Вищий антикорупційний суд 1 серпня оголосив вирок ексміністру екології Миколі Злочевському, затвердивши угоду про визнанн винуватості.
Про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«Враховано беззаперечне визнання указаною особою своєї винуватості в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні, відсутність матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок вчинення інкримінованого кримінального правопорушення, а також наявність суспільного інтересу у забезпеченні швидшого судового провадження, яке забезпечить повне, своєчасне та невідворотне покарання особі», — пояснили в САП.
За результатами співпраці з прокурорами Злочевський сплатив 500 млн грн на допомогу Збройних сил України для проекту Армія Дронів. Також він допоміг підрозділам ЗСУ купівлею обладнання на суму понад 160 млн грн.
У результаті кваліфікацію дій Злочевського змінили з організації передачі хабара на менш тяжкий злочин — зловживання впливом. Вироком суду експосадовця покарали штрафом у 68 тисяч гривень.
Центр протидії корупції повідомив, що Злочевський, якого донедавна судили заочно, узяв участь у засіданні по відеозв’язку і визнав вину та заявив, що щиро кається. Він уже вніс пів мільярда гривень на спецрахунок Нацбанку для підтримки армії.
У САП заявили, що за у межах розгляду двох кримінальних проваджень щодо самого Злочевського та його спільників, які також пішли на угоди, на потреби ЗСУ було передано 805,5 млн грн.
Нагадаємо, що йшлося про 5 млн доларів для керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за закриття справи ексміністра екології Миколи Злочевського щодо заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку.
Колишній чиновник був оголошений у міжнародний розшук і розслідування щодо нього проводилось заочно.
Довіреними особами Злочевського вважалися ексначальниця департаменту Державної фіскальної служби України Олена Мазурова, колишній перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в місті Києві Микола Ільяшенко і адвокат Андрій Кіча, який раніше працював у компанії Burisma Злочевського.
Саме вони, за версією слідства, діяли від імені біглого посадовця в Україні і займалися передачею 5 мільйрнів доларів хабара, а ще мільйон учасники оборудки нібито мали розподілити між собою.