Главная Блог ... Новости Голова ВРП Бенедисюк: Усі засідання Ради та її палат проводилися і будуть проводитися відкрито Голова ВРП Бенедисюк: Усі засідання Ради та її пал...

Голова ВРП Бенедисюк: Усі засідання Ради та її палат проводилися і будуть проводитися відкрито

Отключить рекламу
Голова ВРП Бенедисюк: Усі засідання Ради та її палат проводилися і будуть проводитися відкрито - tn1_0_49815700_1487612913_58ab2bf179a6d.jpg

Нещодавно у соціальних мережах та інтернет-ЗМІ було поширено інформацію про закриття засідань Вищої ради правосуддя. Звертаємо увагу ЗМІ: ця інформація не відповідає дійсності. Просимо громадян, а також ЗМІ утриматися від її розповсюдження та на майбутнє, особливо під час підготовки публікацій, блогів, постів, перевіряти будь-які дані, що розповсюджують учасники дисциплінарних процесів (адвокати, прокурори, заявники тощо).

Усі засідання Вищої ради правосуддя проводяться відкрито, із забезпеченням вільного доступу до залу засідань громадян та ЗМІ.

Нагадаємо, що так само працювала і Вища рада юстиції. Усі засідання транслювалися онлайн, наступного дня оприлюднювалися переліки рішень, а протягом кількох днів акти ВРЮ розміщувалися на сайті.

При цьому засідання дисциплінарних секцій Вища рада юстиції проводила без участі ЗМІ, що було обумовлено необхідністю пришвидшити розгляд справ.

Згадайте новину: Новостворена Вища рада правосуддя ліквідує політичну складову у судовій гілці влади – Президент підписав відповідний Закон

Після набрання чинності Законом України «Про Вищу раду правосуддя» у складі Ради створено нові дисциплінарні органи – Дисциплінарні палати.

Попри те, що європейські стандарти не передбачають відкритості у розгляді дисциплінарних справ щодо суддів, Вища рада правосуддя відповідно до закону проводить ці засідання відкрито, із забезпеченням вільного доступу до засідань трьох створених Дисциплінарних палат і можливістю ведення фото-, відео-, аудіозапису.

Винятки із цього правила можливі тільки у надзвичайних випадках, таких як, наприклад, технічний збій, що стався 14 лютого 2017 року, коли у всьому кварталі зникло світло, або у разі прийняття Радою рішення про закрите засідання (хоча таких рішень ВРП ще не приймала, незважаючи на клопотання адвокатів у деяких резонансних справах).

При цьому кожен охочий може взяти участь у засіданнях як Вищої ради правосуддя, так і Дисциплінарних палат.

Проведення фото-, відео-, аудіозйомки на засіданнях Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат проходить без перешкод. Спеціальних дозволів для цього не потрібно.

Вхід на засідання Ради та палат є вільним. Для ЗМІ та громадян, які мають бажання взяти участь у засіданні, відділ взаємодії зі ЗМІ проводить акредитацію.

Згадайте новину: Вища рада правосуддя погодилась: процедуру щодо арешту суддів спрощено! Стережіться хабарники!

У наш важкий та тривожний час це мінімальна вимога безпеки. З іншого боку, акредитаційний порядок зручний як для ЗМІ, громадян, так і для служби охорони, яка діє за своїм внутрішнім статутом і вимагає більшої ретельності в охороні безпеки.

Утім, громадяни, які попередньо акредитувалися, повинні просто пред’явити ідентифікаційні документи та можуть зайти до залу засідань.

Особи, які не акредитувалися, так само можуть зайти до залу, в якому проходить засідання, однак спочатку за ними має вийти відповідальна особа із відділу взаємодії зі ЗМІ.

На сайті ми також оприлюднюємо розширені новини щодо кожного засідання з мотивуванням прийнятих рішень.

Не пізніше наступного дня після засідання у розділі «Оперативні результати розгляду питань порядку денного засідань» публікуються переліки резолютивних частин рішень Ради та Дисциплінарних палат.

У міру виготовлення всі акти ВРП та Дисциплінарних палат оприлюднюються на сайті у розділі «Акти».

Згадайте новину: У ВРП визначилися, коли вирішуватимуть питання про арешт судді за 5 днів, а коли — за 72 години

Рада, на жаль, має лише один обладнаний системою відеотрансляції зал, в якому проходять засідання Вищої ради правосуддя.

При цьому ВРП забезпечує онлайн-трансляцію всіх засідань Ради, а записи зберігаються на сайті у розділі «Технічна фіксація засідань Вищої ради правосуддя».

Через відсутність у бюджеті коштів на технічне забезпечення залів засідань системами онлайн-трансляції Рада на сьогодні поки не має можливості забезпечити трансляції усіх засідань Дисциплінарних палат.

Водночас, Вища рада правосуддя забезпечила громадянам і ЗМІ вільний доступ до засідань і Ради, і Дисциплінарних палат.

«Хочу заспокоїти громадян: засідання Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат проходили й надалі проходитимуть відкрито, – зауважив Голова ВРП Ігор Бенедисюк. – На жаль, державний бюджет поки що не дає нам можливості забезпечити потреби охочих переглядати засідання палат вдома і з попкорном. Однак усі, хто має намір прийти до залу засідання, можуть й надалі це робити без перешкод чи обмежень».

Джерело: Вища рада правосуддя

 • 1294

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1294

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст