Главная Юридический мир ... События БУДІВНИЦТВО в 2021р. Реформування державної політики у сфері технічного регулювання, містобудування, контролю та нагляду. ДАБІ. ДІАМ. Ліцензування. Нові ДБН. Можливості використання Е-системи. Земля. Проектування. Експертиза. Визначення вартості будівниц БУДІВНИЦТВО в 2021р. Реформування державної політ...

БУДІВНИЦТВО в 2021р. Реформування державної політики у сфері технічного регулювання, містобудування, контролю та нагляду. ДАБІ. ДІАМ. Ліцензування. Нові ДБН. Можливості використання Е-системи. Земля. Проектування. Експертиза. Визначення вартості будівниц

31.03.2021
Автор: Кортекс
Просмотров : 1957
 - 0_64574400_1617091340_6062db0c9dacf.png
Дата события
2021-04-22
Время проведения: 10:00-18:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
2400грн
Локация : Семінар в залі або онлайн
Показать на карте

22 квітня | Семінар Онлайн / в залі (на вибір)

БУДІВНИЦТВО в 2021р. Реформування державної політики у сфері технічного регулювання, містобудування, контролю та нагляду. ДАБІ. ДІАМ. Ліцензування. Нові ДБН. Можливості використання Е-системи. Земля. Проектування. Експертиза. Визначення вартості будівництва. Будівельні спори.

Детальна програма та умови участі тут >>>


Спікери:

Лівіцька А. І. - радник ЮФ ASTERS (вищнана найкращою юридичною фірмою України у сфері нерухомості на церемонії "I Build 2020"), Chambers Europe 2020; рекомендований експерт з нерухомості та будівництва The Legal 500: EMEA 2020; рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права, Юридична Практика, 2015.

Берендєєва О. В. - в. о. директора ДП «Укрдержбудекспертиза».

Івлєва Н. П. - завідувач відділом одного з будівельних НДІ, судовий експерт з будівельно-технічної експертизи. Керівник розробки нормативних документів з ціноутворення у будівництві.

Програма:

Блок 1. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНЛСТІ в 2021р. РЕФОРМУВАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ, МІСТОБУДУВАННЯ, КОНТРОЛЮ ТА НАГЛЯДУ. ДАБІ. ДІАМ.

Шляхи реформи: створення ДІАМ, делегування дозвільних та контрольних функцій приватним суб'єктам. Альтернативні варіанти реформи. Посилення штрафів та кримінальної відповідальності.

Приватний контроль. Акредитація приватних суб'єктів для здійснення функцій архбудконтролю.

Створення нової законодавчої бази щодо роботи ДІАМ.

Нова концепція здійснення реєстраційних функцій: автоматична реєстрація через електронний реєстр ЄДЕССБ, ОМС (для СС1), нотаріуси.

Архітектурно-будівельний контроль та нагляд в 2021р. Нова модель розподілу повноважень.

  • ДІАМ: повноваження та функції. Об'єкти СС3 та ті, що становлять державну таємницю.
  • Приватні суб'єкти: об'єкти СС2, СС3 (крім повноважень ДІАМ).
  • ОМС(органи місцевого самоврядування): контроль самочинного будівництва.
  • Мінрегіон Застосовує механізм адміністративного оскарження та ОМС щодо реєстраційної та декларативної функції на виконання підготовчих та будівельних робіт. Акредитація. Ліцензування. Оскарження.

Нова система ліцензування. Чи буде відновлено ліцензування у будівництві. Скасування процедури ліцензування: колізії законодавчого поля.

Нові будівельні норми та їх запровадження. Старт параметричного методу нормування у будівництві. Перегляд ДБНів в 2021р. з точки зору параметричного методу. Які ДБН підлягають перегляду. Розширення кола базових організацій, що виконують функції нормування. Вдосконалення процедури оприлюднення будівельних норм.

Погодження відхилень від ДБН в 2021р - "правильний" протишлях Погодженням відхилень. Правовий статус погодження Мінрегіону відхилень від ДБН. Відхилення від ДБН що носять і не носять інженерний характер: що з цим робити.

Як в законодавстві співвідносяться об'єкт містобудування, об’єкт архітектури, об’єкт будівництва.

Кінець ДСТУ. Що натомість? Правове регулювання визначення вартості у будівництві в 2021р.

Спрощення дорожнього будівництва.

Блок 2. ВІДНОВЛЕННЯ ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ та ПОРЯДОК ЙОГО ЗДІЙСНЕННЯ. Відновлення перевірок.

  • Повернення органам місцевого самоврядування повноважень на здійснення контролю. Що це означає для об'єктів СС1, СС2, СС3.
  • Перевірки Забудовника лише на виконання норм і організації будівництва!!
  • Перевірки будівництва на відповідність вимогам містобудівної документації, МУО, наявності документів на землю – виключно як порушення проектувальника ! Дозвільні документи – перевірка не передбачена ?!
  • Нова підсистема управління ризиками для визначення типу процедури проведення планових перевірок.
  • Які питання мають перевіряти при планових перевірках СС1, СС2, СС3.
  • Позапланові перевірки: радикальні зміни. Аналіз підстав, порядку призначення та наслідків на прикладі «12 поверхів замість 4-х».

Правовий статус ДБН. ДБН Б.2.2.-12.2019 «Планування та забудова територій».

Хто такий Замовник і як делегувати його функції. Що змінилось із прийняттям Закона «Про концесію».

Енергоефективність в 2021р. Енергосертифікат. Різниця у видах робіт (капремонт, реконструкція) та їх вплив на паспорт енергоефективності. Мінімальні вимоги до енергоефективності для нового будівництва, реконструкції, капремонту.

Професійна сертифікація відповідальних осіб у містобудуванні.

Персональна відповідальність (майнова, адміністративна, кримінальна)

Окремі аспекти кримінальної відповідальності у містобудуванні. Чи врятує запровадження кримінальної відповідальності інспекторів від корупції.

Введення поняття «огляд об'єкту».

  • Для з’ясування питань щодо відповідності, достовірності відомостей у поданих документах.
  • Для з’ясування наявності виконавчої документації у обсязі, передбаченому ДБНами та матеріалів технічної інвентаризації.
  • Фото- та відеофіксація.

Блок 3. ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ. Як отримати дозвільні документи на право будувати та експлуатувати. Робота реєстру будівельної діяльності: проблемні питання використання електронної системи. Алгоритм, підстави відмови.

  • Портал ДІЯ. Чек-листи як основа діяльності Е-кабінету.
  • Можливості подання документів та отримання дозвільної документації з використанням електронної системи. Електронний кабінет.
  • Процедура отримання Дозволу на виконання будівельних робіт: як працюють «чек – листи». Детальний алгоритм. Видача Дозволів: підстави відмови. Рекомендації.
  • Видача Дозволів. Перелік документів, що необхідні для видачі Дозволів.
  • Пдстави для відмови у видачі Дозволу. Як оскаржити рішення про видачу Дозволу.
  • Строки реєстрації Дозволів. Як розрахувати процесуальні строки розгляду дозвільних документів.
  • Введення об’єкта в експлуатацію. Отримання Сертифікату готовності. Зміни в нормах права щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів: «чек-листи» та «огляд об’єкту». Проблеми, ризики, рішення. Детальний алгоритм. Підстави відмови.

Блок 4. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ і ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ у БУДІВНИЦТВІ. Революційні зміни.

  • Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Проблеми придатності земельної ділянки для забудови: титул, цільове призначення/вид використання, функціональне призначення. Що таке "Вид Цільового Призначення"?
  • Які титули прав на ділянку є придатними для забудови. Власність - Оренда - Користування - Суперфіцій - Сервітут. Емфітевзис?
  • Скасування інституту права постійного користування земельними ділянками.
  • Нові правила отримання прав на земельну ділянку внаслідок відчуження будинків і споруд (Зміни до ст. 122 Земельного кодексу та ст. 377 Цивільного кодексу).
  • Нові правила зміни цільового призначення для забудови за Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» 17 червня 2020 року № 711-IX. Нова судова практика ВС щодо зміни виду використання або цільового призначення для забудови. Чи можна провести реконструкцію без отримання прав на землю? Без Генплану / ДПТ тепер можна відвести землю для... Все одно не можна для...
  • Колізія функціонального зонування територій в оновленому генплані та цільового призначення існуючої земельної ділянки. Заборонний позов чи спір з суб'єктом владних повноважень? (Постанова Верховного Суду від 5.02.2020р).
  • Містобудівна документація - революційні зміни. Містобудівна документація на місцевому рівні. Окремі види містобудівної документації. Генеральний план населеного пункту. План зонування. Детальний план територій.
  • Отримання вихідних даних. Проблема видачі містобудівних умов і обмежень(МУО). Звідки взявся цей документ. Що говорить Закон? Підстави для відмови у видачі містобудівних умов чи їх скасування. В яких випадках можна будувати без МУО. Чи можна отримати МУО без кадастрового номеру земельної ділянки. Містобудівні умови і обмеження: відповіді судів на незручні питання. Чи потрібен ДПТ? Множинність МУО. Чи можна видати декілька МУО на одну ділянку? Чи обов’язково зазначати в МУО числові характеристики об’єкта? Чи може суд змусити надати МУО?
  • Технічні умови: проблемні питання.
  • Завдання на проектування: особливості та порядок отримання.

Блок 5. ПРОЕКТУВАННЯ в 2021р. ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ.

  • Нові вимоги до складу та змісту проектної документації. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів – проектувальників.
  • Проектна документація. Зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо Порядку розроблення та затвердження проектної документації.
  • Можливість затвердження проектів будівництва виконкомами сільських, селищних та міських рад щодо об’єктів до 120 млн. грн.
  • Розрахунок класу наслідків об'єкту будівництва. Особливості визначення класу наслідків інженерних систем при розробці проектів.
  • Вимоги до розробленої проектної документації на момент передачі Замовнику.
  • Що вважається змінами до проекту або коли треба перезатверджувати проект.
  • Необхідність коригування проектної документації у процесі будівництва. Коли спрацьовує зворотня сила Закону. Проблемні питання.Коли Ви повинні проходити коригування. Що треба зробити аби не йти на коригування.
  • Проекти підготовчих робіт. Чи є проект підготовчих робіт складовою проектної документації. Хто його розробляє (автор)?
  • Проектна документація повторного використання.
  • Особливості проектування об’єктів будівництва, на яких роботи виконуються без дозвільних документів, та їх контролю.
  • Термін дії Сертифікатів. Курси підвищення кваліфікації. Які Сертифікати для ГІП. Які для підпису кошторисної частини проектної документації.
  • Анулювання, вилучення Сертифікатів.

Блок 6. ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА в 2021р.

  • ДСТУ 8907:2019 Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво. (на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012).
  • Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».
  • Аудит безпеки автомобільних доріг.
  • Обов’язковість внесення до реєстру будівельної діяльності відомостей про експертні організації та експертні звіти із додатками про результати експертиз проектів.
  • Укладання договорів через електронний кабінет між Замовником та експертною організацією.
  • «Позитивний» та «негативний» електронний звіт.
  • Обов'язковість експертизи. СС2, СС3 за всіма напрямками. Коли необхідна експертиза для СС1.
  • Нова редакція ДБН В.12-14:2018 в контексті експертизи. Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд.

Блок 7. ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ЗАМОВНИКА. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ. АВТОРСЬКИЙ ТА ІНЖЕНЕРНО - ТЕХНІЧНИЙ НАГЛЯД.

  • Авторський нагляд.
  • Інженерно-технічний нагляд. Полегшення для СС1. Кваліфікаційна характеристика інженера технагляду (Зміна №11). Повноваження та відповідальність.
  • Будівельний паспорт. Скасування ескізних намірів забудови (плани,вілстані, фасади, інженерія). Спрощення чи ускладнення? Вся відповідальність на Замовнику!
  • Науково-технічний супровід у будівництві: мета науково-технічного супроводу. Хто може виконувати.
  • Об’єкт будівництва та делегування функцій Замовника. Хто такий Замовник? Кому належіть об’єкт будівництва. Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.

Блок 8. КОНТРОЛЬ та НАГЛЯД. Дозвільні процедури у будівництві. Порядок отримання дозвільних документів по кожній групі об'єктів.

  • Відновлення контролю. Постанова КМУ № 553. Чи відновлює Постанова 553 в повній мірі Держархбудконтроль. Повернення функцій контролю органам місцевого самоврядування.
  • Порядок атестації виконавців робіт (послуг) пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (Проект).
  • Взаємовідносини суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
  • Декларативні і дозвільні документи в дворівневій системі архітектурно-будівельного контролю. Нюанси подачі документів.
  • Етапи проходження дозвільної процедури.
  • Час набуття відповідного права: щодо виконання підготовчих робіт, права на виконання будівельних робіт для об'єктів СС1, СС2, СС3, права щодо закінчення будівельних робіт
  • Підготовчі роботи: що до них відноситься. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт. Підготовчі чи фактично будівельні роботи в 2021р.
  • Будівельні роботи. Повідомлення та Дозволи. Підхід до документів виходячи із класу наслідків. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт.
  • Введення в експлуатацію. Специфіка прийняття в експлуатацію для об'єктів СС2 і СС3 класу наслідків. Що треба обов'язково передбачити у завданні на проектування щоб уникнути майбутніх проблем при прийнятті в експлуатацію. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію.

Блок 9. ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ - ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ. ТЕХНІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ. Нормативне регулювання відхилень площі контрольного обміру БТІ від проектних площ.

Блок 10. ІНЖЕНЕР – КОНСУЛЬТАНТ. Схема участі Інженера – консультанта на всіх стадіях реалізації інвестиційно – будівельного процесу. Повноваження, функції, відповідальність. Оплата послуг.

  • Зміна в ст. № 11 Закону "Про архітектурну діяльність" щодо інженера - консультанта та інженера технічного нагляду.
  • Інженери-консультанти як суб’єкти господарювання.
  • Інженери-консультанти як відповідальні особи.
  • Нова редакція 2020. Примірний перелік базових послуг, які інженер – консультант (суб’єкт господарювання) може надавати замовнику за договором на різних етапах управлінням проектом відповідно до стадій його реалізації.
  • Врегулювання оплати послуг.

Блок 11. КОШТОРИСНЕ НОРМУВАННЯ у БУДІВНИЦТВІ. Актуальні питання ціноутворення у будівництві у 2021р.

  • Кінець ДСТУ: що натомість. Правове регулювання визначення вартості у будівництва в 2021р.
  • Участь у публічних закупівлях. Обґрунтування аномально низької ціни при проведенні публічних закупівель.
  • Утримання служби Замовника, інженер - консультант, технагляд.
  • Визначення розміру кошторисної середньомісячної заробітної плати при визначенні вартості будівництва. Межі для розрахунків. Приклади. Невідповідність фактично виплаченої зарплати сумам зарплати в Актах КБ-2в.
  • Порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва.
  • Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників.
  • ЗУ № 124-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (набрав чинності з 16.10.2020).
  • Науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві».
  • Вартість авторського нагляду та її розрахунок: плановий і фактичний.
  • Вартість проектних робіт у будівництві. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво».
  • Вартість 1 людино - дня проектних робіт (розрахунок для різних об'єктів).
  • Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»).
  • Розрахунок вартості проектних, геодезичних та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва.

Блок 12. БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ: ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ. Будівельне право в рішеннях Верховного Суду.

  • Право на об’єкт будівництва: чому важливо достеменно визначити хто є замовником.
  • Об'єкт будівництва. Види будівництва (будівельних робіт) та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), поточний ремонт.
  • Легальні форми перебудови об’єкта нерухомості: реконструкція, капітальний ремонт, знесення(демонтаж), перепланування, технічне переоснащення?
  • Реконструкція: улюблена забавка девелопера. Чи потрібна земля? Чи потрібні МУО? Чи потрібен Генплан?
  • Відмінність реконструкції від ремонту. Нова судова практика.
  • Перепланований об'єкт: чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію.
  • В чому відмінність в переплануванні житлових та нежитлових приміщень.
  • Новий порядок присвоєння будівельних і поштових адрес. Хто присвоює адреси. Як правильно скласти назву об'єкту. Де виникає перший раз назва об'єкту будівництва. Як присвоїти адресу будівництву до початку підготовчих робіт на земельній ділянці, що не є об'єктом присвоєння адреси. Проблемні питання, наслідки, місцезнаходження при реконструкції.
  • Договір концесії. Нова законодавча регламентація у зв’язку із оновленням законодавства про концесію.
  • Реконструкція і культура: чи сумісні поняття? Судова практика щодо об’єктів культурної спадщини та забудови історичних ареалів населених місць.
  • Чи є перепланований об’єкт самочинним будівництвом.

Детальна програма та умови участі тут >>>

1957
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст