Головна Блог Консультації від юристів 5 порад, як відновити справедливість при притягненні до відповідальності за ст. 130 КУпАП

5 порад, як відновити справедливість при притягненні до відповідальності за ст. 130 КУпАП

26.08.2022
Переглядів : 5644

Частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається притягнення до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані наркотичного, алкогольного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідальність за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення досить сувора – накладення штрафу від 17 000 грн. + позбавлення права на керування автомобілем від 1 року.

Зважаючи на це важливо вчасно користуватися якісною правовою допомогою для уникнення негативних наслідків.

На прикладі, реального судового рішення розглянемо аспекти, на які варто звертати увагу, якщо Вас хочуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ПОСИЛАННЯ НА СУДОВЕ РІШЕННЯ ТУТ: https://reyestr.court.gov.ua/Review/101744184 (Постанова Октябрського районного суду м. Полтави від 8 грудня 2021 року справа № 554/9603/21).

ПОРАДА 1. ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ У ЗАКОННОСТІ ЗУПИНКИ ВАШОГО ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ПРАЦІВНИКАМИ ПОЛІЦІЇ.

Співробітники поліції не мають права зупиняти автомобіль без поважної причини. Стаття 35 Закону України «Про національну поліцію» визначає повний перелік таких підстав (посилання тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19).

При цьому правоохоронці зобов’язані чітко назвати причину – без пояснення зупинка транспортного засобу та подальші дії поліцейських вважаються незаконними.

У разі якщо адміністративне правопорушення передбачене ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення було виявлене працівниками поліції під час незаконної зупинки, це може поставити під сумнів подальшу процедуру оформлення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ПОРАДА 2. ПЕРЕВІРТЕ: ЧИ З ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ ЗАКОНУ СКЛАДЕНИЙ ПРОТОКОЛ ПРО АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

Відповідно до ст.ст. 254, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт адміністративного правопорушення і який є підставою для подальшого провадження у справі. До складання протоколу та його змісту висуваються спеціальні вимоги.

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст