Главная Юридический мир ... События 17 - 18 липня в м. Києві відбудеться семінар за темою «БУДІВНИЦТВО в 2018р. Порядок отримання дозвільної документації та етапи проходження дозвільних процедур. Як уникнути проблем з ДАБІ. Проектування, експертиза, експлуатація, технічна інвентаризація. 17 - 18 липня в м. Києві відбудеться семінар за т...

17 - 18 липня в м. Києві відбудеться семінар за темою «БУДІВНИЦТВО в 2018р. Порядок отримання дозвільної документації та етапи проходження дозвільних процедур. Як уникнути проблем з ДАБІ. Проектування, експертиза, експлуатація, технічна інвентаризація.

04.07.2018
Автор: Кортекс
Просмотров : 1640
 - 0_59855100_1530536585_5b3a2289922cd.jpg
Дата события
2018-07-17
Время проведения: 10:00-12:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
Бесплатно
Online

17 - 18 липня в м. Києві відбудеться семінар щодо проблемних питань застосування норм містобудівного законодавства в Україні за темою «БУДІВНИЦТВО в 2018р. Порядок отримання дозвільної документації та етапи проходження дозвільних процедур. Як уникнути проблем з ДАБІ. Проектування, експертиза, експлуатація, технічна інвентаризація. Будівельна амністія».

У фокусі уваги – особливості застосування дозвільних процедур з урахуванням структури органів ДАБІ. Хто має право заходити на перевірку, крім інспекторів, інспекційні «ноу-хау», як обмежити доступ контролерів на об’єкт. Що робити у випадку відмови у видачі дозвільного документу. Нові вимоги щодо проектної документації, експертизи. Проблемні питання щодо залучення ліцензованих та сертифікованих виконавців. Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Ці та інші питання – від найкращих експертів будівельної галузі.

Дізнайтесь подробиці та реєструйтесь тут >>>

Спікери:

Берендєєва О. В. - перший заступник директора ДП «Укрдержбудекспертиза».

Сергієнко О. В. - екс-начальник Управління дозвільних процедур ДАБІ України.

Івлєва Н. П. – завідувач відділу ДП "ДЕРЖАВНИЙ НДІ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ", судовий експерт з будівельно-технічної експертизи, к.е.н.

Павленко Д. М. - один з найкращих експертів-практиків в сфері нерухомості, директор аналітичного центру «Правовий захист БТІ», автор численних публікацій у спеціалізованих виданнях.

Кононенко Т. Ю. – член-кореспондент Академії Будівництва України, експерт Інжинірингового Центру КНУБА, один з розробників ДСТУ.

Кисіль В. В. – один з найкращих юристів України в галузі будівництва та нерухомості (рекомендований міжнародним юридичним рейтингом The LEGAL 500 EMEA - 2014), адвокат, партнер, керівник практики будівництва та нерухомості ЮФ "КРD-Consulting". Фірма визнана лідером в сфері будівництва та нерухомості в Україні в 2016р.(за міжнародним рейтингом The LEGAL 500 EMEA-2016).

Представник - Мінрегіонбуду.

Програма:

1. НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ та їх ЗАСТОСУВАННЯ.

1.1 Нова Постанова КМУ № 327 від 25.04.2018р. Етапи проходження дозвільних процедур.

1.2 Нові вимоги до прийняття об’єктів в експлуатацію – зміни до постанови КМУ № 461.

1.3 Скасування поняття «технічне переоснащення» і його наслідки

1.4 Нові зміни до постанови КМУ № 466 щодо порядку виконання підготовчих та будівельних робіт.

1.5 Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Технічний нагляд і сертифікація – тепер тільки для СС2 та СС3. Нові кваліфікаційні вимоги та відповідальних виконавців

1.6 Нові ДСТУ. Законодавчі ініціативи. Проблемні питання.

1.7 Необхідність коригування проектної документації згідно з новими вимогами з охорони праці. Нові вимоги щодо призначення керівників будівництва та відповідальних за охорону праці на всіх стадіях будівельного процесу.

1.8 Дозвільна документація у дворівневій системі архбудконтролю та нагляду. Особливості реєстрації. "Розпилення" повноважень між органами місцевого самоврядування та центральними органами влади в сфері Держархбудконтролю. Хто здійснює контроль та реєстрацію. В яких випадках? Інспекційні «ноу-хау». Як оскаржити рішення посадових осіб.

1.9 Контроль достовірності даних поданих на реєстрацію декларативних та дозвільних документів. Нова судова практика.

1.10 Нові зміни та проблемні питання служби замовника.

1.11 Процедура прийняття в експлуатацію об'єктів СС2 та СС3. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію. Колізії між порядком проведення техінвентаризації та ДБН щодо визначення площ будівель.

2. ЗУ «ПРО ОЦІНКУ ВПЛИВУ на ДОВКІЛЛЯ». Новий дозвільний документ – Висновок з оцінки впливу на довкілля.

2.1 Об’єкти що підпадають під дію Закону.

2.2 Що робити із «старими» висновками екологічної експертизи.

2.3 В яких випадках і коли необхідно отримувати новий Висновок. Як він може вплинути на отримання інших дозволів?

2.4 Порядок отримання Висновку: повідомлення про заплановану діяльність, підготовка Звіту, громадське обговорення, Висновок з оцінки впливу на довкілля.

2.5 Що таке «рішення про провадження планової діяльності». Дії після отримання Висновку. Відсутність Висновку – санкції.

3. ЛІЦЕНЗУВАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. НОВІ ФОРМИ ДОКУМЕНТІВ.

4. РОЗРАХУНОК КЛАСУ НАСЛІДКІВ ОБ'ЄКТУ БУДІВНИЦТВА ТА ДОКУМЕНТИ ЩО ЦЬОМУ КЛАСУ ТРЕБА ОТРИМАТИ.

4.1 Клас наслідків об'єкта будівництва - кожного будинку будівлі, споруди, лінійного об'єкта інженерно−транспортної споруди окремо або комплексу об'єктів будівництва.

4.2 Клас наслідків об'єкта реконструкції, технічного переоснащення або нового будівництва.

4.3 Клас наслідків об'єкта або частини існуючого об'єкта без повного призупинення його використання за призначенням.

4.4 Клас наслідків об'єктів поточного ремонту.

4.5 Види діяльності та об'єкти підвищеної екологічної небезпеки.

4.6 Клас наслідків при проектуванні в сейсмічних районах.

4.7 Безстроковість ліцензій - які ліцензії є безстроковими, як переоформити, чи необхідно приводити у відповідність перелік робіт у ліцензії, тощо.

4.8 Випадки анулювання ліцензій та втрати чинності.

4.9 Контроль за дотриманням ліцензійних умов.

5. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ У БУДІВНИЦТВІ. ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ.

5.1 Правовий статус земельних ділянок. Процедури отримання, перехід прав, наявність кадастрового номеру та їх реєстрація. Функції і компетенція місцевих органів влади при наданні прав на землю.

5.2 Містобудівна документація. Генеральний план населеного пункту. План зонування. Детальний план території. Як розробляються, проблемні моменти. Містобудівний моніторинг і кадастр

5.3 Вихідні дані на проектування. Порядок отримання містобудівних умов та обмежень для будівництва. Роз'яснення. Технічні умови. Порядок отримання. Основні проблеми. Завдання на проектування. Особливості та порядок отримання.

6. ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ СЛУЖБИ ЗАМОВНИКА. НОВІ ЗМІНИ.

6.1 Проблемні питання участі ліцензованих та сертифікованих виконавців в будівельних роботах.

6.2 Вибір проектувальника. Договірні відносини між замовником та проектантом. Сертифікація послуг по проектуванню.

6.3 Склад та зміст проектної документації. ДБН А.2.2-3-2014. Розробка проектної документації та її повнота. Назва проекту. Стадії проектування. Об'єкти СС2, СС3. Процедура затвердження проектної документації замовником(якими документами). Внесення змін в проектну документацію. Рекомендації. Відповідальність

6.4 Авторський та технічний нагляд в нових умовах. Хто є автором проекту (ГІП, ГАП)? Чи може ГІП бути автором та здійснювати авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав, основні законодавчі колізії та норми.

6.5 Експертиза у будівництві: нові зміни та практика їх застосування. Обов'язкова та добровільна. Особливості проведення відповідних експертиз (експертизи за напрямками, кошторисної частини). Оформлення результатів.

6.6 Залучення підрядників (субпідрядників). Ліцензування окремих видів робіт. Хто такий замовник? Чи відрізняється він від забудовника і чи можна передати його функції? Розподіл штрафних санкцій між учасниками будівництва.

7. ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ. КОНТРОЛЬ та НАГЛЯД в 2018р

7.1 Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архбудконтролю та нагляду.

7.2 Нюанси подачі документів. Що робити якщо інспекція "грає" своїми правами. Рекомендації щодо формування доказової бази у випадку спору з інспекцією.

7.3 Практика проведення перевірок. Хто має право заходити на перевірку крім інспекторів. Як ідентифікувати тих, хто приходить з інспекцією("залучені особи"). Як обмежити довільний доступ "контролерів" на об'єкт. Як оскаржувати протиправні рішення та дії посадових осіб інспекції в т.ч. в прокуратурі.

7.4 Підготовчі роботи згідно нових змін. Процедура узгодження.

7.5 Будівельна діяльність. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), технічне переоснащення, поточний ремонт. Визначення терміну "технічне переоснащення".

7.6 Будівельні роботи. Нові зміни.

7.7 Прийняття збудованого об'єкта в експлуатацію для об'єктів 2-го(СС2) та 3-го(СС3) класу наслідків. Умови в залежності від класу наслідків. Проблемні моменти.

7.8 Сплата до фонду пайової участі. Розмір пайового внеску та його розрахунок. Нюанси.

7.9 Об'єкт незавершеного будівництва. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершеного будівництва.

8. ТЕХНІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ - НОВІ ЗМІНИ. Деякі питання проведення технічної інвентаризації згідно нових змін у містобудівному законодавстві.

9. САМОВІЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО. Експлуатація об’єктів без отримання прав на виконання робіт. Будівельна амністія.

10. ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА - НОВІ ЗМІНИ

10.1 Інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт, у т.ч. порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку.

10.2 Розрахунок середньої заробітної плати у будівництві в 2018р.

10.3 Нові Зміни щодо визначення розміру кошторисного прибутку.

10.4 Визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.

10.5 Практичні питання визначення вартості робіт з науково-технічного супроводу (ДБН В.1.2-5:2007) у будівництві.

10.6 Нові Зміни (№1, №2, №3) щодо визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації.

СИСТЕМА ДОГОВІРНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ.

Умови участі на сайті >>>

Якщо у Вас є питання щодо семінару, телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Ми відповімо на будь-яке Ваше запитання.

1640
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст