Головна Блог Новини "Воюй чи працюй". Який бізнес в Україні заплатить до 55 000 гривень за бронь співробітника

"Воюй чи працюй". Який бізнес в Україні заплатить до 55 000 гривень за бронь співробітника

02.09.2024
Переглядів : 853

Новий закон про мобілізацію набув чинності чотири місяці тому, а влада вкотре порушила тему економічного бронювання лише нещодавно. Бізнесу пропонують запроваджувати зарплати у розмірі 35 000 гривень зі сплатою всіх податків. Чи роботодавці готові грати за такими правилами.

Кабінет Міністрів України вирішив "оживити" дискусію щодо запровадження механізму економічного бронювання. Головна мета ідеї полягає не у забезпеченні розвитку бізнесу в тилу, а у виведенні зарплат військовозобов'язаних із тіні з метою поповнення держбюджету.

Бронювання "за гроші" пропонує власникам підприємств вирішити, які працівники їм справді важливі та сплачувати за них усі податки. Суть нового плану в тому, що бізнес, що не підпадає під критерій критично важливого для країни, міг бронювати співробітників завдяки виплаті високих зарплат.

З огляду на новий варіант, заброньованим доведеться платити зарплату не менше ніж 34 500–35 000 гривень на місяць. У такому разі податкові відрахування до бюджету сягнуть 18 000 гривень. Економічне бронювання забезпечить до 10 млрд гривень щомісячних надходжень до держбюджету, підрахувала влада.

Парламентарі встигли напрацювати три законопроєкти з економічного бронювання: №11331 та альтернативні йому 11331-1 та 11331-2. Народна депутатка Галина Янченко заявила, що в основному законопроєкті про економічне бронювання прописано іншу ідею — 20 000 гривень щомісячних доплат за одного співробітника. Сума компромісна та досить висока, щоб "усі поспіль не бронювалися".

"Генштабу потрібні люди на фронті… З іншого боку, це помірна сума, щоб зберегти ключових працівників на підприємстві, без яких підприємство просто звалиться", — пояснила вона.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі "Україна 2024. Незалежність" також оголосив про запровадження принципу "воюй чи працюй" для виведення ринку праці з тіні. У держбюджеті не вистачає понад 500 млрд гривень на потреби оборони: виплати зарплат українським військовим, закупівель обладнання та роботи оборонної промисловості.

"Впроваджуємо принцип "воюй чи працюй"… Це важливі моменти для збільшення кількості робочих місць, підвищення середніх заробітних плат у галузях та для наповнення нашого бюджету", — зазначив прем'єр.

У державі, що воює, на думку Шмигаля, не може бути людей, які "стоять осторонь". Українці мають воювати чи забезпечувати фронт усім необхідним.

Згадайте новину: Як підтвердити бронювання, якщо інформація не з'явилась в Резерв+

Який бізнес в Україні дозволить собі найвищі "білі" зарплати?

Варіант бронювання працівника за 35 тисяч гривень зарплати означає сплату державі всіх податків. Отже, роботодавця зобов'яжуть нести загальні витрати на одного працівника в межах 55 000 гривень. Але питання пошуку джерела грошей в умовах дефіциту бюджету стоїть гостро, тому й вигадуються ідеї підвищення податків та легалізації зарплат, розповідає голова парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст