Документ 127-2024-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 06.02.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 10.02.2024. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 6 лютого 2024 р. № 127
Київ

Деякі питання здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості

Відповідно до пункту 9 частини першої статті 4 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості, що додається.

2. Установити, що Порядок, затверджений цією постановою, не застосовується на територіях, які включено до затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією:

з дати виникнення можливості бойових дій до дати припинення можливості бойових дій та протягом трьох місяців з дати припинення такої можливості;

з дати початку бойових дій до дати завершення бойових дій та протягом трьох місяців з дати їх завершення;

з дати початку тимчасової окупації до дати завершення тимчасової окупації та протягом трьох місяців з дати її завершення.

3. Внести до Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 4, ст. 133), зміни, що додаються.

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 р. № 151 “Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 12, ст. 574).

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 лютого 2024 р. № 127

ПОРЯДОК
здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм та умови здійснення перерахунку вартості послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами/управління побутовими відходами (далі - послуги) за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості.

Дія цього Порядку поширюється на виконавців послуг (далі - виконавці) та споживачів, яким надається відповідна послуга (далі - споживач).

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

надання послуги невідповідної якості - надання виконавцем послуги з порушенням вимог щодо її якісних характеристик, передбачених договором про надання комунальної послуги (далі - договір), а також стандартами, нормативами, нормами, порядками і правилами;

ненадання послуги, надання послуги не в повному обсязі - ненадання виконавцем послуги протягом усього розрахункового періоду, визначеного умовами договору, часткове її надання та/або надання протягом періоду, що є меншим за розрахунковий період, визначений умовами договору, зокрема у зв’язку з перевищенням виконавцем нормативних строків проведення аварійно-відновлювальних робіт;

перерахунок - зміна розміру нарахованої споживачеві відповідно до законодавства та умов договору плати за послугу у разі її ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості шляхом зменшення розміру нарахованої споживачеві плати відповідно до вимог цього Порядку;

період нарахування - період, за який виконавець нараховує споживачеві плату за послугу.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про житлово-комунальні послуги”, “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, “Про питну воду та питне водопостачання”, “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” та “Про управління відходами”.

3. У разі ненадання послуги, надання не в повному обсязі або невідповідної якості виконавець зобов’язаний протягом одного місяця, що настає за розрахунковим періодом, самостійно здійснити перерахунок згідно з вимогами цього Порядку, а також сплатити споживачеві неустойку (штраф) у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

4. У разі коли причиною ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі є перевищення виконавцем нормативних строків проведення аварійно-відновлювальних робіт або коли надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення почалося пізніше початку опалювального періоду та/або припинилося раніше закінчення опалювального періоду, виконавець за відповідний період (за винятком періоду, протягом якого відбувалася ліквідація або усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням послуг, що виникли з вини споживача), крім здійснення перерахунку, виплачує таким споживачам неустойку (штраф) у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

5. У разі надходження від споживача акта-претензії за визначеною формою, що складений за результатами перевірки якості послуги згідно з Порядком проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 4, ст. 133), та прийняття виконавцем рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або у разі, коли претензія споживача вважається визнаною виконавцем, перерахунок здійснюється протягом одного місяця починаючи з дати, коли прийнято рішення про задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або з дати, коли претензія споживача вважається визнаною виконавцем.

Перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача відповідного багатоквартирного будинку, здійснюється виконавцем для усіх споживачів такого будинку, яким була надана послуга невідповідної якості.

6. Кількісні та якісні характеристики надання послуг, які враховуються під час здійснення перерахунку в разі ненадання послуги, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості, наведено в додатку.

7. Перерахунок здійснюється незалежно від наявності у споживача заборгованості за відповідну послугу.

8. Перерахунок відображається виконавцем у наступному за періодом перерахунку періоді нарахування.

Сума перерахунку та неустойки (штрафу) за порушення умов договору зараховується споживачу в погашення заборгованості за фактично спожиті послуги, а у разі відсутності заборгованості - в оплату майбутніх платежів до моменту припинення дії договору, укладеного із споживачем.

Інформація про здійснення перерахунку зазначається виконавцем у рахунку на оплату послуги із зазначенням при цьому даних про суму перерахунку, період, за який його здійснено, та розмір неустойки (штрафу), сплаченої споживачеві.

У разі встановлення у приміщенні споживача кількох вузлів розподільного обліку води сума перерахунку для споживача відповідної послуги визначається окремо за кожним з таких вузлів розподільного обліку.

У разі ненадання послуги, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості протягом кількох розрахункових періодів перерахунок здійснюється щодо кожного розрахункового періоду окремо.

У разі припинення дії договору та здійснення виконавцем остаточних розрахунків із споживачем за надану послугу у таких розрахунках обов’язково враховується сума перерахунку, якщо він не був здійснений раніше виконавцем відповідно до вимог цього Порядку, та сума неустойки (штрафу), якщо існували підстави для її сплати споживачеві.

9. Під час здійснення виконавцем перерахунку споживачеві, який отримує послуги за колективним договором, чи колективному споживачеві відповідна сума перерахунку розподіляється між співвласниками багатоквартирного будинку, що уклали колективний договір, чи споживачами, об’єднаними колективним споживачем, пропорційно обсягу нарахованої їм плати за послуги. Такий розподіл здійснюється уповноваженою особою, яка від імені та за рахунок співвласників багатоквартирного будинку уклала та виконує колективний договір, чи об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, що об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їх інтересах уклала договір як колективний споживач.

10. Перерахунок згідно з вимогами цього Порядку здійснюється після розподілу між споживачами та співвласниками багатоквартирного будинку, що уклали колективний договір, обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг згідно з Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіону від 22 листопада 2018 р. № 315 (далі - Методика розподілу).

11. Перерахунок не здійснюється:

за період, коли послуги не надавалися споживачеві у зв’язку із проведенням ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацією наслідків аварії, оскільки плата за такий період не нараховується;

у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі споживачам, яким плата за такі послуги нараховується за показаннями вузлів комерційного обліку теплової енергії/води або показаннями вузлів розподільного обліку води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку води у будівлі);

у разі ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або невідповідної якості за період, протягом якого відбувалася ліквідація або усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням послуг, що виникли з вини споживача;

у разі невідповідності фактичної температури повітря нормативній температурі у приміщеннях споживача, що оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії/приладами-розподілювачами теплової енергії (у разі укладення споживачем індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);

якщо виконавець послуги доведе, що в точці обліку такої послуги (у разі укладення індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем - на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача) її якість відповідала вимогам, установленим Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, іншими актами законодавства і договором.

12. Нездійснення перерахунку з підстав, визначених абзацом третім пункту 11 цього Порядку, не звільняє виконавця від обов’язку сплати споживачеві неустойки (штрафу) у порядку та розмірі, що визначені законодавством або договором.

Перерахунок за послугу з постачання теплової енергії

13. У разі ненадання послуги з постачання теплової енергії, надання її не в повному обсязі споживачам, яким плата за таку послугу нараховується виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом (зокрема за нормами споживання, скоригованими виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря) відповідно до Методики розподілу, сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії розраховується за такою формулою:

де C1 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії, гривень;

П1 - розмір плати за послугу з постачання теплової енергії для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді теплової енергії, гривень;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

У разі застосування двоставкових тарифів на послугу з постачання теплової енергії перерахунку підлягає плата за послугу з постачання теплової енергії, розрахована виходячи з умовно-змінної частини тарифу.

14. У разі надання послуги з постачання теплової енергії невідповідної якості перерахунок здійснюється виходячи з якісних характеристик такої послуги, а саме:

1) відповідності температури теплоносія температурному графіку теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу відповідно до умов договору;

2) відповідності тиску теплоносія гідравлічному режиму теплової мережі відповідно до умов договору;

3) відповідності температури повітря у приміщеннях споживача (для приміщень, не оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії/приладами-розподілювачами теплової енергії) нормативній температурі у разі укладення індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.

15. У разі невідповідності температури теплоносія температурному графіку теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу відповідно до умов договору та/або невідповідності тиску теплоносія гідравлічному режиму теплової мережі відповідно до умов договору сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом (зокрема за нормами споживання, скоригованими виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря) відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C2 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії, гривень;

П2 - розмір плати за надання послуги з постачання теплової енергії для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді теплової енергії, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі на 10 відсотків від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія на 10 відсотків від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі від 11 до 19 відсотків від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія від 11 до 19 відсотків від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі на 20 відсотків і більше від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія на 20 відсотків і більше від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку теплової енергії за такою формулою:

де C3 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії, гривень;

П3 - розмір плати за надання послуги з постачання теплової енергії для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді теплової енергії згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі на 10 відсотків від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія на 10 відсотків від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі від 11 до 19 відсотків від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія від 11 до 19 відсотків від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі зниження температури теплоносія у подавальному трубопроводі на 20 відсотків і більше від значень температури, визначених температурним графіком відповідно до договору, або зниження тиску теплоносія на 20 відсотків і більше від параметрів, передбачених гідравлічним режимом теплової мережі відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

У разі застосування двоставкових тарифів на послугу з постачання теплової енергії перерахунку підлягає плата за послугу з постачання теплової енергії, розрахована виходячи з умовно-змінної частини тарифу.

16. Якщо температура повітря у приміщеннях споживача (для приміщень, не оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії/приладами-розподілювачами теплової енергії) не відповідає нормативній температурі (у разі укладення індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем), сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії розраховується у разі нарахування плати за показаннями вузлів комерційного обліку теплової енергії, а також виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом (зокрема за нормами споживання, скоригованими виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря) відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C4 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання теплової енергії, гривень;

П4 - розмір плати за послугу з постачання теплової енергії для споживача, визначений виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді теплової енергії, гривень;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,05;

tH - нормативна температура повітря у приміщеннях житлових будинків:

18 °C - в опалюваних приміщеннях будинків, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено до 1 жовтня 2005 р.;

температура згідно з державними будівельними нормами - у будинках, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено після 1 жовтня 2005 р., та у будинках, проектну документацію на капітальний ремонт яких затверджено після 12 березня 2011 р.;

t - фактична температура повітря у приміщенні споживача;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування.

У разі зниження температури повітря в приміщеннях споживача більш як на 6 °C від нормативної плата за послугу з постачання теплової енергії не нараховується.

У разі застосування двоставкових тарифів на послугу з постачання теплової енергії перерахунку підлягає плата за послугу з постачання теплової енергії, розрахована виходячи з умовно-змінної частини тарифу.

Перерахунок за послугу з постачання гарячої води

17. У разі ненадання послуги з постачання гарячої води, надання її не в повному обсязі споживачам, яким плата за таку послугу нараховується виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води розраховується за такою формулою:

де C5 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П5 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води, гривень;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

18. У разі надання послуги з постачання гарячої води невідповідної якості перерахунок здійснюється виходячи з якісних характеристик такої послуги, а саме:

1) відповідності складу і якості гарячої води вимогам державних санітарних норм і правил до питної води;

2) відповідності тиску гарячої води параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

3) відповідності температури гарячої води параметрам, установленим договором.

19. У разі невідповідності складу і якості гарячої води вимогам державних санітарних норм і правил до питної води сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C6 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П6 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,1;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку гарячої води за такою формулою:

де C7 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П7 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором та споживача, об’єднаного колективним споживачем, згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,1;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку гарячої води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку гарячої води у будівлі) за такою формулою:

де C8 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку гарячої води, гривень;

П8 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання гарячої води за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12, що передують перерахунку, та тарифів на зазначену послугу, що діяли у відповідному періоді, гривень;

де Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом 12 місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,1;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

Якщо вузол розподільного обліку гарячої води працював протягом періоду, що є меншим ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання гарячої води розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

20. У разі невідповідності тиску гарячої води параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до договору, сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C9 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П9 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 11-19 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 20 і більше відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку гарячої води за такою формулою:

де C10 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П10 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 11-19 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 20 відсотків і більше від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку гарячої води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку гарячої води у будівлі) за такою формулою:

де C11 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку гарячої води, гривень;

П11 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання гарячої води за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12 місяців, що передують перерахунку, та тарифів на зазначену послугу, що діяли у відповідному періоді, гривень;

Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом 12 місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 11-19 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску гарячої води на 20 відсотків і більше від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

Якщо вузол розподільного обліку гарячої води працював протягом періоду, що є меншим ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання гарячої води розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

21. У разі невідповідності температури гарячої води параметрам, установленим договором (не нижче ніж 50 °C та не вище ніж 75 °C - у разі надання послуги за індивідуальним договором про надання послуги з постачання гарячої води з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем та не нижче ніж 55 °C і не вище ніж 75 °C - у разі надання послуги з постачання гарячої води за індивідуальним договором, колективним договором, договором з колективним споживачем, договором з власником (користувачем) будівлі) сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C12 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П12 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення температури гарячої води на 5 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,2 - у разі відхилення температури гарячої води на 6-10 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,3 - у разі відхилення температури гарячої води на 11-19 °C від параметрів, установлених договором;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку гарячої води за такою формулою:

де C13 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, гривень;

П13 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді гарячої води згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення температури гарячої води на 5 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,2 - у разі відхилення температури гарячої води на 6-10 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,3 - у разі відхилення температури гарячої води на 11-19 °C від параметрів, установлених договором;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку гарячої води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку гарячої води у будівлі) за такою формулою:

де C14 - сума перерахунку для споживача послуги з постачання гарячої води, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку гарячої води, гривень;

П14 - розмір плати за послугу з постачання гарячої води для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання гарячої води за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12 місяців, що передують перерахунку, та тарифів на зазначену послугу, що діяли у відповідному періоді, гривень;

Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом 12 місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення температури гарячої води на 5 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,2 - у разі відхилення температури гарячої води на 6-10 °C від параметрів, установлених договором;

- 0,3 - у разі відхилення температури гарячої води на 11-19 °C від параметрів, установлених договором;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

Якщо вузол розподільного обліку гарячої води працював протягом періоду, що є меншим ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання гарячої води розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

22. У разі відхилення температури гарячої води на 20 °C і більше від параметрів, установлених договором, плата за послугу з постачання гарячої води нараховується за тарифами на централізоване водопостачання.

Перерахунок за послугу з централізованого водопостачання

23. У разі ненадання послуги з централізованого водопостачання, надання її не в повному обсязі споживачам, яким плата за таку послугу нараховується виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання розраховується за такою формулою:

де C15 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, гривень;

П15 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної води (зокрема для співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем), гривень;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

24. У разі надання послуги з централізованого водопостачання невідповідної якості перерахунок здійснюється виходячи з якісних характеристик надання такої послуги, а саме:

1) відповідності складу і якості питної води вимогам державних санітарних норм і правил до питної води;

2) відповідності тиску питної води параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору.

25. У разі невідповідності складу і якості питної води вимогам державних санітарних норм і правил до питної води сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C16 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, гривень;

П16 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку питної води за формулою:

де C17 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, гривень;

П17 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної води згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку питної води у будівлі) за такою формулою:

де C18 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку, гривень;

П18 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання води за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12 місяців, що передують перерахунку, та тарифів на зазначену послугу, що діяли у відповідному періоді, гривень;

Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом 12 місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

У разі коли розподільний засіб обліку води працював менше ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання води розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

26. У разі невідповідності тиску питної води параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору, сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C19 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, гривень;

П19 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску питної води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску питної води на 11-20 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску питної води на 20 і більше відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку питної води за такою формулою:

де C20 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, гривень;

П20 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної води (зокрема для співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем) згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску питної води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску питної води на 11-20 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску питної води на 20 і більше відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку питної води у будівлі) за такою формулою:

де C21 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водопостачання, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку води, гривень;

П21 - розмір плати за послугу з централізованого водопостачання для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання води за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12 місяців, що передують перерахунку, та тарифів на зазначену послугу, що діяли у відповідному періоді, гривень;

Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом 12 місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює:

- 0,1 - у разі відхилення величини тиску питної води на 10 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,2 - у разі відхилення величини тиску питної води на 11-20 відсотків від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

- 0,3 - у разі відхилення величини тиску питної води на 20 відсотків і більше від параметрів, установлених державними будівельними нормами відповідно до умов договору;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

У разі коли вузол розподільного обліку води працював протягом періоду, що є меншим ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання води розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

Перерахунок за послугу з централізованого водовідведення

27. У разі здійснення перерахунку за послуги з централізованого водопостачання та/або постачання гарячої води у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі пропорційно здійснюється перерахунок за послугу з централізованого водовідведення.

28. У разі надання послуги з централізованого водовідведення невідповідної якості перерахунок здійснюється виходячи з якісних характеристик такої послуги, а саме - безперервності приймання стічних вод споживача у мережі виконавця (за умови справності мереж споживача).

29. У разі надання послуги з централізованого водовідведення невідповідної якості сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водовідведення розраховується у разі нарахування плати:

1) виходячи з обсягу, визначеного розрахунковим методом відповідно до Методики розподілу, за такою формулою:

де C22 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водовідведення, гривень;

П22 - розмір плати за послугу з централізованого водовідведення для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної та гарячої води, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

2) відповідно до показань вузлів комерційного обліку питної та гарячої води за такою формулою:

де C23 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водовідведення, гривень;

П23 - розмір плати за послугу з централізованого водовідведення для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з обсягу спожитої у розрахунковому періоді питної та гарячої води згідно з показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку;

3) відповідно до показань вузлів розподільного обліку питної та гарячої води (до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку питної та гарячої води у будівлі) за такою формулою:

де C24 - сума перерахунку для споживача послуги з централізованого водовідведення, розрахована за показаннями одного вузла розподільного обліку питної води та одного вузла розподільного обліку гарячої води, гривень;

П24 - розмір плати за послугу з централізованого водовідведення для споживача, розрахований виходячи з обсягу споживання води (питної та гарячої) за показаннями вузла розподільного обліку за кожний календарний місяць з останніх 12, що передують перерахунку, та тарифів на зазначені послуги, що діяли у відповідному періоді, гривень;

Мзаг - загальна кількість календарних днів фактичного надання послуги протягом дванадцяти місяців, що передують перерахунку;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,2;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

У разі коли розподільні засоби обліку питної та гарячої води працювали менше ніж 12 місяців, середньодобова вартість споживання води (питної та гарячої) розраховується за фактичний час споживання послуги, але не менше 15 діб.

Перерахунок за послугу з поводження з побутовими відходами/послугу з управління побутовими відходами

30. У разі ненадання послуги з поводження з побутовими відходами/ послуги з управління побутовими відходами, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості споживачам, яким плата за таку послугу нараховується за нормами надання послуг, установленими органами місцевого самоврядування згідно із законодавством, сума перерахунку для споживача послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами розраховується за такою формулою:

де C25 - сума перерахунку для споживача послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами, гривень;

П25 - розмір плати за послугу з поводження з побутовими відходами/ послугу з управління побутовими відходами для споживача, співвласника багатоквартирного будинку, у якому надання послуги здійснюється за колективним договором, та споживача, об’єднаного колективним споживачем, розрахований виходячи з норми надання послуг у розрахунковому періоді, гривень;

M - кількість календарних днів у періоді нарахування;

К - коефіцієнт зменшення розміру плати за послугу, який дорівнює 0,3;

d - кількість календарних днів у періоді перерахунку.

31. У разі надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами невідповідної якості сума перерахунку для споживача послуги з поводження з побутовими відходами розраховується виходячи з якісних та кількісних характеристик такої послуги, а саме:

1) дотримання правил надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами, зокрема, дотримання вимог щодо обсягів і строків надання таких послуг, утримання в належному санітарно-технічному стані контейнерів та контейнерних майданчиків (у разі їх перебування у власності або оренді суб’єкта господарювання, що здійснює операції із збирання та перевезення побутових відходів відповідно до умов договору);

2) дотримання графіка вивезення побутових відходів/графіка збирання та перевезення побутових відходів відповідно до умов договору;

3) дотримання вимог законодавства щодо надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами.

Порядок розв’язання спорів

32. Спори щодо здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості розв’язуються у судовому порядку згідно із законодавством.




Додаток
до Порядку

КІЛЬКІСНІ ТА ЯКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
надання комунальних послуг, які враховуються під час здійснення перерахунку вартості таких послуг у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості

Вид комунальної послуги

Кількісні та якісні характеристики послуг

Вид договору, що визначає кількісні та якісні характеристики надання послуг

Відхилення від установлених параметрів характеристик надання послуг

Здійснення перерахунку в разі відхилення кількісних та якісних характеристик надання послуг

1. Постачання теплової енергії

1) своєчасний початок і закінчення опалювального періоду

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

надання послуги пізніше встановленого строку або дострокове закінчення опалювального періоду перерви у наданні послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 13 Порядку здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості (далі - Порядок)


2) безперервне надання комунальної послуги (далі - послуга) протягом усього опалювального періоду, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”



відповідно до вимог, передбачених пунктом 13 Порядку


3) температура теплоносія відповідає температурному графіку теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу відповідно до умов договору про надання послуги

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

температура теплоносія у подавальному трубопроводі нижча ніж значення температури, визначені температурним графіком теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу відповідно до умов договору про надання послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 15 Порядку


4) тиск теплоносія відповідає гідравлічному режиму теплової мережі відповідно до умов договору про надання послуги


тиск теплоносія не відповідає гідравлічному режиму теплової мережі відповідно до умов договору про надання послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 15 Порядку


5) температура повітря у приміщеннях споживача (для приміщень, не оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії/приладами-розподілювачами теплової енергії) відповідає нормативній температурі повітря у приміщеннях житлового будинку, а саме: 18 °C - в опалюваних приміщеннях будинків, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено до 1 жовтня 2005 р.; температура згідно з державними будівельними нормами - у будинках, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено після 1 жовтня 2005 р., та у будинках, проектну документацію на капітальний ремонт яких затверджено після 12 березня 2011 року

індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем

температура в приміщеннях споживача нижча ніж нормативна температура у приміщеннях житлового будинку, а саме:
18 °C - в опалюваних приміщеннях будинків, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено до 1 жовтня 2005 р.
температура згідно з державними будівельними нормами - у будинках, проектну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено після 1 жовтня 2005 р., та у будинках, проектну документацію на капітальний ремонт яких затверджено після 12 березня 2011 року

відповідно до вимог, передбачених пунктом 16 Порядку

2. Постачання гарячої води

1) безперервне надання послуги або за затвердженим графіком, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

перерви у наданні послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 17 Порядку


2) склад і якість гарячої води відповідають вимогам державних санітарних норм і правил до питної води

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

невідповідність складу і якості гарячої води вимогам державних санітарних норм і правил до питної води

відповідно до вимог, передбачених пунктом 19 Порядку


3) тиск гарячої води відповідає параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору


тиск гарячої води не відповідає параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору

відповідно до вимог, передбачених пунктом 20 Порядку


4) температура гарячої води відповідає температурам, установленим договором, становить не нижче ніж 50 °C та не вище ніж 75 °C

індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем

температура гарячої води не відповідає параметрам, установленим договором, становить не нижче ніж 50 °C та не вище ніж 75 °C

відповідно до вимог, передбачених пунктами 21 та 22 Порядку


5) температура гарячої води відповідає параметрам, установленим договором, становить не нижче ніж 55 °C і не вище ніж 75 °C

індивідуальний договір, колективний договір, договір з колективним споживачем, договір з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання гарячої води

фактична температура гарячої води не відповідає параметрам, установленим договором, становить не нижче ніж 55 °C і не вище ніж 75 °C

відповідно до вимог, передбачених пунктами 21 та 22 Порядку

3. Централізоване водопостачання

1) безперервне надання послуги або за затвердженим графіком, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

перерви у наданні послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 23 Порядку


2) якість питної води відповідає вимогам державних санітарних норм та правил до питної воду

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

невідповідність якості питної води вимогам державних санітарних норм та правил до питної води

відповідно до вимог, передбачених пунктом 25 Порядку


3) тиск питної води відповідає параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

тиск питної води не відповідає параметрам, установленим державними будівельними нормами відповідно до умов договору

відповідно до вимог, передбачених пунктом 26 Порядку

4. Централізоване водовідведення

1) безперервне надання послуги централізованого водопостачання та/або постачання гарячої води, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

перерви у наданні послуги з централізованого водопостачання та/або постачання гарячої води

відповідно до вимог, передбачених пунктом 27 Порядку


2) безперервність приймання стічних вод споживача у мережі виконавця (за умови справності мереж споживача)

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

наявність перешкод у прийманні стічних вод (за умови справності мереж споживача)

відповідно до вимог, передбачених пунктом 29 Порядку

5. Поводження з побутовими відходами/управління побутовими відходами

1) безперервне надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

перерви у наданні послуги

відповідно до вимог, передбачених пунктом 30 Порядку


2) дотримання правил надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами, зокрема дотримання вимог щодо обсягів і строків надання таких послуг; утримання в належному санітарно-технічному стані контейнерів та контейнерних майданчиків (у разі їх перебування у власності або оренді суб’єкта господарювання, що здійснює операції із збирання та перевезення побутових відходів відповідно до умов договору)

усі види договорів про надання послуги незалежно від моделі організації договірних відносин та категорій споживачів

недотримання правил надання послуги з поводження з побутовими відходами/ послуги з управління побутовими відходами відповідно до умов договору

відповідно до вимог, передбачених пунктом 31 Порядку


3) дотримання графіка вивезення побутових відходів/графіка збирання та перевезення побутових відходів відповідно до умов договору


недотримання графіка вивезення побутових відходів/графіка збирання та перевезення побутових відходів відповідно до умов договору

відповідно до вимог, передбачених пунктом 31 Порядку


4) дотримання вимог законодавства щодо надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами


недотримання вимог законодавства щодо надання послуги з поводження з побутовими відходами/послуги з управління побутовими відходами

відповідно до вимог, передбачених пунктом 31 Порядку



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 лютого 2024 р. № 127

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг

1. У пункті 26:

1) у підпункті 2 слова “та в точці розбору” виключити;

2) у підпункті 4 слово “водорозбору” замінити словом “обліку”.

2. Пункт 27 доповнити абзацом такого змісту:

“Вимірювання температури гарячої води здійснюється на металевій частині корпусу фільтра вузла розподільного обліку через одну хвилину після відкриття водорозбірного крана або за відсутності вузла обліку гарячої води - у точці водорозбору не раніше ніж через одну хвилину після відкриття водорозбірного крана.”.

3. Пункти 28 і 29 викласти в такій редакції:

“28. За колективним договором, договором з колективним споживачем, індивідуальним договором, договором з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання гарячої води вимірювання тиску здійснюється на межі централізованих інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця комунальної послуги та внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку (будівлі). У разі порушення встановлених параметрів тиску відповідальною стороною є виконавець послуги з постачання гарячої води.

29. За індивідуальним договором про надання послуги з постачання гарячої води з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем вимірювання тиску здійснюється на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача. У разі порушення встановлених параметрів тиску відповідальною стороною є виконавець послуги з постачання гарячої води.”.

4. Доповнити Порядок пунктом 32-1 такого змісту:

“32-1. Під час проведення перевірки відповідності температури гарячої води встановленим параметрам мають бути використані дані щодо величини температури гарячої води та часу відхилень температури гарячої води від встановлених параметрів (зокрема дані електронного архіву) з вузлів обліку, якщо такі дані наявні.”.

5. У пункті 33:

1) підпункт 3 викласти в такій редакції:

“3) дотримання нормативної температури повітря у приміщеннях споживача (для приміщень, не оснащених вузлами розподільного обліку теплової енергії/приладами розподілювачами теплової енергії) у разі укладення індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем;”;

2) доповнити пункт підпунктом 5 такого змісту:

“5) відповідність температури теплоносія температурному графіку теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу відповідно до умов договору.”.

6. Пункт 34 викласти в такій редакції:

“34. Під час проведення перевірки відповідності якості надання послуги з постачання теплової енергії параметрам, передбаченим договором про надання такої послуги, виконавець послуги з постачання теплової енергії фіксує показники температури і тиску теплоносія та визначає їх відповідність або рівень відхилення параметрам, зазначеним у договорі:

за показаннями вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії (зокрема за даними електронних архівів вузла (вузлів) комерційного обліку) у разі укладення договору з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії, договору з колективним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії, колективного договору про надання послуги з постачання теплової енергії, договору з власником (користувачем) будівлі про надання послуги з постачання теплової енергії;

за показаннями вузла (вузлів) розподільного обліку теплової енергії (зокрема за даними електронних архівів вузла (вузлів) розподільного обліку) у разі укладення індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.”.

7. Доповнити Порядок пунктом 34-1 такого змісту:

“34-1. У разі відсутності вузла (вузлів) розподільного обліку теплової енергії в приміщенні споживача, з яким укладено індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, виконавець послуги з постачання теплової енергії фіксує температуру повітря у приміщеннях споживача та визначає відповідність або рівень відхилення зафіксованих показників температури нормативній температурі повітря у приміщеннях споживача.”.



вгору