0
0
305
За нині чинним законом посадовий оклад голови Рахункової палати становить 30 прожиткових мінімумів, заступника Голови Рахункової палати – 27 прожиткових мінімумів, іншого члена Рахункової палати – 25 прожиткових мінімумів. Тобто, якщо рахувати «голий» оклад голови Рахункової палати, виходячи з прожиткового мінімуму в 3028 грн, то він наразі має складати 90 840 грн. (Джерело : Судово-юридична газета)
Втім, за даними дашборду Мінфіну, у червні 2024 року фактична середня зарплата керівництва Рахункової палати склала 238 тисяч грн, у серпні – 206 тисяч, у вересні – 205 тисяч грн.
30 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про реформу Рахункової палати (законопроект 10044-д), передбачивши, що її новий склад будуть вибирати з вирішальним голосом іноземних експертів.
Читайте статті: Як отримувати захмарні пенсії без обмежень? Інструкція від прокурорів та суддів
При цьому було вирішено майже вдвічі підвищити оклади в Рахунковій палаті. Так, посадовий оклад голови Рахункової палати вже буде складати не 30 прожиткових мінімумів, як зараз, а 55. До того ж, за місцезнаходження у Києві буде застосовано коефіцієнт в 1,2. Тобто, якщо брати до уваги прогнозований в 2025 році «загальний» прожитковий мінімум в 3028 грн, «голий» оклад очільника РП з урахуванням «столичного» коефіцієнта має складати 199 848 грн.
Крім того, новий закон передбачає різні види доплат.
Так, відповідно до прийнятого в цілому законопроекту 10044-д, заробітна плата членів Рахункової палати, Секретаря Рахункової палати, його заступника, державних аудиторів та радників членів Рахункової палати складається з:
Установлюються такі посадові оклади працівників Рахункової палати відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року:
Крім того, посадові оклади відповідних працівників Рахункової палати та її апарату з місцезнаходженням у місті Києві встановлюються з коефіцієнтом 1,2.
Також передбачено, що працівникам Рахункової палати виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи до 5 років – 15%, більше 5 років – 20%, більше 10 років – 30%, більше п'ятнадцяти років – 40%, більше 20 років – 50% відсотків, більше 25 років – 60%, більше 30 років – 70%, більше 35 років – 80% посадового окладу.
Згадайте новину: Чергова «суддя Майдану» Іваніна Юлія, яка ув’язнювала активістів Майдану, відправлена ВРП на «ситу пенсію»…
Працівникам Рахункової палати виплачується щомісячна доплата за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, у розмірі залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «особливої важливості» або «цілком таємно», – 10% посадового окладу; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності «таємно», – 5% посадового окладу.
Таким чином, звичайний член Рахункової палати без адмінпосади, який працює у столиці отримає 174 412 грн посадового окладу, а якщо має стаж більше 35 років, також доплату 116 275 грн, крім того, він може отримати ще премію у розмірі до 43 603 грн і доплату за роботу з держтаємницею 14,5 тисяч грн. Тобто, загалом – 348 790 грн на місяць.
До того же, членам Рахункової палати надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 45 календарних днів з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.
Секретарю Рахункової палати, його заступнику, державним аудиторам та радникам членів Рахункової палати надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.
Топ-5 за зарплатою у вересні 2024 року в керівництва держорганів виглядає, за даними Мінфіну, наступним чином: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 288,4 тисячі грн. Національне агентство з питань запобігання корупції – 254,2 тисячі грн. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 236,4 тисячі грн. Міністерство культури та стратегічних комунікацій – 215,1 тисяч грн. Рахункова палата – 205 тисяч грн.
Автор новини: Наталя Мамченко
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
522
Коментарии:
0
Просмотров:
266
Коментарии:
0
Просмотров:
585
Коментарии:
0
Просмотров:
509
Коментарии:
0
Просмотров:
496
Коментарии:
0
Просмотров:
305
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.