15.04.2019    Просмотров:  493
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Апскьортинг: Зробив фото під спідницею - сів на два роки: новий закон в Англії та Уельсі

В Англії та Уельсі набув чинності закон, за яким за таємне фотографування жінок під спідницею (апскьортинг) можна отримати два роки в'язниці.

У документі вказано, що "оперування обладнанням" під одягом іншої людини з метою сфотографувати чи зняти на відео геніталії, сідниці чи спідню білизну є різновидом вуайєризму і може нести за собою покарання у вигляді штрафу або ув'язнення.

Згадайте новину: Учительницу математики уволили из-за "голого фото" в переписке

Апскьортинг (від англ. upskirting - задирання спідниці) став серйозною проблемою з появою смартфонів. Саме тому відповідні статті у законодавстві різних країн почали з'являтися лише нещодавно, і поки що таких країн небагато.

В Англії кампанію за те, аби офіційно визнати апскьортинг злочином, розпочала жителька Лондона Джина Мартін у 2017 році.

Влітку того ж року вона стала жертвою нахабного, демонстративного апскьортингу під час концерту в Гайд-парку: чоловік просунув їй телефон поміж ніг і почав робити знімки.

Поліцейські його затримали, поговорили з ним і попросили видалити всі зроблені фото - це було все, що вони могли зробити.

Після цього випадку Джина ініціювала кампанію за схвалення закону, який би дозволив карати за таку поведінку.

"Я на сьомому небі. 18 місяців виснажливої, емоційної роботи. Я завжди думала, що в політиці нічого не зміниш, але з'ясувалося, що все можливо - потрібна лише воля і допомога правильних людей", - каже жінка.

Онлайн-петиція Джини Мартін зібрала десятки тисяч підписів і зрештою привела до того, що на проблему звернули увагу британські політики.

Згадайте новину: Подглядывал! Суд наказал юриста, который использовал корпоративный дресс-код в низких целях

Одразу після початку цієї кампанії ми спілкувалася з кількома жінками, які стали жертвами апскьортингу.

Одну з них незнайомець сфотографував на автобусній зупинці. Іншу, вчительку за професією, фотографували ззаду і знизу учні-підлітки. Третя бачила, як незнайомець у магазині фотографує під спідницею її 18-річну доньку.

"Не можу повірити, що апскьортинг не підпадає під категорію сексуального домагання чи злочину. Це вторгнення в особистий простір. Не можна, щоб це сходило з рук лише тому, що в нас немає законів, які це регулюють", - сказала тоді одна зі співрозмовниць BBC.

В яких країнах апскьортинг вважається злочином?

  • Австралія: апскьортинг визнаний правопорушенням в усіх штатах
  • Нова Зеландія: за таємне фотографування і відеозйомку інтимних частин тіла, зберігання таких матеріалів і їх розповсюдження можна отримати до трьох років
  • Індія: за той же злочин передбачено до трьох років в'язниці
  • США: таємне фотографування інтимних частин тіла карається у деяких штатах

Джерело: BBC

Згадайте новину: У Бельгії суд звільнив братів-близнюків, бо не зміг розрізнити

Харрасмент! Судей будут наказывать за непристойные намеки, но пока только в США

Ляснув по сідниці - сів до в'язниці: у Франції чоловіка засудили за домагання

У Франції чоловіка вперше оштрафували на 300 євро за сексуальну агресію згідно з новим законом про вуличні домагання.

Окрім того, суддя, враховуючи обставини інциденту, засудив чоловіка до трьох місяців ув'язнення.

Таким чином у Франції вперше застосували законодавство, спрямоване на запобігання поведінці, яка принижує жінок, а також так званому "вовчому" свистінню, яким супроводжують появу людини, що викликає сексуальний інтерес.

Закон, ухвалений у серпні, передбачає штраф за домагання на суму до 750 євро.

Повідомляється, що 31-річний чоловік у стані алкогольного сп'яніння сів у автобус в місті Дравей, що на південь від Парижа. Він ляснув по сідницях 21-річну дівчину та зробив образливий коментар про неї та її груди.

За жінку заступився водій, який зачинив порушника спокою в автобусі до прибуття поліції.

Суддя розцінив поведінку чоловіка як відверту сексуальну агресію проти жінки і напад на водія, тому у своєму рішенні не обмежився штрафом згідно з новим законом.

Державний секретар Франції у справах рівності між чоловіками та жінками Марлен Ш'яппа, яка була ініціатором ухвалення нового закону, привітала рішення суду та вчинок водія автобусу.

"Браво швидкій реакції водія автобусу та визначенню покарання! Разом покінчимо з сексистським та сексуальним насильством", - написала вона в Twitter.

493
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: