Документ z0374-24, чинний, поточна редакція — Прийняття від 12.01.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 26.03.2024. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

МІНІСТЕРСТВО ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

12.01.2024  № 5


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 березня 2024 р.
за № 374/41719

Про затвердження Вимог до переліків сертифікованих засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки

Відповідно до частини шостої статті 19 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», пунктів 4, 8, 10 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 856, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Вимоги до переліків сертифікованих засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що додаються.

2. Органи з оцінки відповідності, акредитовані на проведення сертифікації засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, формують та публікують на своїх офіційних вебсайтах переліки сертифікованих ними засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, а також надають Міністерству цифрової трансформації України, переліки сертифікованих ними засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки протягом місяця з дня набрання чинності цим наказом.

3. Сектору ІТ (Ціхановський Р.В.) забезпечити формування та публікацію на офіційному вебсайті Міністерства цифрової трансформації України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим наказом, а також підтримку в актуальному стані переліку всіх засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності, акредитованими на проведення сертифікації засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

4. Директорату розвитку цифровізації (Халєєва А.П.) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Вискуба О.А.

Віце-прем’єр-міністр України
з інновацій, розвитку освіти,
науки та технологій -
Міністр




М. Федоров

ПОГОДЖЕНО:

Голова
Державної регуляторної служби України

Голова Національного банку України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Заступник Голови Державної служби
спеціального зв’язку та захисту інформації України




О. Кучер

А. Пишний


Д. Лубінець


О. Потій



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства цифрової
трансформації України
12 січня 2024 року № 5


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 березня 2024 р.
за № 374/41719

ВИМОГИ
до переліків сертифікованих засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки

I. Загальні положення

1. Ці Вимоги встановлюють порядок ведення переліків засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності, а також переліку всіх засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності, акредитованими на проведення сертифікації засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки (далі - органи з оцінки відповідності), Міністерством цифрової трансформації України.

Дія цих Вимог не поширюється на надання електронних довірчих послуг відповідно до положень абзацу другого частини першої статті 2 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі - Закон).

2. У цих Вимогах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», Законі та інших нормативно-правових актах у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

II. Порядок ведення переліків засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності

1. Органи з оцінки відповідності формують, підтримують в актуальному стані та публікують на своїх офіційних вебсайтах переліки сертифікованих ними засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки (далі - Переліки органів з оцінки відповідності).

2. Ведення Переліків органів з оцінки відповідності здійснюється в інформаційно-комунікаційних системах органів з оцінки відповідності із застосуванням комплексної системи захисту інформації або системи управління інформаційною безпекою з підтвердженою відповідністю відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації.

3. Переліки органів з оцінки відповідності зображуються у вигляді списків, кожен порядковий номер якого містить блок інформації про один засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки, а саме:

1) назву засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки щодо якого видано документ про відповідність засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки (далі - документ про відповідність);

2) ідентифікаційні дані, які однозначно визначають виробника засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, у тому числі обов’язково для юридичної особи - найменування та код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України для резидентів;

3) дату та номер документа про відповідність;

4) посилання на документ про відповідність у форматі PDF;

5) строк дії документа про відповідність чи строк, на який призупинено дію документа про відповідність, або дату його скасування.

4. Переліки органів з оцінки відповідності публікуються у форматі PDF. Керівник органу з оцінки відповідності або уповноважена ним особа підписує Переліки органів з оцінки відповідності кваліфікованим електронним підписом або удосконаленим електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

5. Підставами для внесення відомостей до Переліків органів з оцінки відповідності є видача, призупинення, скасування документа про відповідність.

6. Відомості до Переліків органів з оцінки відповідності вносяться не пізніше наступного робочого дня після видачі, призупинення, скасування документа про відповідність.

7. У разі видачі, призупинення, скасування документа про відповідність орган з оцінки відповідності зобов’язаний протягом п’яти робочих днів з дня настання таких змін подати до Міністерства цифрової трансформації України лист з копією документа про відповідність або документів про призупинення, скасування документа про відповідність шляхом його направлення на електронну адресу hello@thedigital.gov.ua.

III. Порядок ведення переліку всіх засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності

1. Міністерство цифрової трансформації України формує, підтримує в актуальному стані та публікує на своєму офіційному вебсайті перелік всіх засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, сертифікованих органами з оцінки відповідності (далі - Перелік).

2. Ведення Переліку здійснюється в інформаційно-комунікаційній системі Міністерства цифрової трансформації України із застосуванням комплексної системи захисту інформації або системи управління інформаційною безпекою з підтвердженою відповідністю відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації.

3. До Переліку вносяться такі відомості:

1) ідентифікаційні дані, які однозначно визначають орган з оцінки відповідності, який видав документ про відповідність, у тому числі обов’язково - найменування та код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

2) інформація, передбачена в підпунктах 1-5 пункту 3 розділу II цих Вимог.

4. Відомості, після внесення їх до Переліку, публікуються на офіційному вебсайті Міністерства цифрової трансформації України за адресою: https://thedigital.gov.ua/ - на вебсторінках, які створюються для кожного органу з оцінки відповідності окремо.

5. Підставами для внесення відомостей до Переліку є лист, надісланий органом з оцінки відповідності до Міністерства цифрової трансформації України.

6. Відомості до Переліку вносяться та публікуються Міністерством цифрової трансформації України на своєму офіційному вебсайті не пізніше наступного робочого дня після отримання листа від органу з оцінки відповідності.

7. Органи з оцінки відповідності забезпечують достовірність відомостей, що подаються Міністерству цифрової трансформації України, для внесення їх до Переліку.

Директор директорату
розвитку цифровізації


А. Халєєва



вгору