Главная Блог ... Новости Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - українцям доведеться самим збирати собі на пенсію Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - у...

Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - українцям доведеться самим збирати собі на пенсію

Отключить рекламу
Очевидно, що Пенсійний фонд України приречений - українцям доведеться самим збирати собі на пенсію - tn1_0_44334500_1630924922_6135f07a6c41f.jpg

Вже роками Пенсійний фонд України дотується державними коштами, щороку дефіцит пенсійного фонду все більшає, а платити пенсії скоро буде нічим. Пенсійний фонд з такими темпами й зовсім може стати банкрутом. Політики все заспокоюють українців, що це все можна виправити, але прийшовши до влади просто закидують цю проблему у довгий ящик. Тому єдиним виходом для українців залишається – це накопичувати собі пенсію самому.

Люди пенсійного віку в Україні найбільш заощадливі, на відміну від інших верств населення. А все через те, що життя на одну пенсію, це не життя, а виживання. Так склалося, що заощадити або накопичити кошти собі на старість можна, хіба що, вдома у скриньці. Накопичувальна система нашої держави зараз на дуже низькому та недовірливому рівні.

Пенсійна реформа вже триває 15 років, і все «на папері», а в реаліях все ніяк не зрушиться з місця. Як все-таки можна відкласти собі на безтурботне життя на пенсії?

Міністр фінансів Сергій Марченко пояснював у своїх інтерв’ю, що є таке поняття як накопичувальна та солідарна пенсії. Накопичувальна пенсія - це власний пенсійний рахунок, на який надходять відрахування із зарплати.

Після виходу на пенсію ви отримуєте накопичувальну пенсію, у вигляді тих коштів, що заощадили за все життя на пенсійному рахунку. Накопичувальна пенсія виплачується додатково до солідарної, та не впливає на її розмір.

Ось такий механізм заощаджень нам пропонує держава, от тільки яким чином вона буде працювати, якщо ще навіть органу, який це буде адмініструвати, не створено.

Планується створити Державний накопичувальний фонд, який на початку буде єдиним для всіх, гарантування вкладів цього фонду буде стовідсотковим, - зазначав Марченко.

Якщо Верховна Рада проголосує за відповідний закон у 2021 році, то накопичувальна пенсійна система може запрацювати вже у 2023−2024 роках

За підрахунками Мінсоцполітики, близько 7000 гривень зможе отримувати пенсіонер з певним страховим стажем з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем.

Але говорити про запровадження накопичувальної системи ще зарано, повинен бути відповідний закон, який регулюватиме порядок роботи цієї системи. З початку залучатиметься Державний накопичувальний інститут, до них відноситимуть державний пенсійний фонд або державну керуючу компанію. Піти та роздати кошти недержавним пенсійним фондам зараз буде неприйнятним, пояснював Сергій Марченко.

Також міністр зауважив, що солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто.

Зараз в Україні працює на нормальному рівні лише один із трьох рівнів пенсійної системи. Перша з яких - це солідарна, що становить щомісячні відрахування – 22 % ЄСВ із застрахованих осіб (утримання із заробітної плати (доходу)). Другий рівень, який повинен був запрацювати ще з 2003 (з початку пенсійної реформи) базується на загальнообов’язковому накопиченні коштів у Накопичувальному фонді або недержавних пенсійних фондах (НПФ). Тобто, ті, хто хоче отримувати додаткові кошти до пенсії, зазвичай, обирають НПФ та перераховують туди внески. Таких в нашій державі лише 9 %.

Більшість країн Європи працюють на накопичувальній пенсійній системі. Там існують державні, корпоративні та приватні пенсійні фонди, до яких особа може робити внески.

Державі, в якій демографічна проблема – працюючого населення стає все менше, а пенсіонерів більше, потрібно переходити на загальнообов’язкову накопичувальну систему. При цьому, важливо, щоб відрахування були не завищенні. У ВРУ вже перебуває на розгляді законопроект № 2683, який передбачає запровадження накопичувальної системи. Роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру заробітної плати працівників, а учасники системи (працюючі особи) – 2% від заробітної плати (доходу). Особа, яка вийшла на пенсію, зможе обрати – забрати всі накопичені кошти відразу, отримувати виплати рівними частинами або залишити частину своїх виплат у спадок.

Маємо надію, що розгляд цього законопроекту продовжиться і незабаром втілиться у життя, оскільки прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні з 2023 року почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями.

Створити робочу модель пенсійної системи справа часу, оскільки є безліч дискусійних питань, таких як: розмір внесків, чи буде встановлено перехідний період, особливості участі у цій системі громадян. Є й ризики запровадження накопичувальної системи, як такі, що українці просто будуть проти, попри податків, сплачувати ще й обов’язкові внески до пенсійного фонду. До ризиків також можна віднести нерозвиненість фінансового ринку в Україні, через що, можуть бути випадки «заморозки» таких накопичень.

Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 5241

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 5241

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст