22.11.2015    Просмотров:  240
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Безпрецедентне в історії рішення суду – Кабмін зобов‘язаний переглянути прожитковий мінімум на 2015 рік

Київський апеляційний адміністративний суд рішенням від 11 листопада не задовольнив апеляцію Кабінету міністрів і зобов'язав уряд переглянути прожитковий мінімум на 2015 рік. «Апеляційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 вересня 2015 року – без змін», - зазначається в постанові. Постанова суду зобов'язує уряд переглянути розмір прожиткового мінімуму на 2015 рік, повідомив позивач у цій справі керівник проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин.

Крім того, суд зобов'язав Кабмін провести науково-громадську експертизу, а також переглянути склад набору продуктів, товарів і послуг, на основі якого визначається прожитковий мінімум в Україні згідно із законом «Про прожитковий мінімум», додав юрист. «Є безпрецедентним сам факт, що у нас на руках сьогодні є виконавчий лист на примусове виконання цього рішення суду», - сказав Батрин. За його словами, рішення набуло законної сили, і будь-які можливі касаційні скарги з боку уряду не зупиняють виконання рішення суду Міністерством юстиції. Саме це відомство відповідає за цей напрямок, після того, як у січні 2015 року уряд вирішив ліквідувати Державну виконавчу службу.

Згадайте новину: Суд обязал дать доступ журналистам к информации о причинах смерти людей в Доме профсоюзов в Одессе 

За словами Батрина, у разі невиконання постанови суду може настати кримінальна відповідальність. «І не йтиметься про колегіальну розмиту відповідальність, коли ніхто ні за що не відповідає, оскільки за це питання несе відповідальність глава уряду», - пояснив юрист. Колишній народний депутат Степан Хмара під час прес-конференції сказав, що такі позови повинні мотивувати уряд проводити реальні реформи. «Те, що наші юристи змогли зробити через суд – це один з елементів тиску на нашу владу, щоб вона рухалася і щось робила в потрібному напрямку. Насамперед, це стосується уряду і парламенту», - заявив Хмара. На його думку, прожитковий мінімум повинен відповідати реальній вартості товарів і послуг. Гроші, необхідні для його збільшення, Кабмін зможе акумулювати в разі проведення реальної та ефективної демонополізації, детінізації і деофшоризації економіки, а також реформувавши податкову сферу і ряд інших напрямків, пояснив екс-нардеп.

Верховна Рада збільшила з 1 вересня 2015 року  мінімальну зарплату до 1378 грн і прожитковий мінімум до 1330 грн, тобто на 13%. Міністр фінансів України Наталія Яресько зазначила, що за підсумками 8 місяців 2015 року спостерігається стійка динаміка перевиконання дохідної частини загального фонду держбюджету. Міністр повідомила, що пропонується планові доходи держбюджету на 2015 рік збільшити на 14,3 млрд грн.

Джерело: УНІАН

Згадайте новину: НАЕК "Енергоатом" програв суд податковій інспекції на суму 4, 238 млрд. гривень 


 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: