На превеликий жаль, викрадення автомобілів в Україні досить поширене явище. Не дивлячись на те, що в великих містах число камер спостереження та інших засобів дорожнього контролю збільшується, відсоток розкритих злочинів з викрадення авто дуже низький і сам розшук викрадених автомобілів може тривати дуже довго.
У цій статті ми розглянемо, яка стаття за викрадення автомобіля передбачає відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України, а також які дії підпадають під поняття «викрадення авто».
Зміст:
Покарання за викрадення автомобіля (або будь-якого іншого транспортного засобу) передбачена в статті 289 Кримінального кодексу України (далі по тексту - КК). Точніше, поняття «викрадення», «угон» є сленговими, юридичною мовою такого роду дії визначаються, як незаконне заволодіння транспортним засобом (далі - ТЗ).
Аналізуйте судовий акт: Крадіжка з автомобіля повинна кваліфікуватись як крадіжка із проникненням, оскільки автомобіль підпадає під ознаки «сховище» (ВС/ККС № 653/3/18 від 17.03.2020)
Незаконне заволодіння транспортним засобом - це досконале навмисне, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі (ч. 1 Примітки до ст. 289 КК).
Тобто, абсолютно будь-яке незаконне заволодіння ТЗ, яке було здійснено будь-яким способом: було вкрадено шляхом обману власника, таємно викрадене, із застосуванням сили або без, групою або поодинці, угон машини з метою «покататися» і потім, наприклад, повернути влпснику тощо - є складом злочину, передбаченого ст. 289 КК України.
Злочин є закінченим з моменту заволодіння транспортним засобом та початку його руху будь-яким способом.
Предметом даного злочину є всі види автомобілів, мотоцикли, квадроцикли, мопеди, трамваї і тролейбуси, трактори та інші самохідні машини. Але, незаконне заволодіння, наприклад, літаком не є складом злочину по ст. 289 КК, оскільки відповідальність за угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна передбачена ст. 278 КК.
Користуйтеся консультацією: Автоматична фотовідеофіксація порушень ПДР в Україні
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.