Документ 274-2024-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 08.03.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 12.03.2024. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 8 березня 2024 р. № 274
Київ

Про затвердження Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків часток у статутному капіталі якого належать державі

Відповідно до частини сьомої статті 74 Господарського кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства в товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків часток у статутному капіталі якого належать державі, що додається.

2. Установити, що інвентаризація майна, яке перебуває на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації, згідно із затвердженим Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, не проводиться під час прийняття рішень про перетворення державних унітарних комерційних підприємств у товариства з обмеженою відповідальністю, формування відомостей про майно, в тому числі переліків і зведених актів інвентаризації, проведення оцінки цілісного (єдиного) майнового комплексу та формування статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю. Зазначене майно (активи, власний капітал та зобов’язання) таких підприємств, їх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів не включається до переліків і зведених актів інвентаризації майна, відображається (крім зобов’язань) в балансі та закріплюється за товариством з обмеженою відповідальністю на праві господарського відання до проведення його інвентаризації та оцінки.

3. Суб’єктам управління об’єктами державної власності під час проведення інвентаризації та оцінки майна підприємств, їх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів, зазначених у пункті 2 цієї постанови:

забезпечити формування окремих актів обліку активів, власного капіталу та зобов’язань таких підприємств, їх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів за даними фінансової звітності за видами активів, власного капіталу та зобов’язань у розрізі статей балансу на останню дату, на яку подавалася фінансова звітність;

забезпечити формування окремих актів обліку активів, які розміщені на територіях, зазначених у пункті 2 цієї постанови, та обліковуються на балансі підприємств, їх філій, представництв та інших відокремлених підрозділів, що розташовані на іншій території України;

забезпечити проведення інвентаризації та оцінки майна з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації на відповідній території, і за результатами їх проведення вжити заходів до зміни статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю згідно із законодавством.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 25




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 березня 2024 р. № 274

ПОРЯДОК
перетворення державного унітарного комерційного підприємства в товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків часток у статутному капіталі якого належать державі

1. Цей Порядок визначає механізм перетворення державного унітарного комерційного підприємства (далі - підприємство) в товариство з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків часток у статутному капіталі якого належать державі (далі - товариство з обмеженою відповідальністю), крім підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності.

2. Засновником товариства з обмеженою відповідальністю, що утворюється шляхом перетворення підприємства, є держава в особі уповноваженого суб’єкта управління об’єктами державної власності (далі - засновник), а саме:

Кабінету Міністрів України;

центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об’єктами державної власності;

міністерств, інших органів виконавчої влади та державних колегіальних органів;

Фонду державного майна;

органів, що забезпечують діяльність Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;

органів, які здійснюють управління державним майном відповідно до повноважень, визначених окремими законами;

Національної академії наук.

3. Перетворення підприємства здійснюється за рішенням засновника про припинення підприємства в результаті реорганізації шляхом перетворення в товариство з обмеженою відповідальністю відповідно до законодавства.

Проведення перетворення передбачає виявлення засновником майна підприємства, яке відповідно до закону не підлягає приватизації, та розроблення умов його подальшого використання.

У разі перетворення підприємства, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, рішення засновника погоджується з Кабінетом Міністрів України.

4. Засновник одночасно з прийняттям рішення про припинення підприємства приймає рішення про утворення комісії з реорганізації. Кількісний склад комісії з реорганізації становить не менше трьох членів.

5. Комісія з реорганізації здійснює організаційне забезпечення процесу перетворення підприємства.

6. Комісію з реорганізації очолює голова, який організовує її роботу, несе відповідальність за виконання комісією її завдань.

Комісія розробляє проект плану перетворення підприємства та подає його на затвердження засновнику.

Засідання комісії з реорганізації є правоможним, якщо на ньому присутні більшість загальної кількості її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.

За результатами засідання комісії складається протокол, який оформляється протягом трьох календарних днів та підписується головою комісії.

Комісія має право залучати до своєї роботи експертів, аудиторів, консультантів та інших фахівців з правом дорадчого голосу.

Комісія після оцінки майна складає та подає засновнику на затвердження акт оцінки майна, передавальний акт, акт приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю, проект статуту товариства з обмеженою відповідальністю.

Комісія припиняє свою роботу з дня державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

7. Формування статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється на підставі передавального акта та акта оцінки майна.

8. Оцінка майна підприємства здійснюється відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р. № 1891 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 51, ст. 2669; 2019 р., № 24, ст. 846).

9. З дня прийняття засновником рішення про припинення підприємства та до дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про його припинення підприємство не має права без згоди засновника:

1) укладати правочини, у тому числі взаємопов’язані, що можуть призвести до відчуження нерухомого майна, а також майна, вартість якого становить більше 10 відсотків балансової вартості активів підприємства на дату затвердження останнього балансового звіту;

2) отримувати кредити (позики), надавати гарантії або поруки і видавати позики (фінансову допомогу);

3) передавати майно в заставу (крім податкової застави) або безоплатне користування.

10. Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю формується за рахунок майна підприємства, закріпленого за ним на праві господарського відання.

Внесення нерухомого майна підприємства до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється за умови державної реєстрації права державної власності.

Забороняється використовувати для формування статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю:

бюджетні кошти;

майно підприємств, які відповідно до закону не підлягають приватизації.

11. Акт приймання-передачі майна підтверджує факт передачі державного майна до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю.

12. Товариство з обмеженою відповідальністю вважається створеним, а підприємство - таким, що припинилося, з дня внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”.

Відомості про товариство з обмеженою відповідальністю вносяться до Єдиного реєстру об’єктів державної власності.

13. Товариство з обмеженою відповідальністю є правонаступником підприємства з дня державної реєстрації.

Засновник та товариство з обмеженою відповідальністю відповідно до Земельного кодексу України вживають заходів щодо оформлення прав на земельну ділянку державної власності, що належала на праві постійного користування підприємству.

14. До обрання керівника виконавчого органу товариства з обмеженою відповідальністю в установленому законодавством порядку засновник може покласти виконання обов’язків керівника виконавчого органу товариства на керівника підприємства або іншу визначену ним особу.



вгору