Головна Блог Новини За зберігання дров — у в'язницю: чому новий закон вдарить по селянах, а не чорних лісорубах

За зберігання дров — у в'язницю: чому новий закон вдарить по селянах, а не чорних лісорубах

04.11.2024
Переглядів : 1325

Проблема масового вирубування лісу в Україні є давньою, жоден закон її не вирішив. Лісоруби-браконьєри часто діють у змові з лісгоспами і "сертифікація" дров не розірве цей ланцюжок.

Related video

Влада приготувала українцям чергове нововведення — купівля легальних дров. Багатьом жителям сіл через це загрожують штрафи і навіть тюремне ув'язнення. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665, що посилює відповідальність за незаконне зберігання деревини. Якщо його підпише президент України, доведеться підтверджувати законне походження дров.

За вирубку та зберігання дров без документів передбачаються такі види покарань:

  • якщо вартість дров менше 30 тисяч гривень — штраф від 34 тисяч гривень;
  • якщо ціна дров перевищує 30 тисяч гривень — від 5 до 7 років позбавлення волі;
  • знищення дерев і чагарників із тяжкими наслідками — від 7 до 10 років в'язниці.

Підтвердити законне походження дров можна чеком або накладною від продавця, дозволом на заготівлю дров від місцевих органів влади або документами про купівлю на офіційних лісових складах.

Законопроєкт №9665 все ж таки спрямований проти чорних лісорубів, які щодня знищують ліси, а не з метою нашкодити населенню, переконаний головний автор законопроєкту, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Максим Павлюк.

"Вкрадений ліс продають у країні щодня, що породжує недобросовісну конкуренцію. Працює державний інтернет-магазин "ДроваЄ", де можна купити дрова за реальною ціною, вони законно спиляні, сплачено всі податки", — коментує народний депутат

Дрова, як правило, виготовляють із бука, дуба або сосни, такі дерева ростуть не в приватних дворах, а в лісах. Будь-який лісник відрізнить їх від вишні або яблуні, спиляної на власній ділянці, продовжив він.

"Доводи, що звичайних людей саджатимуть до в'язниць за заготівлю дров на власній ділянці — приклади зловживань. Підтвердження походження деревини не обмежується документами. Доказом слугуватимуть пояснення сусідів, пень, що залишився від дерева на подвір'ї, фото сім'ї на тлі спиляного дерева. Ніхто не притягне людину до відповідальності за зберігання дров із дерев, зрубаних на її особистій ділянці", — пояснює Павлюк.

Кримінальна відповідальність настає при зберіганні від 30 кубометрів дров. Обсяги вельми великі, оскільки за тривалості опалювального сезону до п'яти місяців у середньому йде до 10 кубометрів на опалення житлового будинку. Держоргани також не зможуть вимагати документи на дрова, придбані до набуття законом чинності. Усі обмеження, за словами Павлюка, запрацюють до наступного опалювального сезону.

Вриватися на територію приватних володінь правоохоронці не мають права. Тільки за рішенням суду можна отримати доступ до чужої території. Адміністративний штраф на місці за зберігання дров поліцейські також не зможуть виписати, додає співавтор ініціативи, нардеп від "Слуги народу" Юрій Камельчук.

"Мотивація законопроєкту полягає в покаранні за незаконну вирубку і вона стосується всіх без винятку. Чорні лісоруби примудряються вирубувати дерева і продавати їх армії", — зауважує він у бесіді з Фокусом.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст