Главная Блог ... Новости Директива ЄС про авторське право

Директива ЄС про авторське право

Отключить рекламу
Директива ЄС про авторське право - tn1_0_94602500_1556259261_5cc2a1bde6fc5.jpg

Доброго ранку! Сьогодні п’ятниця, і я з новинами до Вас!

Дякуючи дружній команді Віннер, ми задекларували чудову п’ятничну традицію! Тож сьогодні поговоримо знов про питаня IT-права.

26 березня 2019 р. Європейський парламент прийняв сумнозвісну (у вузьких колах) Директиву про авторське право № 2016/0280.

Директива викликала настільки велике цунамі обурення в європейського суспільства, що його хвилі сягнули навіть території України.

Що ж збентежило?

З одного боку, швидкий розвиток технологій призвів до виникнення нових способів сомореалізаціі для творчих людей, створення нових умов інформування та поширення контенту в Інтернеті і, без сумніву, забезпечив нові умови можливостей! І це чудово!

Але з іншого боку, цифрові технології викликали й численні проблеми, пов’язані, перш за все, з тим, що захист авторських прав в Інтернеті перетворився на фікцію.

Тож далі про підписання скандальної Директиви!

Європейський парламент зробив це для досягнення балансу між правами й інтересами правовласників та користувачами в онлайн-середовищі. Як би не називали в кулуарах документ: «закон про цензуру в Інтернеті», «закон про заборону мемів» - це захист, насамперед, для авторів, які фактично позбавлені на сьогоднішній день можливості отримати значну частину своєї законної винагороди, яка «осідає» на рахунках власників соціальних мереж.

Почнемо розбиратися з міфами!

Заборона вільного Інтернету.

Директива закріплює, що будь-які твори, завантажені самостійно користувачем на онлайн-платформі, повинні бути захищені; та вжиті розумні заходи для забезпечення реалізації ліцензійних договорів, укладених між такою платформою та справжніми авторами контенту.

Кожний власник інтернет-платформи буде нести відповідальність перед законними авторами.

На практиці це означає, що після того, як Ви наважилися стати відеоблогером, відзняли своє перше відео і вирішили завантажити його, наприклад, на YouTube, то відеоплатформа буде зобов’язана попередньо через технології розпізнавання контенту (приміром, спеціальні завантажувальні фільтри) перевірити, чи не порушуєте Ви ліцензійні договори, які укладені між такою платформою та авторами.

Звертаю Вашу увагу!

Директива не спрямована на звичайних користувачів, тому цензура онлайн поки що існує лише в уяві.

Під дію Директиви підпадають лише онлайн-платформи, які оперують великими об’ємами творів своїх користувачів з метою отримання прибутку.

Отже, активні користувачі Wikipedia, GitHub, Ebay та аналогічних онлайн-платформ, Ви можете спати спокійно, адже ваші улюблені сайти у безпеці.

Європейський парламент не встановив жодної цензури онлайн, Ви маєте право вільно завантажувати будь-який власний контент в Інтернет, а онлайн-платформи можуть вільно його розміщувати, якщо при цьому відсутнє порушення прав авторів.

Це не цензура!

Все, про що я сьогодні хотіла Вам донести, лише невелика доля всієї інформації! Тому продовжу поступово ліквідувати усі міфи навколо Директиви про авторське право у наступній статті!

Залишайтесь з нами і до наступної зустрічі!

Автор новини: Ірина Шаповалова & команда Юридичної Компанії "Winner"

  • 2090

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2090

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст