Главная Блог ... Консультации от юристов Чи є загиблий воїн Героєм в очах чиновників, коли доходить справа до виплати його сім’ї обіцяної допомоги? Чи є загиблий воїн Героєм в очах чиновників, коли ...

Чи є загиблий воїн Героєм в очах чиновників, коли доходить справа до виплати його сім’ї обіцяної допомоги?

Отключить рекламу
 - 011ecf4fac2667bd25f91e80b0360145.jpg

На жаль, прифронтові бої щоденно та невпинно позбавляють наших воїнів життя.

У тім, військові гинуть не лише в бою, а й під завалами, на переїздах, при освоєнні бойових навиків на полігонах, тощо.

І в цей важливий для країни час, смерть кожного солдата, без перебільшення - це смерть Героя!

Але, чи є загиблий воїн Героєм в очах чиновників, коли доходить справа до виплати його сім’ї обіцяної допомоги?

Розглянемо на прикладі мобілізованого, що помер на полігоні від черезмірних обсягів фізичних навантажень, внаслідок серцевого інфаркту.

В даному випадку факт смерті в документах зводиться до виявлення наявності або відсутності причинного зв’язку смерті із виконанням воїном обов’язків військової служби (далі – Виконанням ОВС).

Саме від цього формулювання і залежить статус воїна і обсяг виплат для його сім’ї.

Згідно ч.4, ст.24 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»: «Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби:
1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);
3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника)», та в інших випадках.

Тож, якщо смерть раптово застала мобілізованого під час занять на полігоні військової частини, то з точки зору закону очевидно, що солдат помер при виконанні обов’язків військової служби.

Але, встановлення зв’язку смерті із Виконанням ОВС покладається на посадовців Військової частини та Військово-лікарську комісію, що відбувається наступним чином:

- за фактом смерті, на місці призначається розслідування, яке покликано встановити чи виконував солдат в момент загибелі доручені йому обов’язки.

Для цього членами комісії досліджуються накази командира про направлення на полігон, факти дотримання статутних відносин, отримуються свідчення товаришів по службі, з’ясовуються обсяги покладеного на солдата навантаження та факт забезпечення доступу до медичної допомоги на місцевості.

- в подальшому вже Військово-лікарська комісія співставляє висновки розслідувань із медичною документацією, за результатом чого визначає першопричину смерті, а саме: чи не виникла хвороба або травма в інший час, ніж наступила смерть.

Тож, посадовці із Військової частини - розслідують момент смерті, збирають докази та надають службові документи, а лікарі із ВЛК – перевіряють вже суто медичну складову та по лікарській історії з’ясовують момент виникнення травми чи хвороби, співставляючи його з моментом смерті.

І тут на жаль, в рішеннях посадовців може зустрічатися бездоказове викривлення подій загибелі, що тягне за собою зниження як статусу захисника, так й розміру матеріальних виплат членам його родини.

Як наслідок, замість формулювання «смерть пов'язана з виконанням обов'язків військової служби», посадовці практикують використовувати висновок, що «смерть пов'язана з проходженням військової служби», що на третину зменшує виплати для сім’ї померлого.

Отже така, на перший погляд не значна підміна поняття може дорого коштувати для дітей, дружини та батьків загиблого.

З огляду на подібні випадки, рекомендується в процесі оформлення документів не покладатись на сліпу довіру, а бажано контролювати хід оформлення матеріалів. У себе ж слід окремо зберігати копії документації та в ході формування справи – витребовувати та перевіряти зміст кожного, щойно ухваленого рішення.

Адже, СВОЄЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ НЕДОЛІКІВ дає змогу УНИКНУТИ ПРОБЛЕМ в майбутньому!

Якщо ж Вам потрібна наша порада щодо

аналізу прийнятих у справі рішень –

просто пишіть у Telegram/тел. (097) 276 27 27.

Автор консультації: Адвокат ДУБЧАК ВІТАЛІЙ

  • 2020

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2020

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст