Главная Блог ... Новости Чи може держава стягнути з особи помилково призначену та виплачену пенсію? (Справа Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10)) Чи може держава стягнути з особи помилково признач...

Чи може держава стягнути з особи помилково призначену та виплачену пенсію? (Справа Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10))

Отключить рекламу
Чи може держава стягнути з особи помилково призначену та виплачену пенсію? (Справа Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10)) - tn1_0_83618300_1577368648_5e04bc48cc2b7.jpg

Фонд пенсійного забезпечення і соціального захисту інвалідів призначив Ольгіці Ромевій (Olgica Romeva) пенсію за віком. Після семи років отримання щомісячних пенсійних виплат у фонді було проведено внутрішній аудит, який виявив, що жінці не вистачало трудового стажу, необхідного для призначення пенсії.

Для виправлення цієї помилки фонд переглянув справу та зворотною силою позбавив пані Ромеву пенсії. Оскарження такого рішення в судах успіху не мало. Більше того, фонд відкрив провадження та виграв цивільну справу в суді з відшкодування пенсійних виплат, здійснених протягом семи років.

Поки тривало провадження, до законодавства були внесені зміни і Ромева таки отримала право на пенсію.

Жінка звернулася до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вона скаржилася на те, що була позбавлена пенсії, яка була її єдиним джерелом доходу.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 1 Протоколу №1 та присудив компенсацію моральної шкоди у розмірі 6 тис. євро.

Згадайте новину: Нездатність влади подолати опір матері спілкуванню дитини з батьком ЄСПЛ оцінив у € 12 тис.

З релізом мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Прес-реліз,
виданий Секретарем Суду
ЄСПЛ, 431, (2019)
12.12.2019

Romeva проти Північної Македонії (№ 32141/10)

Заявник, Ольгіка Ромева (OlgicaRomeva), є македонкою / громадянкою Республіки Північна Македонія, яка народилася в 1947 році і проживає в м. Скоп’є.

Справа стосувалася рішення про позбавлення її пенсії за віком.

У 2000 році Фонд пенсійного забезпечення і соціального захисту інвалідів призначив пані Romevaпенсію за віком. Рішення стало остаточним і вона почала отримувати щомісячні виплати.

Проте після внутрішнього аудиту в 2007 році Фонд виявив, що з 1963 до 1967 року пані Romevaне працювала, тобто вона не працювала протягом встановленого законом мінімуму – 35 років для отримання пенсії. Для виправлення цієї помилки Фонд відкрив перегляд своєї справи proprio motu і в 2007 році зі зворотною силою вирішив позбавити її пенсії. Всі її апеляції були безуспішними. В 2010 році Верховний Суд визнав, що рішення Фонду було законним. Фонд відкрив цивільне провадження проти пані Romevaдля відшкодування пенсійних виплат, виплачених їй між 2000 і 2007 роками. Суди прийняли остаточне рішення на користь Фонду в 2014 році і відкрили виконавче провадження.

В той час, коли провадження у зв’язку з пенсійними виплатами все ще тривало, пані Romevaзнову отримала право на пенсію від листопада 2009 року після змін в національному законодавстві.

Посилаючись, зокрема, на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Romevaскаржилася на те, що вона була позбавлена пенсії, яка була її єдиним джерелом доходу.

Згадайте новину: Коли ув’язненого повинні відпустити на похорон родича: ЄСПЛ нагадав критерії (справа «Везев проти Болгарії»)

Порушення статті 1 Протоколу №1

Справедлива сатисфакція: 6000 євро (EUR) відшкодування матеріальної і передбачуваної моральної шкоди.

  • 2639

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2639

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст