Головна Блог Новини В Україні дозволено проектувати кухні-ніші та кухні-вітальні – норма вступає в дію з 1 грудня

В Україні дозволено проектувати кухні-ніші та кухні-вітальні – норма вступає в дію з 1 грудня

28.08.2019
Переглядів : 3164

У квартирах з 2-ма та більше кімнатами дозволено проектувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир, йдеться на сайті minregion.gov.ua

Це нововведення передбачене ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» та набуває чинності 1 грудня 2019 року.

Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, таке нововведення дасть можливість більш корисно та раціонально використовувати житлову площу, а головне – це буде улюблене місце, де у дружній сімейній атмосфері збиратиметься уся родина.

«Часто, купуючи квартиру, мешканці роблять перепланування самостійно, бажаючи об’єднати у єдиний простір вітальню та кухню. Відтепер цього не потрібно буде робити, адже у нових нормах це дозволено робити відразу при проектуванні», – зазначив Лев Парцхаладзе, уточнюючи, що згідно з новими ДБН допускається влаштування кухні-ніші, а також об’єднання кухні із вітальнею, якщо вона буде обладнана електричною плитою та механічною витяжною вентиляцією.

Згадайте новину: Мінрегіон скасовує радянську норму щодо обов’язкового проектування господарських майданчиків на прибудинкових територіях

Новий ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблено ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілого ДБН 2005 року. Він вступає у дію з 1 грудня 2019 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Згадайте новину: Уряд вніс зміни до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст