Документ 1119-2024-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 26.09.2024
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 02.10.2024. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 26 вересня 2024 р. № 1119
Київ

Про затвердження Порядку формування та перегляду номенклатури матеріальних цінностей державних резервів, норм їх накопичення, у тому числі рівня незнижуваного запасу

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України “Про державні резерви” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок формування та перегляду номенклатури матеріальних цінностей державних резервів, норм їх накопичення, у тому числі рівня незнижуваного запасу, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 вересня 2024 р. № 1119

ПОРЯДОК
формування та перегляду номенклатури матеріальних цінностей державних резервів, норм їх накопичення, у тому числі рівня незнижуваного запасу

1. Цей Порядок встановлює організаційно-правові засади формування та перегляду номенклатури матеріальних цінностей державних резервів, норм їх накопичення, у тому числі рівня незнижуваного запасу.

2. У цьому Порядку під терміном “номенклатура матеріальних цінностей мобілізаційного резерву” розуміється перелік найменувань матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, норми їх накопичення, що підлягають закладенню до мобілізаційного резерву.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про державні резерви”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актах.

3. Номенклатура матеріальних цінностей державних резервів формується та переглядається за продовольчим, медичним, технічним, сировинним та енергетичним напрямами та складається з переліку матеріальних цінностей, щодо яких є потреба у створенні запасів відповідно до призначень державних резервів, визначених статтею 2 Закону України “Про державні резерви”.

4. Номенклатура матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, норми їх накопичення (далі - номенклатура мобілізаційного резерву) формуються та переглядаються в мирний час центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, яким в установленому Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” порядку встановлені мобілізаційні завдання (замовлення).

5. Номенклатура мобілізаційного резерву складається із запасів, визначених пунктом 11 частини першої статті 1 Закону України “Про державні резерви”. Номенклатура мобілізаційного резерву затверджується Кабінетом Міністрів України.

6. Органи, зазначені в пункті 4 цього Порядку, протягом місяця з дня отримання мобілізаційних завдань (замовлень) формують пропозиції до переліку матеріальних цінностей мобілізаційного резерву, погоджують їх з Державним агентством з управління резервами, після чого в установленому законодавством порядку подають проект акта про затвердження номенклатури мобілізаційного резерву Кабінетові Міністрів України.

7. Перегляд затвердженої Кабінетом Міністрів України номенклатури мобілізаційного резерву здійснюється в разі скасування мобілізаційних завдань (замовлень) або внесення до них змін.

8. Номенклатура матеріальних цінностей державного матеріального резерву, норми їх накопичення, у тому числі рівень незнижуваного запасу (далі - номенклатура матеріального резерву), формуються та переглядаються в мирний час та особливий період Державним агентством з управління резервами.

9. Номенклатура матеріального резерву складається із запасів, визначених пунктом 5 частини першої статті 1 Закону України “Про державні резерви”.

10. З метою отримання пропозицій щодо потреб у включенні матеріальних цінностей до номенклатури матеріального резерву (далі - пропозиції) Державне агентство з управління резервами надсилає центральним органам виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах, а саме: за енергетичним напрямом - Міненерго, медичним - МОЗ, продовольчим - Мінагрополітики, технічним - Міноборони та ДСНС, сировинним напрямом - за продовольчими позиціями Мінагрополітики, за енергетичними - Міненерго, за технічними - Міноборони та ДСНС (далі - відповідні державні органи), лист в електронній формі, складений у довільній формі, який містить інформацію про початок формування номенклатури матеріального резерву або її перегляд.

11. Відповідні державні органи протягом 20 робочих днів з дня надходження листа, передбаченого пунктом 10 цього Порядку, формують свої пропозиції та надсилають їх за формою згідно з додатком Державному агентству з управління резервами або повідомляють про їх відсутність.

12. Під час підготовки пропозицій відповідні державні органи враховують такі основні показники впливу:

1) результати аналізу подій у державі, що сталися протягом певного періоду, їх повторюваність;

2) можливість наявних сил і засобів для оперативного задоволення потреб держави в певних видах матеріальних цінностей відповідно до призначень державного матеріального резерву, визначених частиною другою статті 2 Закону України “Про державні резерви”;

3) гостра нестача на внутрішньому ринку певних видів продукції, необхідних для задоволення потреби населення і національної економіки (імпортозалежність) у мирний час та особливий період;

4) придатність продукції для довготривалого зберігання - не менш як 24 місяці.

Норми накопичення та рівень незнижуваного запасу матеріальних цінностей розраховуються за такою формулою:

де Qi - норма накопичення і вид (найменування) матеріальних цінностей у натуральному вираженні;

Ni - рівень незнижуваного запасу матеріальних цінностей у натуральному вираженні;

к - тривалість забезпечення матеріальними цінностями потреб у днях;

S - чисельність групи населення, фахівців (визначається виходячи з нагальної потреби);

Т1 - добове споживання однією особою.

Для застосування значення добового споживання однією особою можуть бути використані норми, які визначено в нормативних документах, фізіологічна потреба людей у продуктах харчування або розрахункове значення, що обчислюється шляхом ділення річного обсягу споживання на кількість днів - 360 та чисельність населення за такою формулою:

де Fie - обсяг річного споживання в натуральному вираженні.

Норми накопичення матеріальних цінностей встановлюються за принципом поєднання потреб населення і національної економіки, а також фінансових можливостей держави на рівні, еквівалентному від 30- до 90-денного забезпечення виконання призначень, рівень незнижуваного запасу - не менш як сім днів забезпечення.

13. Під час визначення необхідності у встановленні незнижуваного запасу відповідні державні органи враховують такі основні фактори:

1) спроможність держави забезпечити оперативне реагування на зовнішні та внутрішні загрози відповідно до призначень матеріального резерву, передбачених частиною другою статті 2 Закону України “Про державні резерви”;

2) гостра нестача на внутрішньому ринку певних видів матеріальних цінностей, необхідних для забезпечення сталого функціонування національної економіки та задоволення потреб населення (імпортозалежність) у мирний час та особливий період.

14. Державне агентство з управління резервами протягом місяця з дня отримання пропозицій здійснює їх опрацювання і узагальнення, а також готує проект акта Кабінету Міністрів України про затвердження номенклатури матеріального резерву або внесення до неї змін, погоджує його із заінтересованими органами та подає до Мінекономіки для внесення Кабінетові Міністрів України.

15. Пропозиції, надіслані після закінчення строку, передбаченого пунктом 10 цього Порядку, залишаються без розгляду.

16. Перегляд затвердженої Кабінетом Міністрів України номенклатури матеріального резерву здійснюється:

1) на підставі рішення Кабінету Міністрів України, яке приймається за поданням органів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, щодо необхідності у задоволенні потреб держави у певних видах матеріальних цінностей відповідно до призначень державного матеріального резерву, визначених частиною другою статті 2 Закону України “Про державні резерви”, до подання додаються обґрунтування щодо необхідності такого перегляду;

2) за ініціативою Державного агентства з управління резервами у порядку, передбаченому пунктами 10-15 цього Порядку.




Додаток
до Порядку

ПРОПОЗИЦІЇ
до номенклатури матеріальних цінностей державного матеріального резерву, норм їх накопичення, у тому числі незнижуваного запасу



вгору