Главная Юридический мир ... События 28 лютого – 1 березня | м. Київ | Cемінар «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2019р. Укладання, розірвання, зміна умов. Спори, що виникають з договірних відносин. Процесуальні новели. Нова судова практика виконання договорів». 28 лютого – 1 березня | м. Київ | Cемінар «ДОГОВІР...

28 лютого – 1 березня | м. Київ | Cемінар «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2019р. Укладання, розірвання, зміна умов. Спори, що виникають з договірних відносин. Процесуальні новели. Нова судова практика виконання договорів».

19.02.2019
Автор: Кортекс
Просмотров : 1236
 - 0_13280900_1550495295_5c6aae3f20731.jpg
Дата события
2019-02-28
Время проведения: 09:00-17:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
3540грн
Локация : Сучасний конференц-зал в центрі міста (ст. м. Печерська)
Показать на карте

ТОВ «Кортекс» запрошує 28 лютого – 1 березня взяти участь у 2-денному семінарі «ДОГОВІРНІ ВІДНОСИНИ в 2019р. Укладання, розірвання, зміна умов. Спори, що виникають з договірних відносин. Нова судова практика виконання договорів». Про що будемо говорити: актуальні питання договірного права на прикладах останньої судової практики – форма договору та наслідки недотримання, хто має право підписувати та приймати договори до виконання, як визначити ціну та валюту контракту, визнання договору недійсним – наслідки та способи захисту, як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції, актуальні питання господарського процесу та їх вплив на договірні відносини.

Забронювати участь >>>

Спікери:

Артемова Н. О. - суддя Господарського суду Дніпропетровської області.

Грек Б. М. - суддя Північного апеляційного господарського суду, к.ю.н., Заслужений юрист України.

Муравйов О. В. - адвокат, керуючий партнер АО «ЛНМ», заступник Голови Вищої ради юстиції (2015-2016), суддя ВАСУ (2012-2016) та ВГСУ ( 2005-2012), заслужений юрист України.

Богініч О. Л. - ст. науковий співробітник інституту Держави і права ім. М. Корецького, к.ю.н.

Теньков С. О. - адвокат з 30 річним стажем, доктор філософії в галузі права (США), Консультант International Police Association, автор 5 книг-коментарів та понад 350 статей в провідних юр. виданнях України.

Програма:

І. УКЛАДАННЯ, ЗМІНА УМОВ ТА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРІВ.

 • Зміст договору. Практичне та юридичне значення змісту договору. Тлумачення договору судом. Важливе в оформленні реквізитів договору (оформлення преамбули проблеми датування контракту, банківські реквізити).
 • Захист договору від фальсифікацій - технології протидії шахрайським діям контрагентів (необхідні застереження, особливості розміщення тексту, зшивання тощо.
 • Нечіткі формулювання умов договору. Новели судової практики. Використання для односторонньої зміни умов. Тлумачення договору через суд. Використання іноземної термінології, поіменовані та не поіменовані договори (що відсутні в Кодексах). Виконання рішень міжнародних судів
 • Форма договору: письмова, усна, електронна, нотаріальна. Нюанси укладання та наслідки недотримання. Вимоги до письмової форми. Використання факсимільного підпису. Чи потрібна нумерація договорів. Укладання договору через: е-mail, рахунок-фактуру, оформлення накладних, прийняття замовлення до виконання. Використання таких договорів в суді. Нові підходи ВС. Усна форма договору- позиція ВС, типові помилки. Встановлення договірних відносин при відсутності договору (листи, рахунки).
 • Нотаріальне посвідчення. Особливості. Застосування ч. 2 ст. 220 ЦК України. Нова судова практика ВС.
 • Електронні документи. Договірні відносини і листування в електронній формі. Нові тенденції у судових спорах з використанням електронних документів як доказів. Як підписувати електронні документи, у т.ч. договори. Докази отримання контрагентом електронного документа – заперечення факту отримання. Практика застосування сканів.
 • Укладення, підписання договорів. Набрання чинності. Хто має право укладати, підписувати та приймати договори до виконання? Нові підходи Верховного Суду. Як перевірити повноваження особи, що підписує договір? Сучасна практика і методика перевірки підписів і повноважень підписантів. Порушення повноважень: наслідки, що робити Договір підписано неуповноваженою особою (нюанси для філій та представництв). Укладання договорів по пошті. Відміна печаток. Підписання договорів без печатки – можливості для шахрайства(судова практика). Засоби протидії. Відмова визнати підпис, експертиза. Використання методів кримінального судочинства. Використання "В.О.". Факсимільний підпис – практика використання. Нова судова практика.
 • Укладення договору з перевищенням повноважень. Недобросовісність чи нерозумність дій третьої особи. Докази схвалення правочину та оцінка їх судом. Форми схвалення. Нова судова практика ВС.
 • Наступне схвалення договору при підписанні неуповноваженою особою - нове у судовій практиці.
 • Доручення та довіреність. Підписання договорів без доручення: хто може підписувати і на підставі яких документів. Як правильно скласти довіреність? Помилки. Наслідки.
 • Договори від імені філій і представництв. Правовий статус. Відповідальність філії (судова практика). Інші можливості для проведення діяльності за межами міста, де підприємство зареєстроване. Субсидіарна відповідальність.
 • Строки й терміни в договорах. Строк дії договору та строк дії зобов'язання: різниця і наслідки. Нюанси ЦКУ, ГКУ. Закінчення строку дії договору: що робити якщо боржник не виконав зобов'язання? Нюанси для окремих договорів та грошових зобов'язань. Нарахування відсотків, штрафних санкцій після закінчення строку невиконаного договору.
 • Зміна умов договору в т.ч. одностороння. Істотна зміна обставин як підстава для внесення змін. Судова практика.
 • Ціна договору. Валюта договору. Звичайна ціна. Зміна ціни. Можливість визначення ціни в договорі в у.о. Курсова різниця. Інфляційні втрати. Стягнення заборгованості в іноземній валюті
 • Розірвання договору. Дострокове розірвання. Можливості зміни умов або розірвання договору в односторонньому порядку. Істотна зміна обставин - підстава для одностороннього розірвання. Відмова від договору та розірвання договору без згоди іншої сторони: підстави, різниця, наслідки. Одностороння відмова як оперативно-господарська санкція: судова практика.
 • Визнання договорів недійсними: наслідки та способи захисту. Нова судова практика. Хто має право пред'явити позов про визнання недійсним (сторони договору, треті особи, податківці, акціонери). Можливості для віндикації. Строк позовної давності для визнання недійсним. Визнання недійсним розірваного договору. Ухвала про накладення арешту на майно як підстава визнання недійсним договору купівлі-продажу. Правочин, що порушує публічний порядок. Зловмисна домовленість. Удаваний правочин. Витребування майна у добросовісного набувача. Борги як збіг тяжких обставин і можливість визнання договору недійсним.
 • Визнання договорів неукладеними як спосіб ухилення від повернення боргу. Нова судова практика. Відокремлення від визнання договорів недійсними (за підставами, наслідками).
 • Визнання недійсними документів, що не є договорами(акти, накладні, довіреності, накази про призначення директором).
 • Відповідальність сторін у договорі. Як ефективно використати та передбачити в договорі штрафні санкції.

II. ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ.

 • Роль господарського договору для підтвердження вчинення господарської операції. Принципові зміни щодо оформлення виконання договорів – позбавлення актів приймання-передачі доказового значення, нова роль рахунків-фактур. Як тепер оформляти виконання договору ?
 • Нова судова практика по використанню актів звірки. Використання актів звірки в якості доказу певної суми боргу. Складності при їх застосуванні у суді.
 • Треті сторони у зобов'язаннях. Виконання договору за боржника третьою особою. Відмінність від поступки права вимоги й переводу боргу.
 • Штрафні санкції. Чи можна збільшувати штрафні санкції обмежені законом? Зменшення судом штрафних санкцій. Вина. Розмір пені: перевищення 2-ої облікової ставки НБУ. Пеня за негрошові зобов'язання на прикладі розірвання договору оренди. Строки стягнення пені, пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду. Чи можна рахувати пеню «назад». Особливості застосування позовної давності за ст.. 785 ГКУ. Застосування відсотків, проценти (ст. 536, ст. 625 ЦКУ). Проценти як частина боргу, як санкція. Чи проценти обов'язкові? Комерційний кредит. Відсотки за „користування чужими коштами"- нове в практиці. Відсотки за товарним кредитом. Стягнення відсотка інфляції.
 • Позовна давність в спорах про застосування штрафних санкцій. Нюанси застосування ч. 6 ст. 232 ГКУ.
 • Нарахування неустойки. Співвідношення збитків і неустойки (штрафних санкцій). Відокремлення господарсько-правової неустойки від штрафу, пені –судова практика. Обґрунтування вимог, якщо договір не визначає вид і розмір відповідальності. Чи завжди позивач повинен готувати для суду розрахунок штрафних санкцій? Можливості звільнення від відповідальності.
 • Неустойка. Проблемні питання стягнення неустойки. Застосування судами принципу справедливості та зменшення неустойки. Можливості переуступки права на стягнення неустойки.
 • Відшкодування шкоди – нове у регулюванні. Визначення розміру з урахуванням прострочення платежу. Практика, в т.ч. судова, стягнення не отриманого доходу (втрачена вигода). Нюанси для випадків відключення електроенергії, знеструмлення приміщень. Нові можливості стягнення відшкодування збитків (обґрунтування вимог) за невиконання зобов'язань: штрафні, оперативно-господарські санкції: підстави, порядок застосування.
 • Відповідальність за порушення грошового зобов'язання (ст. 625 ЦКУ) та (ст.231, ст. 232 та ст. 343 за ГКУ). Нюанси.
 • Підстави звільнення від відповідальності. Оцінка з погляду суду. Ознаки надзвичайності. Причинний зв'язок. Нова судова практика. Як правильно сформулювати форс-мажор.

III. ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ(ПД): проблемні та практичні питання

 • Вирішення моменту початку позовної давності. Зміна тривалості позовної давності. Нові позиції ВС.
 • Переривання перебігу позовної давності. Підстави. Застосування судом тривалості ПД. Продовження позовної давності. Чи є часткова сплата боржником основного боргу/санкцій підставою для переривання перебігу позовної давності.
 • Поважність причин пропуску позовної давності. Оцінка судом. Захист шляхом визнання поважними причин пропуску позовної давності (а не поновлення позовна давність у разі її спливу). Судова практика.
 • Позовна давність для звернення до суду з вимогами про визнання недійсним договору.
 • Позовна давність у спорах про витребування майна.
 • Позовна давність у справах за позовом прокурора. Право на клопотання про «поновлення» позовної давності.

IV. ГОСПОДАРСЬКИЙ ПРОЦЕС. Доказування в господарських спорах. Нові процесуальні можливості. Як оформити позовну заяву аби суд одразу відкрив провадження у справі.

 • Ефективні способи захисту порушеного права в господарських судах. Коментар судді.
 • Які процесуальні заходи доцільно використати, перш ніж йти до суду.
 • Доказування в господарських судах. Тактика доведення своїх вимог.
 • Підготовка доказової бази. На що звернути увагу.
 • Подання доказів. Механізм забезпечення доказів. Обмеження у часі. Які є можливості і як їх використати щоб доопрацювати доказову базу. Що робити якщо доказ не може бути поданий встановлений строк. Як це переконливо обґрунтувати. Електронні докази – що вважається оригіналом.
 • Як оформити позовну заяву аби суд одразу відкрив провадження у справі.

Забронювати участь >>>

Телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.

Всі професійні заходи тут desyatka.com.ua або на FB

1236
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст