Документ 398-2021-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 21.04.2021
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 27.04.2021. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 квітня 2021 р. № 398
Київ

Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок та умови надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 73




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2021 р. № 398

ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - субвенція).

2. Головним розпорядником субвенції та відповідальним за виконання бюджетної програми є Мінсоцполітики.

3. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.

4. Субвенція спрямовується на:

реконструкцію, капітальний та поточний ремонт наявних приміщень для облаштування в них нових притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - притулок), денних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - денний центр), і спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - консультативна служба);

придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, в тому числі довгострокового користування, для притулків, денних центрів, консультативних служб (зокрема, офісних і побутових меблів, жалюзі, ролетів, штор, металевих ґрат, віконних і дверних блоків, покриття для підлоги, посуду), комп’ютерної та офісної техніки (у тому числі програмного забезпечення, придбання якого передбачено разом із придбанням комп’ютерної техніки), мережевого та телекомунікаційного обладнання, протипожежного приладдя;

придбання автомобілів (мінівенів, позашляховиків) для притулків з метою забезпечення функціонування утворених при них мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (далі - мобільні бригади).

5. Умовами надання субвенції є наявність:

рішення місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про утворення притулку, денного центру, консультативної служби;

рішення керівника притулку (у разі, коли притулок є окремою юридичною особою) або керівника юридичної особи, яка утворила притулок (у разі, коли притулок є структурним підрозділом іншого закладу/іншої установи соціального чи іншого спрямування), про утворення мобільної бригади при притулку (у разі придбання автомобіля (мінівена, позашляховика);

приміщення (окремої будівлі, споруди або частини будівлі), що потребує реконструкції, капітального або поточного ремонту і є комунальною власністю, в тому числі спільною, суб’єкта, який отримує субвенцію, що підтверджено відповідними документами (у разі реконструкції/капітального або поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку, денного центру, консультативної служби);

затверджених в установленому порядку документів, необхідних для виконання робіт з реконструкції, капітального/поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку, денного центру, консультативної служби відповідно до Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 655 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 68, ст. 2310) (у разі реконструкції, капітального/поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку), Типового положення про денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Типового положення про спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 824 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 70, ст. 2469) (у разі реконструкції, капітального/поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому денного центру або консультативної служби);

гарантійного листа місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо належного забезпечення подальшого функціонування притулку, денного центру, консультативної служби, а також забезпечення функціонування та подальшого обслуговування придбаного автомобіля (мінівена, позашляховика) за рахунок коштів місцевого бюджету або інших джерел, не заборонених законодавством.

6. Питання придбання обладнання і предметів довгострокового користування для притулків, денних центрів, консультативних служб не регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2001 р. № 332 “Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету” (Офіційний вісник України, 2001 р., № 14, ст. 615; 2016 р., № 16, ст. 637).

У разі придбання автомобіля (мінівена, позашляховика), вартість якого перевищує 1500 тис. гривень, витрати, пов’язані з таким перевищенням, забезпечуються за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.

7. Пропозиції щодо витрат, на які буде спрямовано субвенцію згідно з пунктом 4, разом з відповідними документами, передбаченими пунктом 5 цих Порядку та умов, подаються протягом 30 робочих днів з дати набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 398 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі”, до Мінсоцполітики місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування (далі - суб’єкти подання пропозицій).

Крім документів, передбачених абзацом першим цього пункту, суб’єкт подання пропозиції подає Мінсоцполітики інформацію про:

кількість населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці (останні офіційні дані);

кількість наявних ліжко-місць для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, у притулках, денних центрах, на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (станом на 1 квітня 2021 р.) (у разі реконструкції/капітального або поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку, денного центру);

потребу у створенні ліжко-місць з відповідним обґрунтуванням (у разі реконструкції/капітального або поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку, денного центру, що надає послугу цілодобового перебування).

8. Пропозиції щодо напрямів витрат субвенції розглядаються відповідно до цих Порядку та умов комісією, утвореною Мінсоцполітики.

Головою комісії є заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції. До складу комісії входять представники Мінсоцполітики та Нацсоцслужби, а також (за згодою) представники інших органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій.

Персональний склад комісії та положення про неї затверджуються наказом Мінсоцполітики.

Формою роботи комісії є засідання, регламент роботи якого визначається головою комісії. Засідання комісії веде голова. Засідання комісії є правоможним, якщо в його роботі бере участь більш як половина членів її затвердженого складу.

Пропозиції комісії приймаються більшістю голосів членів комісії, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає голова комісії.

Пропозиції комісії оформляються протоколом, який підписується головою комісії, її секретарем і всіма присутніми на засіданні членами комісії.

У разі необхідності отримання додаткової інформації комісія має право звернутися до суб’єкта подання пропозиції, оформивши таке рішення у вигляді додаткового протоколу.

9. Комісія ухвалює пропозиції щодо розподілу напрямів витрат між суб’єктами подання пропозицій у межах бюджетних асигнувань з урахуванням таких даних щодо Автономної Республіки Крим, областей України або м. Києва:

кількість населення (останні офіційні дані);

кількість звернень від осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (за попередній рік);

кількість наявних ліжко-місць для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, у притулках, денних центрах (станом на 1 квітня 2021 р.);

інше.

10. У разі необхідності уточнення пропозицій щодо розподілу обсягу субвенції або напрямів витрат між місцевими бюджетами комісія може розглядати такі пропозиції відповідно до пунктів 6-9 цих Порядку та умов.

11. Розподіл субвенції між місцевими бюджетами затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за поданням Мінсоцполітики.

12. Проектна документація для об’єктів реконструкції/капітального ремонту готується відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).

13. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407.

14. Титули об’єктів реконструкції / капітального ремонту затверджуються відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320).

15. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок субвенції здійснюється відповідно до закону. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

16. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

17. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 5 числа Мінсоцполітики за встановленою ним формою інформацію про стан використання коштів.

18. Казначейство подає щомісяця до 15 числа Мінсоцполітики і Мінфіну інформацію про обсяг перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів.

19. Мінсоцполітики подає до 1 березня року, що настає за звітним періодом, Мінфіну інформацію про використання субвенції за напрямами витрат.

20. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.



вгору