністрації президента Юрія Чмиря до силового розгону учасників Євромайдану, йдеться в рішення Печерського суду.

"У даному кримінальному провадженні, зокрема, досліджуються обставини організації та проведення 18 і 19 лютого 2014 р. антитерористичної операції в центральній частині Києва силами особового складу СБУ та МВС України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в організації силового розгону правоохоронними органами учасників акцій р. в Києві 18 і 19 лютого 2014 р. брав участь колишній заступник глави Адміністрації президента України з гуманітарних питань", - йдеться в судовому рішенні.

Згадайте новину: Завершити справи Євромайдану в терміни заочного розслідування неможливо, - адвокат Закревська

Суд дав доступ слідчим ГПУ до інформації про розмови по мобільному телефону екс-чиновника за період з 20.11.2013 за 22.02.2014.

Іншою постановою суд дав доступ до інформації з телефонів інших працівників Адміністрації президента Януковича за період з 01.11.2013 за 01.11.2016. У постанові зазначено, що прокуратура з'ясовує місце перебування і контакти колишніх співробітників АП.

Юрій Чмирь був призначений в АП відповідальним за гуманітарний розвиток та комунікацію 16 грудня 2013 року. До цього він очолював Сумську обласну державну адміністрацію.

Вспомните новость: ГПУ нашла оружие, из которого расстреливали людей на Майдане

Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/5070/17-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І., при секретарі Ковалевській М.І., за участю сторони кримінального провадження - слідчого Іллюка Д.Ф. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Рубана А.Г., про тимчасовий доступ до речей та документів,

В С Т А Н О В И В :

30.01.2017 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Рубана А.Г. погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Супруном О.О. про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПрАТ «МТС Україна».

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100060000228, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.01.2014 за фактами умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центральній частині м. Києва, вчинених у період з 20.01.2014 по 21.02.2014, за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27, ч.3 ст.365, ч.3 ст.27, п.п.1, 5, 12 ч.2 ст.115, ст.340 КК України.

У даному кримінальному провадженні, зокрема, досліджуються обставини організації та проведення 18 та 19 лютого 2014 року антитерористичної операції в центральній частині м. Києва силами особового складу СБУ та МВС України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в організації силового розгону правоохоронними органами учасників акцій в м. Києві 18 та 19 лютого 2014 року брав участь колишній заступник глави Адміністрації Президента України з гуманітарних питань ОСОБА_3, який мав у своєму розпорядженні мобільний телефон з номером оператора стільникового зв'язку ПрАТ «МТС Україна».

З матеріалів провадження вбачається, що у період з 20.11.2013 по 22.02.2014 ОСОБА_3 використовував номер оператора стільникового зв'язку ПрАТ «МТС Україна» НОМЕР_1, який вказаний слідчим у клопотанні.

Документи та речі, які містять вказану інформацію, знаходяться у оператора мобільного зв'язку ПрАТ «МТС Україна» (м. Київ, вул. Лейпцизька,15), і самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення зазначених вище фактичних даних.

Виходячи з вищевикладеного, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме отримання роздруківок оператора мобільного зв'язку, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого повного та неупередженого розслідування, враховуючи, що отримати вказану інформацію іншим шляхом неможливо.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого, дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 160, 162, 163, 164, 166, 309, 376, 562 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Рубану А.Г., а також слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12014100060000228 Шелесту І.О., Камінському Є.А., Ковальчуку О.П., тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та можливість отримання їх копій, що перебувають у володінні ПрАТ «МТС Україна» (розташованого за адресою: м. Київ, вул. Лейпцизька,15), інформацію, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонентів, надання їм телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, зміст, маршрут передавання тощо, які повинні зберігатись у ПрАТ «МТС Україна» щодо власників номерів мобільного зв'язку:

- НОМЕР_1, який у період з 20.11.2013 по 22.02.2014 був у користуванні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1;

а саме: відомості про власника мобільного номеру (наявні анкетні та контактні дані), час початку надання послуг за ним, всі телефонні з'єднання з таких номерів за період з 20.11.2013 по 22.02.2014 із наведенням номерів телефонів, з якими відбувались з'єднання, дати, часу та тривалості з'єднань, даних про їх технічний характер (вхідне, вихідне, SMS повідомлення), реєстрації базово-передаючих станцій під час з'єднань, а також IMEI терміналів, які власники вищевказаних номерів телефонів при цьому використовували (по кожному номеру окремо).

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Слідчий суддя:                                                                                               С.І. Смик

 

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках

Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/5070/17-к

Примірник № 2 - наданий слідчому Іллюку Д.Ф.

 

Слідчий суддя:                                                                                               С.І. Смик

Джерело: DT.UA

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення