Главная Блог ... Интересные судебные решения Для внесення до ЄРДР заява особи повинна містити фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину (Солом'янський районний суд м. Києва, суддя Криворот О. О.) Для внесення до ЄРДР заява особи повинна містити ф...

Для внесення до ЄРДР заява особи повинна містити фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину (Солом'янський районний суд м. Києва, суддя Криворот О. О.)

  • Автор: 

    Соля

  • 2

  • 0

  • 26186

Отключить рекламу
- 5e5ee2575dc397b67e6b9472d1e6eeb4jpg

Фабула судового акту: В порядку, передбаченому ст. 214 КПК України особа звернулась із заявою про вчинення кримінального правопорушення до заступника прокурора, проте прокурор не зареєстрував цю заяву в ЄРДР мотивуючи тим, що заява не містила достатніх даних про вчинення кримінального правопорушення. На підставі ст. 303 КПК України особа оскаржила таку бездіяльність прокурора до суду. Слідчий суддя розглянув скаргу і відмовив у її задоволенні, у зв‘язку з тим, що заява особи не містила даних, які вказували би на ознаки складу злочину, зазначеного у заяві, а тому ця заява і не повинна була вноситись до ЄРДР.

Зокрема суд прийшов до висновку, що заяву про кримінальне правопорушення слід вважати саме такою заявою у випадку, якщо вона містить об‘єктивні дані, які свідчать про ознаки кримінального правопорушення. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують подію кримінального правопорушення. Якщо цього не зазначається, така заява не може вважатися заявою про кримінальне правопорушення, вона не має обов‘язково вноситись до ЄРДР і розглядається як звичайне звернення.

Постановлена ухвала слідчого судді згідно КПК України не підлягає оскарженню.

Державний герб України

Провадження № 1-кс/760/92/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2014 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва Криворот О.О., при секретарі Голдицькій К.С. та прокурора Дибець Н.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність заступника прокурора Солом'янського району м. Києва Кудрявцева Є.В. в порядку п.1 ч.1 ст.303 КПК України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді із зазначеною скаргою посилаючись на те, що заступник прокурора Солом'янського району м. Києва Кудрявцев Є.В., отримавши його заяву від 08.10.2013 за фактом порушення, на його думку, співробітниками Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві його права на захист, тобто кримінального правопорушення, передбаченого ст.374 КК України, але в порушення вимог КПК України не вніс відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв'язку з чим просить зобов'язати заступника прокурора Кудрявцева Є.В. внести його заяву до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

В судове засідання ОСОБА_1 із Київського СІЗО не доставлено, оскільки останній просив розглянути скаргу без його участі.

Прокурор в судовому засіданні проти скарги заперечив мотивуючи тим, що заява ОСОБА_1 не містила достатніх даних про вчинення кримінального правопорушення, а тому заступник прокурора Солом'янського району м. Києва Кудрявцев Є.В. не вніс його заяву до ЄРДР.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали скарги, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що 12.11.2013 прокуратурою Солом'янського району м. Києва ОСОБА_1 було повідомлено, зокрема, що враховуючи те, що обставини, викладені у його зверненні сталися у квітні 2009 року, підстав для внесення відомостей до ЄРДР та вжиття заходів прокурорського реагування немає у зв'язку зі спливом строків давності.

Положення ч.1 ст.214 КПК України зобов'язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування тільки заяву або повідомлення, які містять ознаки кримінального правопорушення, а не будь-які інші.

Положення ст.214 КПК України перебувають у взаємозв'язку з ч.1 ст.2 КК України, згідно з якою підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом, і саме тому фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину - кримінального правопорушення, мають бути критерієм внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Зазначені положення кримінального процесуального закону та закону про кримінальну відповідальність свідчать про те, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті з них, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення.

До того ж підставами вважати заяву чи повідомлення саме про кримінальне правопорушення є наявність в таких заявах або повідомленнях об'єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки конкретного кримінального правопорушення. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події кримінального. Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов'язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Незважаючи на те, що ОСОБА_1 вважає заяву від 08.10.2013 повідомленням про вчинення співробітниками Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві злочину, передбаченого ст.374 КК України, остання за своїм змістом не містить фактичних даних, які вказують на ознаки складу вищезазначеного злочину, а тому така заява, з огляду на її зміст, в даному випадку не є підставою для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Зважаючи на викладене, слідчий суддя приходить висновку, що заступник прокурора Солом'янського району м. Києва Кудрявцев Є.В., не встановивши підстав для виконання дій, передбачених ч.1 ст.214 КПК України, надав обґрунтовану відповідь заявнику у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян», а відтак у задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою від 08.10.2013 щодо неправомірних, на його думку, дій співробітників Солом'янського РУ ГУ МВС України в м. Києві слід відмовити.

Керуючись ст.ст.303,305,306,307,309,372,376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

в задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність заступника прокурора Солом'янського району м. Києва Кудрявцева Є.В. в порядку п.1 ч.1 ст.303 КПК України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення - відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.О. Криворот

  • 26186

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 26186

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные судебные решения

    Смотреть все судебные решения
    Смотреть все судебные решения
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст