Українські інноваційні підприємства зможуть отримати до 200 тис євро на 3 роки на розвиток своєї діяльності. Підтримка надаватиметься за результатами конкурсу за рахунок коштів допомоги ЄС для України в програмі «Горизонт 2020». Відповідна постанова була затверджена Урядом і опублікована 5 грудня 2019 року, йдеться на сайті mon.gov.ua
«Завдяки асоційованому членству в «Горизонт 2020» Україна отримала від ЄС фінансову допомогу на розвиток науки та інновацій. Наразі це 7 млн євро. Раніше ми затвердили порядок конкурсу, за яким частину цих коштів під свої проєкти та інфраструктуру зможуть отримати українські вчені. Тепер ми внесли зміни до урядової постанови щодо використання допомоги ЄС, щоб дати підтримку також нашим інноваторам», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.
Legal Tech: В Україні започаткували фонд стартапів: на його роботу заклали 440 мільйонів
Вона додала, що кращі проєкти теж відбиратимуть за конкурсом. У ньому зможуть взяти участь малі та середні підприємства, зокрема, в партнерстві з вишами. Це дозволить покращити зв'язок між наукою та бізнесом.
Інноватори зможуть використати ці кошти на отримання та підтримку чинності патентів, послуги з їх оформлення, оплату доступу до баз даних, проведення необхідних досліджень, тестування та сертифікації тощо.
Підтримка надаватиметься на принципах співфінансування – частка державної допомоги може становити від 30% до 50% витрат.
Зараз порядок проведення конкурсу розробляється Міністерством освіти і науки і буде затверджуватися на Уряді. Планується, що конкурс буде оголошений наступного року.
Legal Tech: Виктория Тигипко: «Умные деньги». Как получить инвестиции для своего стартапа
Також постанова, прийнята Урядом, надала можливість отримувати фінансову підтримку усім національним контактним пунктам «Горизонт 2020», не залежно від їхньої організаційно-правової форми та підпорядкування.
Нагадуємо, що Нацфонд досліджень зможе почати грантову підтримку наукових проєктів, а також запустити роботу зі створення власного сайту, електронної системи подання проєктів, електронних баз даних експертів та розробок. Для цього Уряд ухвалив Порядок, що регулює використання коштів НФД.
Legal Tech:Основанный украинцами стартап Grammarly привлек $90 млн инвестиций и стал единорогом
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.