Главная Блог ... Новости Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду! Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1%...

Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду!

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 1

  • 0

  • 2665

Отключить рекламу
Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду! - tn1_golova_verhovnogo_sudu_ukraini_ya_romanyuk_lishe_1_skarg_ukraintsiv_do_espl_dopuskaetsya_do_rozglyadu_58906bff53434.jpg

Кількість звернень українців до Європейського суду з прав людини в поточному році зросла на 30% і наразі становить 18150 тис заяв та скарг. Про це заявив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, інформуючи ЗМІ про підсумки свого візиту до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург), який відбувся 25-29 січня 2017 року. Так, пан Романюк навів статистичні дані щодо розгляду справ Європейским судом з прав людини стосовно звернень громадян України з різних питань. Із загальної кількості скарг 65% - заяви на невиконання або ж затягування виконання рішень національних судів; 22% - скарги від осіб, котрі зазнали майнових втрат на сході України в результаті бойових дій. Інші скарги здебільшого стосуються звільнення посадових осіб в порядку люстрації.

При цьому пан Романюк відмічає, що в середньому, із 1 тис скарг, направлених українцями до ЄСПЛ, 95% визнаються неприйнятними, і лише 1% скарг допускається до розгляду.

Серед іншого, Голова ВСУ також повідомив, що в конкурсі на суддів нового ВСУ візьмуть участь 17 суддів ВСУ (із нині діючих 19), два судді ВСУ у відставці та два працівники апарату ВСУ.

Згадайте новину: За рік Україна програла або визнала поразку у більше ніж 1000 справах в ЄСПЛ

У свою чергу суддя судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Олег Кривенда проаналізував результати роботи чергового Пленуму Верховного Суду України, на якому розглядалося питання необхідності звернення до Конституційного Суду України з поданням щодо перевірки на конституційність деяких положень Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» та пояснив причини відмови у зверненні.

Суддя Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Інна Берднік акценувала увагу на особливостях розгляду справ, що виникають із права власності на комунальне майно.

Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України Василь Гуменюк зосередив увагу на проблемних питаннях роботи судової палати в умовах проведення судової реформи відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на очікуваних реальних конституційних змінах відповідно до Перехідних положень Конституції України.

ЦИТАТА РОКУ – ГОЛОВА ВСУ Романюк: В Україні виконується лише 5% від усіх ухвалених судом рішень і влада вже заборгувала громадянам 450 млрд. грн. за невиконаними рішеннями!!!

Також суддя ВСУ зауважив, що з 30 вересня 2016 року і до цього часу не внесено відповідні зміни у законодавство щодо народних засідателів. «Громадяни часто використовують процесуальний шлях розгляду справ за нововиявленими обставинами, але для розгляду такої категорії справ необхідні судді, які ще жодного разу не розглядали цю справу, а в зв’язку із масовим звільнення суддів громадяни стають обмеженими у своїх правах, а тому слід очікувати великої кількості звернень до ЄСПЛ»,- пояснив Василь Гуменюк.

Суддя - спікер Cудової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Богдан Пошва на прикладі справи, яка розглядалась колегією суддів про застосування окремих положень Закону України від 26 листопада 2015 року №838-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього увязнення у строк покарання» (або як у засобах масової інформації закон народного депутата України Надії Савченко), наголосив на особливостях відкриття касаційного провадження на судові рішення щодо питань, пов’язаних з виконанням вироку суду. За словами судді ВСУ, в ухвалі касаційного суду зазначено, що системне тлумачення статей КПК дозволяє дійти висновку про те, що судові рішення, якими вирішуються питання, пов’язані з виконанням вироку, не підлягають касаційному оскарженню, оскільки таке оскарження не передбачене в ч. 5 ст. 537 КПК.

«Оскільки оскаржене судове рішення стосується питання, пов’язаного з виконанням вироку, то воно не перешкоджає кримінальному провадженню у справі, а отже, згідно з ч. 2 ст. 424 КПК, не є предметом розгляду суду касаційної інстанції. З такою позицією погодилася і колегія суддів Судової палати у кримінальних справах, а тому відмовила в задоволенні заяви», - зауважив Богдан Пошва.

Крім того, суддя Богдан Пошва повідомив про те, що судді палати (у складі 6 осіб) завершили підготовку ряду кримінальних справ до перегляду всім складом Верховного Суду України після рішення Європейського суду з прав людини у справі «Зякун проти України» та ін., де буде сформовано важливі правові висновки про застосування норм Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року національними судами.

Джерело: Юридична газета

  • 2665

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2665

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст