Главная Блог ... Новости Жінку виправдали від пропозиції хабара, бо міліція зробила НСРД з її допиту як свідка Жінку виправдали від пропозиції хабара, бо міліція...

Жінку виправдали від пропозиції хабара, бо міліція зробила НСРД з її допиту як свідка

Отключить рекламу
Жінку виправдали від пропозиції хабара, бо міліція зробила НСРД з її допиту як свідка - tn1_0_21982400_1573928099_5dd03ca335b0e.jpg

Монастириський районний суд Тернопільської області виправдав жінку у зв’язку з недоведеністю вчинення злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 листопада.

15 липня 2015 року слідчий міліції завів справу про крадіжку майна з проникненням у господарське приміщення, за попередньою змовою групою осіб. Мати підозрюваного на вулиці передала працівнику міліції файл з документами. Міліціонер подав рапорт, що жінка при цьому сказала, що там йому буде «на каву». У файлі він начебто помітив купюри по 50 і 100 грн та сказав громадянці забрати, бо це не законно. Вони розійшлися, але, оглянувшись, лейтенант побачив службовий автомобіль із затемненими вікнами. Через привідчинене вікно автомобіля було видно, що в салоні сиділи двоє працівників міліції. Після цього він доповів про факт пропозиції хабара начальнику і було внесено дані до ЄРДР.

За версією правоохоронців, гроші передавалися, щоб слідчий не вносив подання до суду про обрання синові цієї жінки запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Обвинувачена пропозицію хабара заперечувала, говорила, що давала тільки документи. Чоловіки, які сиділи в машині, повідомили, що були на відстані 10 метрів і змісту розмови не чули, так само не бачили, що було у файлі. Після розмови їх колега підійшов і сам сказав, що йому пропонували хабар.

Згадайте новину: Поліція забула затримати чоловіка, який виростив плантацію коноплі, і він повісився, не дочекавшись суду

Серед доказів був протокол про результати аудіо-відео контролю особи 30 липня 2015 року, тобто через два тижні після події. У протоколі зафіксовано спілкування жінки в кабінеті зі слідчим і заступником начальника відділу поліції, в ході якого обвинувачена нібито пропонувала дати працівнику «на каву». Із досліджених записів вбачається, що розмова мала ознаки допиту.

Суд вважає, що спілкування в службовому кабінеті слідчого з приводу обставин інкримінованого обвинуваченій злочину не можна визнати слідчою розшуковою дією – аудіо-, відеоконтролем особи, оскільки учасники такого спілкування не мали жодних підстав вважати, що спілкування є приватним. Такий висновок відповідає позиції Великої палати Верховного суду у постанові від 24.05.2018 року по справі №332/2781/15-к.

Під час проведення НСРД жінка допитувалась в якості свідка, а в подальшому набула статусу підозрюваної, тому відомості зафіксовані у протоколі про результати оперативно-розшукового заходу визнані недопустимими. Крім того, судова ухвала на проведення такої НСРД не була вчасно відкрита захисту, що також є підставою для визнання результатів слідчої недопустимими доказами.

Справа розглядалась судом повторно.

У 2016 році суд уже раз виправдав цю жінку і зазначав, що злочин не був тяжким або особливо тяжким, але слідчі вдалися до маніпуляцій, щоб провести НСРД. Міліціонер тоді говорив, що обвинувачена хотіла дати йому 1 тис. грн. Він побачив купюри, коли жінка їх дістала після його зауваження і затиснула в кулаці. Один зі свідків – міліціонер, який сидів у машині поряд – у 2016 році свідчив, що чув у цій розмові слова «на каву». Але суд вирішив, що для доведеності вини не зібрано достатньо доказів. За кілька місяців цей виправдувальний вирок скасували. Апеляційний суд вирішив, що не надано належної оцінки показанням міліціонерів, які сиділи в машині поряд і бачили зустріч, а також протоколу аудіо-, відеоконтролю обвинуваченої в кабінеті слідчого, коли жінка дала показання, що пропонувала гроші, але слідчий відмовився їх взяти.

Згадайте новину: Через невідкриття ухвали на НСРД чоловіка виправдали від звинувачень, що він пропонував $5 тис прокурору

  • 8021

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 8021

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст