Главная Юридический мир ... События 11-12 грудня семінар «Земельні відносини в Україні в 2019р. Ключові зміни для аграріїв. Оренда. Реєстрація. Операції з паями. Плата за землю» 11-12 грудня семінар «Земельні відносини в Україні...

11-12 грудня семінар «Земельні відносини в Україні в 2019р. Ключові зміни для аграріїв. Оренда. Реєстрація. Операції з паями. Плата за землю»

23.11.2018
Автор: Кортекс
Просмотров : 2052
 - 0_42574900_1542876072_5bf66ba867f96.jpg
Дата события
2018-12-11
Время проведения: 09:00-17:00
Записаться на семинар
Задать вопрос автору
Стоимость участия
3500грн
Локация : Сучасний конференц-зал в центрі міста (ст. м. Печерська)
Показать на карте

11-12 грудня в м. Києві відбудеться 2-денна конференція «ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ в УКРАЇНІ в 2019р. Новели земельного законодавства та практика їх застосування. Оренда землі. Ключові зміни для аграріїв Реєстрація. Плата за землю».

Реєстрація триває. Залишайте заявку >>>

Спікери:

Мартинюк О. А. — заступник Директора Департаменту приватного права Міністерства юстиції, екс-керівник підрозділу Держгеокадастру, експерт проекту Світового банку Doing Business 2015 з питань реєстрації прав власності та ДЗК, експерт-тренер курсу для суддів Національної школи суддів.

Лівіцька А. І. — радник ЮФ "Астерс", юрист року в Україні у сфері видобування корисних копалин - Finance Monthly Global Awards 2017, рекомендований експерт з сільського господарства та земельного права, дослідження "Вибір клієнта" Юридична газета 2017, рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права - Юридична Практика 2015, рекомендований експерт з нерухомості та будівництва - The Legal 500: EMEA 2011-2014.

Кобилянський В. А. — адвокат, партнер Crowe LF Ukraine, один з найкращих фахівців-практиків України в галузі земельних правовідносин, один з авторів Земельного кодексу.

Шевченко Ю. М. — адвокат, ст. юрист МЮФ "ALEXANDROV&PARTNERS".

Близнюк П. М. — експерт в сфері землеустрою та земельного права ДУ "Інститут охорони ґрунтів України". Екс-заступник керівника обласного Держземагенства.

Гривнак К. Б. — Державний радник податкової служби ІІІ рангу, екс-керівник підрозділу ДФСУ.

НОВЕЛИ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА в 2019р.

 1. Переоцінка с/г земель в 2019р. – до чого готуватись.
 2. Ключові новації в агросфері. Новели врегулювання використання с/г земель.
 3. Право на оренду польових доріг, лісосмуги, "шахматка". Польові дороги – вирішення проблеми самовільного заняття. Як трактувати положення щодо строку оренди (min 7 років, max. 7 років, чи тільки 7 років?). Вирішення проблеми "шахматки" на полі: як законно оформити обмін земельними ділянками.
 4. Нові зміни щодо оренди земель с/г призначення. Обмін правами користування землею (без згоди власника земельної ділянки!). Спрощення обміну ділянками в масиві земель с/г призначення. Процедура обміну орендованих земель. Обмін земель та мораторій. Міна приватних земель на державні/комунальні.
 5. Переважне право оренди решти земель земельного масиву. Як його реалізувати.
 6. Землі колективної власності - доля вирішена? Чи порушує новий Закон права власників земельних часток? Коли і як колективні землі стануть комунальними? Передача повноважень до органів місцевого самоврядування. Які землі можна допаювати, а які переходять у комунальну власність. Порядок оформлення земель колективної власності.
 7. Невитребувані паї та нерозподілені земельні ділянки. Важливі зміни, нові поняття та порядок оформлення, перехідний період. Коли завершиться паювання? Неоформлена спадщина.
 8. Нові преференції для сімейних фермерських господарств.
 9. Меліорація. Нові законодавчі зміни щодо встановлення сервітуту для здійснення заходів з меліорації.
 10. Розширення поняття с/г товаровиробник для цілей застосування спрощеної системи оподаткування.
 11. Зміни в системі держреєстрації майнових прав. Процедурні та проблемні питання реєстрації прав в контексті нового ЗУ № 2498-VIII. Чи потрібно приймати окреме рішення ради щодо оформлення права власності. Що робити якщо землі колективної власності перебувають на території кількох рад. Як реєструвати право власності якщо землі колективної власності перебувають за межами населеного пункту.
 12. Зміни щодо виправлення помилок в ДЗК та інвентаризації земельних масивів
 13. Типовий договір оренди землі – зміни є і будуть. Наслідки для орендарів та власників.
 14. Орендна плата за землі державної і комунальної власності: зміна строків та збільшення санкцій.
 15. Новий порядок НГО з 17.07.2018р! Плата за користування може збільшитись з 20% до 300%!
 16. Антирейдерські новації. Зменшення ризиків рейдерських атак.
 17. Децентралізація у сфері земельних відносин. Розподіл повноважень щодо розпорядження, встановлення плати та контролю. Алгоритм передачі земельних ділянок с/г призначення у комунальну власність ОТГ.
 18. Вдосконалення механізму управління в сфері розпорядження, використання та охорони земель державної та комунальної власності. Контроль. Нові обмеження.

ОРЕНДА (СУБОРЕНДА) ЗЕМЛІ в 2019р.: хто і що може передавати в оренду та як це оформити. Особливості для земель різного цільового призначення в т.ч. державних підприємств.

 1. Суборенда землі: строки, суб’єкти.
 2. Правила визначення предмету оренди: технічні та юридичні аспекти.
 3. Перехід права оренди при переході права власності при будівництві. Яким чином це реалізується на практиці.
 4. Реалізація переважного права оренди.
 5. Право продажу оренди земель с/г призначення і його реалізація на практиці. Обмеження. Моделі, які можна використовувати.
 6. Оренда земельних ділянок держпідприємств. Проблемні питання.
 7. Узгодження меж земельних ділянок.
 8. Оренда паїв та невитребуваних паїв. Процедура передачі або хто може розпоряджатися такими землями.
 9. Подвійна реєстрація права оренди: що робити до та після.

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ Укладання, пролонгація, зміни умов, реєстрація, розірвання договорів оренди. Вимоги до договорів оренди. Ризики невідповідності та шляхи захисту. Типовий договір оренди – коли його використання є обов’язковим. Як уникнути дострокового припинення. Укладення, особливості держреєстрації. Що потрібно передбачити в договорі щоб уникнути спорів. Розрахунок строку дії. Як обійти мінімальний строк оренди для с/г земель. Управління договірними відносинами на підприємстві. Різні строки, реєстрація, продовження. Встановлення та порядок зміни орендної плати за землю в т.ч. в односторонньому порядку. Заміна сторони договору. Реалізація права на поновлення договору оренди. Розірвання договору оренди, в т.ч. в односторонньому порядку. Надання земельних ділянок у спільну оренду. Зміна власника орендованих земельних ділянок та вплив цього факту на договір оренди землі та його реєстрацію.

ОРЕНДА ЗЕМЛІ: ДОГОВІРНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ОРЕНДІ ЗЕМЛІ, В Т.Ч. В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ГАЛУЗЕВИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ. (Локальна практика). Типовий договір сервітуту (локальна практика): маневри та можливості сервітуту. Як не втратити суперфіцій, доказова база. Типовий договір емфітевзису: його можливості для структурування угод з "агрогравцми". Інвестиційні договори. Договір спільної діяльності. Договір спільної обробки. Попередні договори оренди землі. Договір компенсації за користування земельною ділянкою - коли їм користуватись, можливості уникнути відповідальності. Змішані договори.

РЕЄСТРАЦІЯ ДІЛЯНОК В ДЗК в 2019р. ДЕРЖАВНИЙ ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР: функціонування, порядок ведення. Виправлення помилок у відомостях ДЗК.

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ В 2019р. Зміни в процедурах реєстрації прав.

ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ (аукціонів): Електронні земельні торги.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТА ЗМІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ. Особливості по деяких категоріях земель.

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ЗЕМЛІ. ОПЕРАЦІЇ З ЗЕМЕЛЬНИМИ ПАЯМИ. Управління невитребуваними паями. Ризики дозволених операцій.

 1. Фермерські господарства - нюанси правового статусу. Оформлення та переоформлення земельних ділянок, наданих для ведення фермерського господарства.
 2. Операції з земельними паями. Невитребувані, нерозподілені, неоформлені. Управління невитребуваними паями. Що робити, якщо не давався дозвіл на паювання. Що робити, коли пайовики не хочуть укладати/продовжувати договір оренди.
 3. Управління землями померлих. Неоформлена, недооформлена та "відумерла" спадщина - що робити у кожній ситуації. Як оформити відносини із спадкоємцями землі, які ще не оформили свої права на землю.
 4. Добровільна відмова від права власності.
 5. Будівництво на с/г землях. Що можна будувати на с/г землях.
 6. Використання с/г земель для інших цілей.

ЗЕМЛІ СПЕЦПРИЗНАЧЕННЯ. Особливості набуття прав на землі транспорту, зв'язку, енергетики, промисловості.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ. Нові законодавчі зміни. Новий порядок НГО.

 1. Форми плати за землю. Платники та об'єкт оподаткування.
 2. Компетенція сільських, селищних, міських рад та рад об'єднаних територіальних громад по встановленню плати за землю. Зміни до рішень протягом бюджетного року.
 3. Нові ставки земельного податку (залізниця, гірничодобувні підприємства; лісові землі).
 4. Нормативно-грошова оцінка землі як база оподаткування. Новий порядок індексації.
 5. Новий порядок проведення НГО земель. Застосування нових коефіцієнтів при визначенні розміру НГО земельних ділянок. Чи потрібно замовляти НГО самостійно.
 6. Отримання витягу про розмір НГО. Ризики правильності її встановлення. Коли потрібно отримувати новий витяг з НГО. Коли його подавати в податкову.
 7. Особливості оподаткування різних категорій земель, зокрема, сільськогосподарських угідь та інших земель с/г призначення; земель, зайнятих житловим фондом; забудованих земель за межами населених пунктів.
 8. Оподаткування земельної ділянки під придбаними у власність та орендованими об'єктами нерухомості та їх частинами.
 9. Орендна плата за землі державної та комунальної власності. Зміна розмірів орендної плати у 2019 році.
 10. Сплата коштів за іншими договорами землекористування. Скільки сплачувати та до яких бюджетів.
 11. Пільги із земельного податку. Нові зміни у користуванні пільгою для громадян у 2018-2019 році.
 12. Визначення суми земельного податку юридичними особами.
 13. Декларація із земельного податку та орендної плати за оновленою формою. Рекомендації щодо правильності її заповнення та подання до контролюючих органів.
 14. Строки та порядок сплати земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів.

ЗЕМЕЛЬНІ СПОРИ. НОВА СУДОВА ПРАКТИКА.

 1. Питання юрисдикції. Визначальні моменти для встановлення юрисдикції. Особливості окремих категорій спорів. Питання, що виникають при об'єднанні позовних вимог.
 2. Ефективні способи захисту порушеного права в земельних правовідносинах.
 3. Укладання договору оренди земельної ділянки в судовому порядку. Приклади задоволення позовних вимог та розбір можливих підстав відмови у задоволенні відповідного позову.
 4. Спори щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки. Аналіз підстав в т.ч. зміна розміру орендної плати. Внесення змін до законодавства як підстава для внесення змін до договору.
 5. Поновлення договору оренди земельної ділянки. Основні помилки. Поновлення чи переважне право на продовження договору оренди? Поновлення договору в порядку ст. 33 ЗУ "Про оренду землі").
 6. Розірвання договору оренди земельної ділянки. Підстави. Невикористання / використанням не за цільовим призначенням / порушення режиму використання / систематична несплата орендної плати. Ефективні способи захисту.
 7. Судова практика щодо визнання недійсними договорів оренди земельної ділянки.
 8. Спори щодо визнання недійсним договорів купівлі-продажу земельної ділянки.
 9. Витребовування земельної ділянки з незаконного володіння. Негаторні / віндикаційні / кондикційні позови.
 10. Відшкодування шкоди за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів.
 11. Особливості застосування земельного законодавства під час переходу права власності на нерухоме майно. Нова судова практика.
 12. Оскарження актів органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади з питань передачі землі.
 13. Позовна давність у земельних спорах. Позовна давність по позовам прокурорів.

Дізнайтесь більше >>>

Якщо у Вас є питання щодо семінару, телефонуйте: (044) 451-88-12 (067) 403-45-46

Більше інформації щодо інших професійних заходів тут desyatka.com.ua або на FB

2052
Просмотров
0
Коментарии

Оставьте Ваш комментарий:

Добавить
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст