Головна Блог Новини Колишню поліцейську з Херсона, яка передала СБУ інформацію про понад 1000 імовірних колаборантів, посадили на 5 років

Колишню поліцейську з Херсона, яка передала СБУ інформацію про понад 1000 імовірних колаборантів, посадили на 5 років

12.07.2023
Переглядів : 3367

Шевченківський суд Києва виніс вирок мешканці Херсона, яка працювала в окупаційному «Главном управленнии Министерства внутренних дел Херсонской области».

Жінка не тільки визнала вину, а й активно допомагала слідству в викритті інших колаборантів. Попри це, їй доведеться відбувати 5 років за гратами. Але це покарання суттєво менше, аніж передбачено законом. У Кримінальному кодексі ідеться про строк від 12 до 15 років за зайняття посади в незаконному правоохоронному органі на окупованій території.

Помʼякшення покарання за колабораціонізм, відповідно до статті 69 Кримінального кодексу, українські суди вже віднедавна застосовують, хоч і з подачі прокурора. Наразі вирок у цій справі чи не найменш суворий за такий злочин.

Жінку судили в закритому судовому засіданні. До обвинуваченої вжито заходи безпеки. Вона також проходить свідком по низі подібних кримінальних проваджень. Чим ми і скористалися, побувавши на відкритому слуханні, де вона давала показання як свідок.

«ФСБ вибивала двері»

Анні (імʼя змінено з міркувань безпеки — ред.) близько 30-ти, дітей не має, проживала у цивліьному шлюбі. До окупації вона працювала старшим оперуповноваженим інформаційно-аналітичного центру управління кадрового розшуку ГУ МВС в Херсонській області.

У судовому засіданні Анна розповідає, що 24 лютого 2022 року СБУ, поліція, нацгвардія, прокуратура і військові виїхали з Херсона. Деякі військові частини залишилися і намагалися відбити Антонівський міст, щоб не дати росіянам зайти в місто.

Із показань обвинуваченої, 24 лютого вона прибула до місця служби у звʼязку із оголошенням бойової тривоги і виконувала наказ керівництва на знищення службової документації. Після цього жіночий особовий склад відпустили додому і сказали чекати подальших інструкцій. Пізніше того ж дня надійшло повідомлення, що в Херсонській області оголошено евакуацію. Від керівництва вона дізналась, що евакуація є добровільною та самостійною, тому відмовилась та вирішила залишитись в Херсоні, оскільки в неї її родини немає власного автомобіля, а її батько є інвалідом ІІІ групи і на той час лікувався, а мати має захворювання серця.

На початку березня Херсон було окуповано. Військові РФ захопили всі правоохоронні установи і, дізнавшись дані співробітників, почали їх шукати, вважаючи, що вони чинитимуть спротив новій владі.

18 травня 2022-го військова адміністрація представила керівником окупаційного МВС у Херсонській області генерала Володимира Ліпандіна. Це колишній очільник поліції Черкаської області, який під час Революції гідності в 2014-му організовував тітушок і керував затриманням місцевих активістів. Після зміни влади він утік до анексованого Криму, де займався охоронним бізнесом.

У звʼязку з подіями Євромайдану Ліпандін розшукуються СБУ ще з 2014 року

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст