Главная Юридический мир ... События Дія Сіті 2022: зміни в період війни, переваги й правила використання, набуття статусу резидента, розширення КВЕД, реєстр Дія Сіті, укладення ГІГ – контрактів, спеціальні умови оподаткування (ПДФО, ЄСВ, Військовий збір, податок на прибуток чи ПнВК, ангельські інвестиції) Дія Сіті 2022: зміни в період війни, переваги й пр...

Дія Сіті 2022: зміни в період війни, переваги й правила використання, набуття статусу резидента, розширення КВЕД, реєстр Дія Сіті, укладення ГІГ – контрактів, спеціальні умови оподаткування (ПДФО, ЄСВ, Військовий збір, податок на прибуток чи ПнВК, ангельські інвестиції)

05.07.2022
Просмотров : 1483
 - 9e3b39bf791ec22731dde77834632638.jpg
Дата события
2022-07-29
Время проведения: 09:30-17:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
2450грн
Локация : Київ, вул. Хрещатик 7/11, БЦ "Укоопсоюз", поверх 6
Показать на карте

Засади функціонування правового режиму Дія Сіті, Строк дії та гарантії стабільності, Дозволені кваліфіковані види діяльності. Зарплатний фонд, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу, заборони бути резидентом Diia City, вимоги до заяви про набуття статусу, строк розгляду, підстави повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента, Реєстр, обсяг відомостей, регулятор, публічність даних.

Підстави й порядок втрати статусу резидента, Оскарження рішення про втрату статусу резидента, звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та контроль за дотриманням вимог правового режиму, у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера, NDA, утримання від конкурентних дій, оформлення прав на IP тощо, корпоративне управління резидентів Дія Сіті, SHA, convertible loan, option α ESOP, warranties α indemnities, liquidated preference α damages), чи можливе «маски-шоу» стоп.

Особливості податкового навантаження резидентів Diia City (Закон України № 1946-ІХ): податки на працю; особливості обчислення податку на прибуток чи податку на виведений капітал; податкові стимули ангельських інвестицій, Основні плюси проекту Дія Сіті та повні етапи його провадження.

Дія Сіті 2022: зміни воєнного часу, переваги й правила використання, набуття статусу резидента, розширення КВЕД, реєстр Дія Сіті, укладення ГІГ – контрактів, спеціальні умови оподаткування (ПДФО, ЄСВ, Військовий збір, податок на прибуток чи ПнВК, ангельські інвестиції).

Дата: 29 Липня 2022 року з 10:00 до 17:00
Участь в Онлайн — конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті.
Участь в Залі для конференції: Київ, вул. Хрещатик 7/11, БЦ "Укоопсоюз", поверх 6
Реєстрація та умови участі: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Доповідачі:
КУЗНЄЧІКОВА Олена — Адвокат, керуючий партнер LAW GUIDE. Спеціалізується на питаннях побудови холдингових структур, питаннях податкового і корпоративного планування (включаючи міжнародне), структуруванні M & A-угод і підготовці бізнесу до продажу. Питаннях залучення фінансування і збереження конфіденційності володіння активами, питаннях взаємодії з українськими і міжнародними банками, супроводі спорів з податковими та митними органами.

СААД Шаді — Директор, Юридичної компанії Saad Legal, Один з провідних фахівців з корпоративного управління. Понад 13 років успішної юридичної практики, більше 7 років спеціалізованої корпоративної судової практики (95% виграних справ). Забезпечив корпоративний захист понад 100 підприємств. Має досвід структурування угод M&A. Керівник компанії Saad Legal. Cтаж доповідача заходів – 7 років. Заступник голови Ради учасників Національного депозитарію України. Член Президії асоціації “Українські емітенти”.

Програма семінару на сайті: https://marmaer.ua/k_course/diya-siti

Блок №1. Кваліфікаційні вимоги та процедурні питання функціонування режиму Дія Сіті.
1. Кваліфікаційні та фінансові вимоги для набуття статусу резидента Дія Сіті
— «Негативні критерії», які не дозволяють набути статусу резидента Diia City (іноземні компанії, порушення щодо розкриття інформації про КБВ, податковий борг, окремі види діяльності та вимоги пов’язані з цим);

— Кваліфікаційні вимоги для потенційного резидента Diia City (дозволені кваліфіковані види діяльності: розробка та тестування програмного забезпечення, включно з виданням комп’ютерних ігор; видання та розповсюдження ПЗ, зокрема SaaS; кіберспорт, навчання комп’ютерної грамотності, програмування, тестування та технічної підтримки ПЗ, кібербезпека, R&D в сфері IT і телеком, Digital marketing та ads з використанням ПЗ, розробленого резидентами, Постачання послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, робототехніка);

— Постановою від 19 квітня 2022 року № 467 розширено види діяльності «Дія Сіті» для ІТ-компаній (Розробка, запровадження та технологічна підтримка продуктів і рішень міжнародних карткових платіжних систем, Виробництво та реалізація електронних компонентів і плат, комп’ютерів і периферійного устаткування, обладнання зв’язку, інструментів і обладнання, обчислювальна інфраструктура, хмарні дата-центри, хостинг ітд.)

— Фінансові вимоги для потенційного резидента Diia City (середньомісячна винагорода розробників, середньооблікова кількість працівників, вимоги до кваліфікованого доходу);

— Стартапи як окремий вид резидентів Diia City, кваліфікаційні та фінансові вимоги для стартапу (дозволені кваліфіковані види діяльності, вимоги щодо строку існування, ліміти доходу);

— Чи обов’язково потенційному резиденту Diia City одразу відповідати всім кваліфікаційним критеріям чи їх можна «добрати» згодом?

2. Процедурні питання набуття статусу резидента Diia City
— Порядок подання заяви для набуття статусу резидента Diia City (інформація, що подається заявником, відмінність для стартапів, додаткові документи до заяви та вимоги до них).
— Порядок розгляду заяви Мінцифри (10-денний строк розгляду заяви, строк для повернення заяви без розгляду, підстави для відмови в набутті статусу резидента).

— Порядок формування та ведення реєстру Дія Сіті.
— Обсяг даних, який міститиме реєстр Дія Сіті, публічність та доступність даних для будь-якої особи.

— В чому полягають обов’язки резидентів Diia City (звіт про відповідність, незалежний висновок аудиторів) та який передбачено контроль за дотриманням кваліфікаційних вимог правового режиму?

— Підстави для втрати статусу резидента Diia City (заява від резидента, невідповідність резидента кваліфікованим вимогам, наявність «негативних» критеріїв, невідповідність фактичних видів діяльності кваліфікованим, порушення строків подання резидентом звіту про відповідність, рішення суду щодо невідповідності законодавчим вимогам).

— Порядок оскарження відповідних рішень регулятора в адміністративному порядку (строк для подання заяви, розгляд апеляційними комісіями за участі громадськості, тягар доказування порушення) чи судовому порядку.

Блок №2. Податкове навантаження резидентів Дія Сіті та ризики тиску та зловживань контролюючих органів.
1. Податкова частина режиму Дія Сіті
— Запропоновані варіанти податкового навантаження з доходів працівників та гіг спеціалістів для резидентів Diia City (ставки податків, ліміт розміру оподатковуваного доходу для збереження пільгової ставки, пільгова ставка ПДФО для авторської винагороди).

— Чим застосування податку на прибуток відрізнятиметься від податку на виведений капітал (база оподаткування ПнВК та винятки, зокрема щодо виплати дивідендів, виплат процентів та інших винагород на користь неплатників ПнВК, зменшення суму ПнВК на суму податку на репатріацію, контрольовані операції та їх оподаткування у разі порушення принципу «витягнутої руки», звітний період)? «Ризики» при застосуванні ПнВК – як 9% можуть перетворитися на багато більше? Порядок переходу резидентів Дія Сіті на ПнВК?

— Чи залишиться можливість використання стандартною ФОП схеми й чи будуть певні обмеження у співпраці із IT-ФОПами для резидентів Дія Сіті (зокрема, обмеження для використання співпраці із ФОП у контексті ПнВК)?
— Які запропоновано податкові стимули для ангельських інвестицій (податкова знижка для ПДФО на суму інвестицій, оподаткування дивідендів за нульовою ставкою за певних умов)?
— Алгоритм подання заяви про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах

2. Підтвердження критеріїв протягом резидентства.
— Звіт про відповідність кваліфікаційним вимогам за перші 3 місяці резидентства
— Аудиторський висновок про перевірку початкового звіту про відповідність
— Річний звіт про відповідність та аудиторський висновок

3. Альтернативні варіанти структурування IT бізнесу поза межами Дія Сіті.
— Іноземні юрисдикції, що використовуються для структурування українського ІТ-бізнесу (Грузія, Естонія, Кіпр, Мальта, Португалія, США тощо).

— Податкові ризики використання в IT сфері іноземних компаній та ФОП-моделей (правила КІК, автоматичний обмін фінансовою інформацією за стандартом CRS, ТЦУ, постійній представництва нерезидентів в Україні, резидентство за місцем ефективного управління тощо)

— Чи створюватиме Дія Сіті більш привабливі податкові преференції, порівняно із іноземними юрисдикціями (зокрема в контексті податку з джерела (withholding tax) та корпоративного податку)?

4. Гарантії в кримінальному процесі
— Чи можливе припинення «маски-шоу» (очікувана послідовність дій правоохоронців та їх наслідки, обмеження для правоохоронців щодо резидентів Diia City)?

Блок №3. Особливості регулювання правочинів за участю резидентів Дія Сіті.
— Особливості укладення гіг-контактів резидентами Diia City (у чому відмінність гіг-спеціаліста від звичайного працівника чи ФОП-фрілансера, особливості щодо визначення винагороди, порядку припинення гіг-контракту, відповідальність гіг-спеціаліста та порядок розгляду спорів), чи є переваги в такої форми взаємодії і для кого вона?

— Регулювання прав інтелектуальної власності для резидентів Diia City (порядок набуття та передання прав) та переваги у порівнянні зі стандартним регулюванням.

— Договір нерозголошення конфіденційної інформації та істотні умови (NDA) Non-disclosure agreement.
— Договорів про неконкуренцію (NCA) Non-compete agreement: баланс інтересів та розумність обмежень, істотні умови, види конкурентних дій, ризики для компанії та для спеціалістів

— Елементи англійського права у Diia City (SHA (корпоративний договір) convertible loan (конвертована позика) як спосіб інвестування у компанії, option &ESOP (опціони), warranties and indemnities).

— Основні можливі плюси проекту Дія Сіті (прозора структура для інвесторів, соціальний захист для спеціалістів-розробників, податкові та економічні переваги для резидента Diia City, зменшення ризиків щодо можливих перекваліфікації у трудові правовідносини, зменшення ризиків визнання ФОПів постійними представництвами) та повні етапи його впровадження.

— Недоліки Дія Сіті у порівнянні з існуючою моделлю співпраці з ФОП (корегування фінансового результату при загальній системі оподаткування, зокрема по операціях з нерезидентами, застосування ТЦУ у разі перевищення «українського» ліміту доходу компанії, оподаткування роялті, виплати боргових зобов’язань при обранні ПнВК, додаткові витрати на підтримання «резидентського» статусу та можливі претензії податкових органів).

Блок №4. Дія Сіті і останні новели корпоративного управління та зобов’язального і договірного права України.
— Юридична особа замість директора в ТОВ (передбачені законом випадки та вимоги для реалізації цього права резидентом Дія Сіті, нові відомості в ЄДР, матеріальна відповідальність особи, яка здійснює управління)
— Гарантії і запевнення в цивільних договорах (погодження переліку запевнень сторонами цивільно-правових договорів, наслідки надання неправдивих запевнень).
— Загальні питання щодо корпоративного договору: сторони, предмет, форма і порядок укладення.
— Підстави недійсності і нікчемності корпоративного договору.

— Захист прав та інтересів учасників: статут чи корпоративний договір? Можливості корпоративного договору (механізм для повернення інвестицій, опціон для купівлі частки, системи корпоративного управління та розподілу дивідендів, відповідальність за порушення домовленостей).
— Додаткові умови за корпоративним договором (визначення ціни продажу частки, обмеження конкуренції, правонаступництво щодо частки у ТОВ, виконання ключових показників ефективності (КРІ),
— Корпоративний договір як дієвий механізм попередження та вирішення корпоративних конфліктів і попередження рейдерства.

— Як не стати жертвою зловживання учасниками своїми правами за корпоративним договором.
— Забезпечення виконання зобов’язань за корпоративним договором: штраф, пеня, завдаток, застава, притримання.
— Безвідклична довіреність як засіб виконання або забезпечення виконання зобов’язань учасників як сторін корпоративного договору, порядок скасування довіреності.
— Договір опціону, предмет, істотні умови, форма і порядок укладення.
— Придбання права на одностороннє розірвання договору і потестативні умови виконання зобов’язань, як складові договору опціону.
— Негативні зобов’язання і захист прав Податкове навантаження резидентів Дія Сіті кредитора за ними.

Реєстрація та умови участі:
Моб: +38 (098) 696-61-05
Олександр Шевченко, координатор заходу.

Вартість участі:
Участь в Онлайн - конференції (ZOOM) з можливістю ставити питання в чаті: 2450 грн.
Участь в Залі для конференції: 2950 грн
Адреса: Київ, вул. Хрещатик 7/11, БЦ "Укоопсоюз", поверх 6
У вартість включено: чат з доповідачем, консультації, матеріали та презентації, кава, обіди, випічка, сертифікат.

Знижки:
2 учасники - 5%, 3 і більше учасників - 10%.

1483
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст