Главная Блог ... Новости ЄСПЛ присудив 5 тис. євро адвокату з хезболли, якому не дали допитати свідків ЄСПЛ присудив 5 тис. євро адвокату з хезболли, яко...

ЄСПЛ присудив 5 тис. євро адвокату з хезболли, якому не дали допитати свідків

Отключить рекламу
ЄСПЛ присудив 5 тис. євро адвокату з хезболли, якому не дали допитати свідків - tn1_0_03734600_1533551751_5b6824870926c.jpg

Відсутність в обвинуваченого можливості допитати свідків є прямим порушенням статті 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Це вкотре констатував Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Ішак Саглам проти Туреччини» (№ 22963/08), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Адвокат був допитаний органами прокуратури за підозрою в членстві в незаконній організації «Хезболла». Згодом він був заарештований і визнаний судом винним у вчиненні злочину.

Суди покладалися на інформацію, отриману з електронного носія, знайденого силами безпеки в будинку, що належав «Хезболла», та письмові заяви інших передбачуваних членів групи. Останні стверджували, що Саглам був вербувальником для «Хезболла», викладав курси новим членам і відповідав за певні групи.

Обвинувачений безуспішно оскаржував рішення на тій підставі, що суд не заслухав докази двох свідків проти нього і не надав йому можливості поставити їм питання незважаючи клопотання, що подавалися в ході процесу.

Саглам звернувся із скаргою до ЄСПЛ. Його аргументи зводилися до того, що кримінальне провадження було занадто довгим та несправедливим, оскільки йому не надавали юридичну допомогу під час його допиту, не міг провести перехресний допит свідків проти нього під час судового розгляду і не мав доступу до інших обвинувальних доказів проти нього, а саме до вилученого носія.

Суд у Страсбурзі встановив порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в частині тривалості кримінального провадження (ч.1) та прав обвинуваченого допитувати свідків (п. «d» ч.3) та присудив сатисфакцію у розмірі 5 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Ішак Саглам проти Туреччини» (№ 22963/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Згадайте новину: ЄСПЛ присудив судді Волкову 1,4 мільйона компенсації від України

СПРАВА “ІШАК САГЛАМ ПРОТИ ТУРЕЧЧИНИ” (ПРЕС-РЕЛІЗ)

Документ у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової, повідомляє echr.com.ua.

З оригіналом релізу англійською мовою можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ 251 (2018)
10.07.2018

Ішак Саглам проти Туреччини (№ 22963/08)

Заявник, Ішак Саглам, є громадянином Туреччини, який народився в 1966 році і мешкає в м. Діярбакир (Туреччина).

Справа стосувалася кримінального провадження, відкритого проти нього за членство в “Хезболла”. Адвокат, який практикує в м. Діярбакир, пан Саглам був допитаний органами прокуратури в квітні 2000 року за підозрою в членстві в незаконній організації “Хезболла”. Його згодом заарештували і взяли під варту для очікування судового розгляду.

В кінцевому підсумку він був визнаний винним у квітні 2006 року і засуджений до шести років і трьох місяців ув’язнення. Під час його засудження суди покладалися на інформацію, отриману з комп’ютерного диска, знайденого силами безпеки в будинку, який належить “Хезболла”, та письмові заяви інших передбачуваних членів групи. Останні стверджували, що пан Саглам був вербувальником для «Хезболла», викладав курси новим членам і відповідав за певні групи.

Пан Саглам подав апеляцію стверджуючи, що суд першої інстанції не заслухав докази двох свідків проти нього і не надав йому можливості поставити їм питання незважаючи на його прохання. Проте рішення було підтверджене Касаційним судом у листопаді 2007 року.

Посилаючись, зокрема, на статтю 6§ 1 та 3 (d) (право на справедливий судовий розгляд, право бути присутнім і допитати свідків) пан Саглам подав ряд скарг на кримінальне провадження стверджуючи, що воно було занадто довгим та несправедливим, оскільки йому не надавали юридичну допомогу під час його допиту, не міг провести перехресний допит свідків проти нього під час судового розгляду і не мав доступу до інших обвинувальних доказів проти нього, а саме до комп’ютерного диска.

Порушення статті 6§1 (тривалість кримінального провадження)

Порушення статті 6 §1 та 3 (d)

Справедлива сатисфакція : 5000 євро (моральна шкода) та 1500 євро (видатки та витрати).

Користуйтеся коснультацією: Присудження та порядок стягнення аліментів

Фото: УНН

  • 1253

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1253

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст