Главная Блог ... Видеоконсультация Чому пенсійний фонд знову зменшує розмір військової пенсії та пенсії МВС до 70% при її перерахунку Чому пенсійний фонд знову зменшує розмір військово...

Чому пенсійний фонд знову зменшує розмір військової пенсії та пенсії МВС до 70% при її перерахунку

Отключить рекламу

В даному відео керуючий адвокат Іван Хомич розповідає про те чому ПФУ знову зменшує основний розмір військової пенсії та пенсії МВС до 70% при її перерахунку на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення, коли у вас вже є рішення суду, яким зобов’язано пенсійний фонд виплачувати пенсію в належному розмірі.

Це питання ми часто чуємо від своїх клієнтів та зустрічаємо в коментарях в мережі Інтернет. Тому ми вирішили пояснити, чому так відбувається і що з цим робити.

Ті військові пенсіонери та пенсіонери МВС, які ще з 2018-2019 р.р. почали судитись за перерахунок своїх пенсій, спочатку подавали позови, в яких просили повернути їм основний розмір пенсії у відсотках від грошового забезпечення до того розміру, який у них був на момент виходу на пенсію. На підставі рішення суду пенсійний фонд перераховував їм пенсію та платив її в розмірі, наприклад, 80 % грошового забезпечення.

Пізніше в 2020-2021 р.р. з’явились підстави для перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових його видів. І звісно переважна більшість всіх пенсіонерів звертались до суду з позовом про зобовʼязання пенсійного фонду перерахувати пенсію на підставі такої довідки.

На виконання рішення суду пенсійний фонд перераховував пенсію на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення. Проте такий перерахунок пенсії пенсійний фонд здійснював в розмірі 70% грошового забезпечення, а не 80% як було визначено попереднім рішенням суду. Тобто фактично пенсійний фонд, не зважаючи на попереднє рішення суду, знову зменшує основний розмір пенсії до 70 %.

Це майже завжди трапляється у тих випадках, коли в резолютивній частині рішення суду про перерахунок пенсії на підставі нової довідки суд не прописує (не зазначає) основний розмір пенсії у відсотках від грошового забезпечення, в якому потрібно здійснити перерахунок пенсії.

Що ж робити в такій ситуації?

По-перше, потрібно правильно формулювати позовні вимоги. Ми рекомендуємо прописувати в позові так: «Прошу зобовʼязати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату Петренку Сергію Петровичу пенсії в розмірі 80 % суми грошового забезпечення на підставі довідки Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 18.08.2021 №2467, починаючи з 01.04.2019.»

Якщо суд так само пропише в резулятивній частині свого рішення, то пенсійний фонд здійснить правильно перерахунок пенсії і не зменшить її основний розмір до 70 %.

Але на жаль таких суддів, які так прописують судові рішення, меншість. Більшість суддів не зазначають основний розмір пенсії у відсотка від грошового забезпечення в резулятивній частині рішення, аргументуючи це тим, що дане питання вже вирішено в межах попередньої справи, або ж суди зазначають, що на момент вирішення питання про перерахунок пенсії спору щодо відсотків ще немає, тобто пенсійний фонд вам не зменшував основний розмір пенсії, а тому ваші вимоги є передчасними та спрямованими на майбутнє.

Отже, якщо у вашому рішенні суддя прописав основний розмір пенсії у відсотках від грошового забезпечення, то вам пощастило і пенсійний фонд виконає рішення суду правильно. Якщо ж відсотки не прописані, то швидше за все при перерахунку пенсії на підставі нової довідки на виконання рішення суду пенсійний фонд зменшить основний розмір вашої пенсії до 70 %.

В такому випадку у вас є два варіанти як діяти далі:

Варіант 1. Звертатись до судді, який розглядав справу, з заявою про встановлення судового контролю та витребувати звіт про виконання рішення суду в порядку ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України або з заявою про визнання дій пенсійного фонду щодо зменшення основного розміру пенсії до 70% протиправними в порядку ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України.

Цей шлях довгий і не завжди ефективний, навіть частіше неефективний ніж навпаки.

Варіант 2. Отримавши письмову відповідь пенсійного фонду, з якої вбачається, що вам зменшено основний розмір пенсії до 70 %, подати новий позов до суду про зобовʼязання ГУ ПФУ здійснити перерахунок та виплату пенсії в розмірі 80% грошового забезпечення на підставі нової довідки.

Цей шлях також може бути довгим, але на 99% ефективним!

Яким шляхом йти звичайно Вам вирішувати. Але знайте, що би ви не обрали, ми завжди готові вам допомогти!

Багато корисної інформації ви можете знайти для себе на нашому Youtube каналі. Тому переходьте за посиланням на наш канал, підписуйтесь та натискайте на дзвіночок, щоб не пропустити нові відео та новини нашого Адвокатського бюро.

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://vijskova-pensiya.khomychivan.com.ua/

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

Наш YouTube канал http://surl.li/iowl

 • 1756

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1756

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные видео консультации

  Смотреть все видео консультации
  Смотреть все видео консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст