5
1
3400
Згідно зі статтею 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Який розмір боргів спадкується?
Відповідно до частини 1 статті 1282 ЦК спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора ПОВНІСТЮ, АЛЕ В МЕЖАХ ВАРТОСТІ МАЙНА, ОДЕРЖАНОГО В СПАДЩИНУ. Тобто якщо спадкоємцем було прийнято у спадщину 10 000 грн., вимоги кредиторів можуть бути задоволені в межах цієї суми.
Хто має повідомляти кредитора про смерть боржника?
Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб (частина 1 статті 1281 ЦК України).
В який термін можуть звернутись кредитори до спадкоємця з вимогою про сплату боргу?
Кредиторові спадкодавця належить пред'явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше шести місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги (частина 2 статті 1281 ЦК України).
Пользуйтесь консультацией: Кредитные долги в наследство: кредит, ипотека и поручительство. Ответы на вопросы
Що буде, якщо невідомо про наявність кредиторів?
Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом шести місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. У цьому випадку кредитор спадкодавця зможе звернутися в 6-місячний термін з моменту, коли він дізнався про отримання свідоцтва про прийняття спадщини.
Які дії можна зробити, якщо вам відомо про наявність кредиторів?
Якщо вам відомо про наявність кредиторів спадкодавця, ви можете звернутись із заявою, в якій повідомити про смерть спадкодавця та про прийняття вами спадщини, долучивши до такої заяви свідоцтво про прийняття спадщини. Таку заяву необхідно зареєструвати у кредитора або надіслати цінним листом з описом та з повідомленням за допомогою пошти.
У цьому випадку розпочинається 6-місячний термін, протягом якого кредитор може звернутись до вас із вимогою. Відсутність такої вимоги протягом 6 місяців з моменту, коли кредитор дізнався про прийняття спадщини, є підставою для відмови в погашенні кредиту та узгоджується з судовою практикою.
Що робити, якщо я не хочу прийняти спадщину із боргами?
Згідно з частиною 1 статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Для цього йому необхідно протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця звернутись із заявою про відмову в прийнятті спадщини.
ЗАКОН НЕ ДОПУСКАЄ, ЩОБ СПАДКОЄМЕЦЬ ВІДМОВИВСЯ ВІД ЧАСТИНИ СПАДЩИНИ
Не можна прийняти в спадщину, наприклад, квартиру і відмовитися від зобов'язань по виплаті кредиту.
Користуйтеся консультацією: Земельна ділянка (пай) у спадок, або як оформити спадщину на земельну ділянку (пай)
Кредит у спадок після смерті. Як не успадкувати борги?
Квартири, дачі, машини та інші життєві блага виглядають привабливою спадщиною. Але ось що слід пам’ятати при спадкуванні за законом або заповітом: до складу спадщини, яку спадкоємець приймає на себе, входять не лише права, але й обов’язки спадкодавця. Розписки, штрафи, судові рішення та інші зобов’язання, якщо такі є, теж йдуть з ними в комплекті. Тільки обов’язки особистого характеру не підлягають компенсації спадкоємцями.
Найбільш поширена «ложка дьогтю в бочці меду» спадщини — невиплачені кредити. І трішки статистики:
Навіть якщо про кредит стало відомо після вступу в спадщину, його все одно доведеться платити. Зворотного ходу у процедури вступу в спадщину немає.
ВІДЕО: Кримський депозит у спадок
Але є позитивні нюанси:
1️. борг погашається тільки в межах вартості успадкованого майна. Своїх грошей доплачувати не потрібно, але на оцінку майна доведеться витратитися;
2️. вимоги банку про погашення боргу обмежені за термінами (ст. 1281 ЦКУ). Він може вимагати погашення протягом 6-ти місяців з дня, коли дізнався про смерть позичальника, або протягом 1 року з моменту закінчення терміну кредитування (або дії кредитної картки);
3️. на основі письмового прохання і копії свідоцтва про смерть, банк може списати нараховані штрафи.
У разі, коли спадкоємці відмовляються гасити кредит, банк може домогтися продажу спадкового житла для погашення боргу. І тоді родичі, що проживають там, вимушено оплатять борг виселенням з квартири за рішенням суду (окрім пільгових категорій громадян).
Коли після отримання спадщини і погашення боргів передбачається в «сухому залишку» нуль або збиток, від спадщини відмовляються. Причому процедура тут зворотна вступу в спадок: прописані з позичальником спадкоємці обов’язково пишуть відмову протягом 6-ти місяців, а всі інші просто не подають заяву. При відсутності спадщини не буде і проблеми з виплатою кредиту у спадок після смерті: банк може вимагати борг тільки в разі успадкування майна. Як же він поверне свої гроші в разі відмови від спадщини?
Яке б майно не спадкувалось, ймовірність наявності там кредитів дуже висока. Будьте уважні і радьтеся з адвокатами, щоб не витрачати даремно свої нерви, час і гроші.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
124
Коментарии:
0
Просмотров:
693
Коментарии:
0
Просмотров:
767
Коментарии:
0
Просмотров:
674
Коментарии:
0
Просмотров:
1588
Коментарии:
1
Просмотров:
420
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
ВИДЕО В ТЕМУ: КРЕДИТ, ІПОТЕКА, ПОРУКА, ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ У СПАДЩИНУ https://www.youtube.com/watch?v=w6o_6TxI-T4